Sayfa 239/577 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon
Arama sonucu : 4610 madde; 1,905 - 1,912 arası.

Konu: OSTIM - Ostim Endüstriyal

1. OSTIM - Ostim Endüstriyal

Alıntı Originally Posted by alpito Yazıyı Oku
    Ostim in hatırı sayılır bir kira geliri de var borçların taksitlerini
    Karşılaması lazım...

SM-T560 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Sağa sola dağıtılan rantlardan, ostimin sırtına yapışarak hayatını idame ettiren ahbap çavuş ikişkilerine ödenen bedellerden kira gelirleri ile borç ödemeye sıra gelmiyor heralde. Şirketi kendi işletmesi gibi sahiplenen ve kara geçirmeye uğraşan yönetim kadrosuna sahip olmadığı açık, bunu düşündüren en önemli etken şirketin ve hisselerinin durumu. Yönetimdekilerin kişisel işlerindeki, özel iştiraklerindeki ve eş dost çevresinin ticari başarıları ne alemde acaba, insan merak etmiyor değil...

Yatırım tavsiyesi değildir...

2.  Alıntı Originally Posted by Siyah Yazıyı Oku
    Sağa sola dağıtılan rantlardan, ostimin sırtına yapışarak hayatını idame ettiren ahbap çavuş ikişkilerine ödenen bedellerden kira gelirleri ile borç ödemeye sıra gelmiyor heralde. Şirketi kendi işletmesi gibi sahiplenen ve kara geçirmeye uğraşan yönetim kadrosuna sahip olmadığı açık, bunu düşündüren en önemli etken şirketin ve hisselerinin durumu. Yönetimdekilerin kişisel işlerindeki, özel iştiraklerindeki ve eş dost çevresinin ticari başarıları ne alemde acaba, insan merak etmiyor değil...

Yatırım tavsiyesi değildir...
    Şirket Yöneticileri veya Yatırımcı ilişkilerinde bulunan arkadaşlar bu yazılanları tenezzül edip okumuyorlardır bile. Okumuş olsalar çoktan yönetimi bırakıp gitmeleri lazım.

3. Haber var.yeni proje bilgisi olan var mi

SM-J500F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Ostim Teknopark Yatırım Projesi İnşaat Yapım Sözleşmesi Hk. 09.04.2018 13:47:24

Açıklamalar
    Yönetim Kurulumuz 28.03.2018 tarihinde, Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yapılmasını planladığı bina yatırımı için yüklenici firma olarak Fırat Tahin Susam A.Ş. ile inşaat yapım sözleşmesi imzalanmasına karar vermiştir. Alınan bu kararın ticari gerekçelerle Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. ile yatırım sözleşmesi imzalanmasını müteakiben Kamuyu Aydınlatma Platformunda duyurulması kararı almıştır.

Şİrketimiz tarafından yatırım amaçlı olarak yapılacak olan, takribi 8850 m2 inşaat alanlı Teknopark binası anahtar teslimi götürü bedel usulü ile yapılması, inşaat ruhsatının alınma tarihinden itibaren 9 ay içerisinde tamamlanarak geçici kabule hazır hale getirilmesi, proje bedeli olarak net 13.500.000TL+KDV ödenmesi ve ödemenin Ostim Prestij projesinden gayrimenkul verme şeklinde yapılması konusunda Fırat Tahin Susam A.Ş. ile anlaşma sağlanmıştır.

Kamuoyuna duyurulur.

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/675023

5. güzel haber...
    ödemenin Ostim Prestij projesinden gayrimenkul verme şeklinde yapılması nakit paraya dokunulmaması ayrı bir güzellik...

6. Özet Bilgi
    Ostim Teknopark A.Ş. ile Yatırım Ve Anahtar Teslimi Teknopark Binası Yapımı Ve Gelir Tahsili Sözleşmesi Hk.09.04.2018 13:45:29
    Açıklamalar
    Şirketimiz Ostim Teknoloji Geliştirme Bölgesinde yatırım yapmak üzere Ostim Teknopark Teknoloji Geliştirme Bölgesi Yönetici A.Ş. (Ostim Teknopark A.Ş.) ile yatırım sözleşmesi imzalamıştır. Sözleşmenin karşı tarafı olan Ostim Teknopark A.Ş. 05.02.2014 tarihli Bakanlar Kurulu kararının 04.04.2014 tarih ve 28962 sayılı Resmi Gazete'de yayınlanması ile kurulmuştur.

Ostim Teknopark A.Ş.'ne tahsisli olan TGB-1 kodlu arsa üzerinde takribi 8850 m2 toplam inşaat alanlı Tasarım ve Ar-Ge ofisleri ile Atölye alanlarından oluşan inşaat anahtar teslimi usulü ile yapılacaktır. İnşaat işleri, inşaat ruhsatının alınma tarihinden itibaren 10 (on) ay içerisinde tamamlanacaktır.

Yapılan yatırım karşılığı Ostim Teknopark A.Ş. tarafından 20 yıl süreyle Şirketimize aylık geri ödeme yapılacaktır. Binanın tesliminden itibaren ilk yıl;

1-6. Ay 50.000 TL/Ay + KDV

7-9. Ay 100.000 TL/Ay + KDV

10-12. Ay 125.000 TL/Ay + KDV

ödeme yapılacak olup 12. aydan itibaren her yıl için (TÜFE+YİÜFE)/2 oranında bulunacak katsayı ile ödeme tutarı revize edilecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

Saygılarımızla...

7. Ostim Teknopark A.Ş.'ne tahsisli arsaya Teknopark Binası Yapılıyor.
    ödeme yükklenici firmaya OSTİM tarafından peşin yapılıyor.(ostim prestijden gayrımenkul verilmek suretiyle )
    Ostim Teknopark A.Ş bu parayı ostim şirketine 20 yılda geri ödeyecek...ödeme biçimi yukarıda verilmiş.
    .
    bana göre nakit verilmemesi satılamayan dükkan ve ofislerin değerlendirilmesi olumlu..
    hisseye tepki gelmemesi
    şirketten para çıkışı olarak değerlendirilmiş olabilir.

8. Bedelliden gelen paranın kalan kısmına ilişkin özel durum açıklaması gelmiş şirket kalan tutarı kredi yapılandırmasında kullanacakmiş
    Teknopark için yapılacak yatırımı da Ostim prestij projesindeki kalan yerlerini satarak yapacakmiş

https://www.kap.org.tr/tr/Bildirim/675363

LG-H815 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 239/577 İlkİlk ... 139189229237238239240241249289339 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •