Sayfa 153/153 İlkİlk ... 53103143151152153
Arama sonucu : 1224 madde; 1,217 - 1,224 arası.

Konu: OLMIP - Olmuksan İp

1. Geçen sene Oyak Çimentonun bütün alt şirketleri kapanmaya rağmen genel kurullarını elektronik ortamda yaptılar. Bunlar gibi yatırımcıyı yolda bırakmadılar. Ekstra haber gelmezse Mayıs 20' sine kadar bi cacık olmaz bundan. Gene bamya turşusu...

2. Satış sürecinde hissenin baskılanması için her türlü şeyi yaptılar. 8 Ekim de üç aylığına her türlü ceza yı aldırdılar. Tam 8 Ocak ta cezalar bitecek, 5 Ocak ta yatırımcıyı panikletecek şekilde bir kap attılar ve hisse yine yarıya indi. Şimdi 30 nisan da isim değişikliği olup satış tamamlanacak iken genel kurul u 31 Mayıs a attılar. Her türlü baskı yapıldı her türlü oyun oynandı. Bunu yapanların hayatları boyunca ettikleri karşılarına çıkar elbet.
    İyi niyetle yatırım yapanların ekmeğiyle oynadılar..
    Bundan sonra artık çok çok az sayıda kalan küçük yatırımcı inşallah sabırlarının mükafatını alırlar..

3. Gün sonu kapanış: 7,45..
    Bilanço , çağrı süreci, Mondi nin Ana Pazar a geçirme ihtimali...
    Önümüzdeki gündem maddeleri ...

4. Yerli sen benden önce buradaydın sanırım.. sabırla bekliyorum ben.. 7 altına sarkarsa da bütçeme göre ekliyorum..

Şerefsiz International Paper

Yıllarca çektirdi

Pahalı ithalatları yaptı hep zarar açıklamak için

Kottan çıkmak için

Sonuç

Mondi aldı ve kar la tanıştı.

40.074 bin kar.

kırk milyon hemde.

YTD:

Lan ne ********miş geçmiş yönetim.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

güzel bilanço baskıyı hafifletir yarın tavanla kapayabilir günü
    YAZDIKLARIM YATIRIM TAVSİYESİ DEGİLDİR

7. Hisse net , en seviyeli paylaşım noktası diyebilirim. Bana çok şey kattı burası öncelikle onu söyleyeyim..
    Olmuksan a gelirsek. Uzun yıllardır hep zarar açıklıyordu. 2020 son çeyrekte sinyal verilmiş kar açıklanmıştı ancak 2020 nin toplamını zarardan kurtarmaya yetmemişti.
    2021 ilk çeyrek bilanço güzel geldi. Mondi yönetiminde inşallah devamı da gelir..
    ama yeni patron ve spekülatörü hisse fiyatını nerelerde görmek istiyor tam anlayamadık.. bayram sonrası anlaşılır..
    Bütün borsa yatırımcılarına bol kazançlar dilerim...

8. Olmip de ziller çalıyor mu?

Sabreden herkes için hiç olmazsa zararların telafisi zamanı geldi mi acaba?
    Döktaş benzeri bir tarz olacağını düşündüğümüzü söylemiştik hatırlatmak için. Orada ne olmuştu? Yabancılar şirketi sattıktan sonra bir anda karlılık anormal derecede iyileşmişti.
    Biz de bu beklenti ile almıştık.
    Daha resmi olarak satış tamamlanmadan şirketin satışları patladı. Kar marjları yükseldi. Ve gerçekten sadece 3 aylıkta 40 milyon kar açıkladı.
    Süper başlangıç.
    Sektördeki olumlu hareketlerin devamı ile sene sonuna kadar sermaye kadar kar gelmesi artık ihtimaller dahilinde.
    Satış tesmen belirlenecek.yüzde birden az bir kısım halka açık hale getirilerek ( bu karlılıkl çok kısa sürede bu iş hallolabilir) ana pazara geçiş kolaylıkla sağlanabilir.
    FiyTlar inşallah çnümüzdeki günlerde hakettiği yetlere doğru hareketlenir.
    Bence 3 aylık bilanço döneminin yıldızlarından olmaya fevkalade aday bir kağıt.
    Herkese bol kazançlar

Not: yazılanlar alım satım tavsiyesi değildir. 30 senedir bitmek tükenmek bilmeyen küçükmyatırımcı muhabbetidit

Sayfa 153/153 İlkİlk ... 53103143151152153

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •