Sayfa 79/81 İlkİlk ... 29697778798081 SonSon
Arama sonucu : 641 madde; 625 - 632 arası.

Konu: OLMIP - Olmuksan İp

8 temmuz 2019
    saat 16,03

2. Rezil bilançodan sonra şirket yetkilileriyle görüşen oldu mu? Adamların telefonlarına bile kimse çıkmıyor. 0212 371 10 20 bu numarayı çeviriyorum, santrali tuşluyorum, kimse bakmıyor.

3. Olmuksan da madem işler bukadar kötü sene başı 20 milyon dolarlık makina yatırımı yapıyor .şu an bütün tesislerin 45 milyon dolar enteresan. en son sabancı holdinkte kalan payları 130 milyon piyasa değerinden aldı 10 milyon dolar bedelli sermaye artırımı yaptı. Olmip sabancıdayken hep kar eden şirketti . Şimdi ne oldu 69.873.973 ziyan açıklamış. Ytd..

4. Bu saatten sonra durumu düzeltmek için ya bedelli sermaye arttırımı yapacak yada elde kalan bir takım fabrika arazilerini satmaya çalışacak. Geçtiğimiz yıllarda hisse geri alımı yapıyordu ama bu yıl onu da kesti. Bence yatırımcı açısından en iyi çözüm tahsisli bedelli sermaye arttırımı yapması. Böyle bir yaparsa tahminim ayrılma hakkı da doğar. Böylece maliyeti göreceli olarak düşük olanlar da kurtulmuş olur. Hiçbir şey yapmazsa bu berbat durumun düzelmesi imkansız gibi.

5. Şirketin durumunda bişey yokki kötü olsa makine yatırımı yapmazdı satışlar güzel. genel yönetim gideri. Pazarlama ve satışların maliyeti yüksek . Onları düşürsün yeter. Ytd
    Son düzenleme : Alfa1; 16-08-2019 saat: 16:38.

6. Şirkete asıl sorulması gereken edirne ve dönkasan gibi geridönüşümden ham madde üreten tesislerini niye bıraktı şimdi ham maddeyi nerden alıyor ithalse hangi firmadan ithal ediyor maliyeti ne. Üretim maliyetleri niye bukadar yüksek. Ytd

Alıntı Originally Posted by Alfa1 Yazıyı Oku
    Şirkete asıl sorulması gereken edirne ve dönkasan gibi geridönüşümden ham madde üreten tesislerini niye bıraktı şimdi ham maddeyi nerden alıyor ithalse hangi firmadan ithal ediyor maliyeti ne. Üretim maliyetleri niye bukadar yüksek. Ytd
    alımı abd deki ana şirketten alıyor.ve kazık daima yatırımcıya

Bilinçli yapıyorlar daha ucuz yerler varken.
    NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE
    YERLİ MALI YURDUN MALI HERKES ONU KULLANMALI

Sayfa 79/81 İlkİlk ... 29697778798081 SonSon

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •