Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon
Arama sonucu : 70 madde; 9 - 16 arası.

Konu: Piyasalardaki Yatırımcı Psikolojisi

1. Şu anki psikolojimiz nasıl .

Gidenin arkasından cambaza bak mı .

Yoksa geride kalanlardan savaşa sürerken mal alma cesareti gösterebilmek mi .

Döviz mı

Hisse mi

Faiz mi .

Sizce sıra hangisinde

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

tekfene bakinca ağlıyor....

sinpasa bakinca guluyor.

garip millet.

siz bugunlerde nerelerdesiniz?

ne alır? ne satarsınız bea...!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

3. Ucuzken almayı güzel başarıyorum. Benim sorunum çıkışta erken satma yani erken boşalma.

Şu günlerde masa sallanırken mesela elim titremeden ARSAN ve YKBNK topluyorum. Toplam %16 borsadayım. %20 $ %64 TL günlük mevduatım var.

Hedefim Kasım ayına kadar %100 BIST'te olmak. 3. Çeyrek bilançolara göre mal toplayacağım.

Bu sefer erken satmaycağıma kendime sözüm var. BIST 4 USD olmadan ne stop loss ne başka enstrüman. Sadece bilançoya göre hisse değişikliği.

Psikolojim rahat. Aldığım hisse başlıklarında sayfalarca küfür yazılıyorsa daha da motive oluyorum. Zarardan korkmuyorum, satmadığın sürece zarar yoktur bence. Ama erken satmaktan çok korkuyorum, son hissem TKFEN idi 2 küsür maliyetle (alsat) alıp 12'lerde vedalaştım çok pişmanım...

4.  Alıntı Originally Posted by 0101 Yazıyı Oku
    tekfene bakinca ağlıyor....

sinpasa bakinca guluyor.

garip millet.

siz bugunlerde nerelerdesiniz?

ne alır? ne satarsınız bea...!
    Hep öyle oluyor .

Dipten alıpta satılanlar hep uçuyor .

Örneğin Tekfen Yünsa Pgsus krdmd hep dipten aldıklarım öyle oldu bakalım yeni maceralarda öyle mi olur bilinmez .

Şimdi izlediklerim ve takip ettiklerim senin bugün yorum yazdığın ,Ferit otosu , Afrikalı enerji firması

Diğerlerini sabretmiş olsak ihya olmuştuk da sağlık olsun diyelim

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

5.  Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Ucuzken almayı güzel başarıyorum. Benim sorunum çıkışta erken satma yani erken boşalma.

Şu günlerde masa sallanırken mesela elim titremeden ARSAN ve YKBNK topluyorum. Toplam %16 borsadayım. %20 $ %64 TL günlük mevduatım var.

Hedefim Kasım ayına kadar %100 BIST'te olmak. 3. Çeyrek bilançolara göre mal toplayacağım.

Bu sefer erken satmaycağıma kendime sözüm var. BIST 4 USD olmadan ne stop loss ne başka enstrüman. Sadece bilançoya göre hisse değişikliği.

Psikolojim rahat. Aldığım hisse başlıklarında sayfalarca küfür yazılıyorsa daha da motive oluyorum. Zarardan korkmuyorum, satmadığın sürece zarar yoktur bence. Ama erken satmaktan çok korkuyorum, son hissem TKFEN idi 2 küsür maliyetle (alsat) alıp 12'lerde vedalaştım çok pişmanım...
    Erken satma alışkanlığı ya dönerse psikolojisi oluyor işte bir bakıma o yüzden sole trade etmek gerekiyor sistem ne derse o şeklinde .

Bakalım bende yavaş yavaş ağırlık verebilirim gibi geliyor bakalım neler çıkacak karşımıza

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    istanbul
    Gönderi
    933
    Blog Entries
    1
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Erken satma alışkanlığı ya dönerse psikolojisi oluyor işte bir bakıma o yüzden sole trade etmek gerekiyor sistem ne derse o şeklinde .

Bakalım bende yavaş yavaş ağırlık verebilirim gibi geliyor bakalım neler çıkacak karşımıza

Ah be kardeşim, yıllardır bu forumdasın hiç mi ders çıkarmadın. Dalgalı denizde yüzülmez. Sabretmek nakitte kenarda trendin dönmesini beklemek borsada en zor ve en son öğrenilebilecek mertebe. Sen bu seviyeye ulaşmış olmalısın kanımca.
    Z a m a n ı S a t ı n A l a m a z s ı n !

Alıntı Originally Posted by paRs Yazıyı Oku
    Ah be kardeşim, yıllardır bu forumdasın hiç mi ders çıkarmadın. Dalgalı denizde yüzülmez. Sabretmek nakitte kenarda trendin dönmesini beklemek borsada en zor ve en son öğrenilebilecek mertebe. Sen bu seviyeye ulaşmış olmalısın kanımca.
    Bunu nasıl başarıyorsunuz ?

Endeksin döndüğünü bu ortamda nasıl anlayacaksiniz?
    Boga tuzağı mi?
    Yeniden düser mi ?
    Alırım da elimde patlar mı ?

Gibi duygularla,

Giden borsaya/hisseye hep arkadan bakakalıyorum.

Saygılar, sevgiler....bea...!
    Yazdıklarım, paylaştıklarım yatırım tavsiyesi değildir, herkes kendi kararını verir.

8.  Alıntı Originally Posted by paRs Yazıyı Oku
    Döndü geldi gitti diyene kadar aha bu fiyat bu bilançoya göre ucuz alıyorum kardeşim diyip alıp bilançoları takip etmek daha kolay geliyor. Teknik işine hiç kafam yatmadı saçma geliyor çok iyi teknik yapıp para kazananlar elbette var ama herkesin yoğurt yiyişi farklı...

Sayfa 2/9 İlkİlk 1234 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •