Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon
Arama sonucu : 70 madde; 49 - 56 arası.

Konu: Piyasalardaki Yatırımcı Psikolojisi

1.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Benim yazımdan onu nasıl çıkardınız .

Ben hiç hisse hakkında bir yorum ve hisse adeti vs yazdığımı gördünüz mü .

Elimi niye belli edeyim zaten şirket sahipleri her akşam görüyor kim almış kim satmış mkk dan .

herkes neyin ne olduğunu biliyor burada merak etmeyin siz .

6 ay borsayı bırakmış adam viobta batmış şişe cam full long oluyor ne tesadüf ki .

Burası forum işkembeden sallamak hobi ama ben hiçbir zaman böyle bir şey yapmadım yapmam da .

Mesela bugün model portföyümde %9 üzeri 9 tane hisse senedir var .

Hiçbiri de bu hafta operasyon yapılan hisseler değil .

Sonuçta biraz temel biraz teknik aslında borsa basit düşünmek gerekiyor fazla karıştırmamak lazım .

Dün karakaraya alıyor diye tüp alıyorum diyenlerin hepsi arazi mesela .

karabatak gibi bazen ortaya çıkıyorlar benim sitemim ona
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kardeş kimsenin parasında gözümüz yok. Allah a şükür, 42 yaşında bana ve aileme hayatımın sonuna kadar orta halli yaşayabilecek birikim sahibiyim. Fazlasında da gözüm yok.

Ancak, benim takıldığım nokta şu...eğer bir işlemde 110-120 bin yatırabiliyorsan...o hisseye bunun 4-5 katı para ayırabilecek durumdasın...hisse portföyün de bir hisseye ayırdığının 10 katı olabilmeli,

Yani...senin gibi..120 bine çerez parası diyebilecek adamın...finansal piyasalarda en az 10 milyonu olmalı...yok bir milyon ile tatmin olmak İçin büyük oynamaya çalışıyorsan...KUMAR OYNUYORSUN... kimse kimseyi kumara teşvik etmesin,.,sonu hep hüsran çünkü.

Haaa, piyasalarda 10 milyonum var...toplam mal varlığım da 50 milyon vardır diyorsan...ve bu baba parası değil de, kendi öz kazancınla sağladığın Servet ise...o zaman haklısın...haklısın ama yine de bunu ortalıkta dillendirme...milleti büyük oynamaya teşvik etme.

Hayır bu neyin kafası...neyi ispatlamaya alışıyorsunuz...50 milyon serveti olan ve bunu kendi kazanmış olan delikanlı gibi çıksın yazdın burada...yoksa alttan alta mesaj vermeye çalışmasın kimse.

Bu forumda en az 100 kişinin 3-5 milyon serveti vardır. Çoğu da rengini belli etmez. 1-2 milyonla kumarbaz gibi all-in yapmıyordur çoğunu...bu nedenle kimse 3-5 milyonla hava basmaya çalışmasın.
    No comment

2.  Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Benim yazımdan onu nasıl çıkardınız .

Ben hiç hisse hakkında bir yorum ve hisse adeti vs yazdığımı gördünüz mü .

Elimi niye belli edeyim zaten şirket sahipleri her akşam görüyor kim almış kim satmış mkk dan .

herkes neyin ne olduğunu biliyor burada merak etmeyin siz .

6 ay borsayı bırakmış adam viobta batmış şişe cam full long oluyor ne tesadüf ki .

Burası forum işkembeden sallamak hobi ama ben hiçbir zaman böyle bir şey yapmadım yapmam da .

Mesela bugün model portföyümde %9 üzeri 9 tane hisse senedir var .

Hiçbiri de bu hafta operasyon yapılan hisseler değil .

Sonuçta biraz temel biraz teknik aslında borsa basit düşünmek gerekiyor fazla karıştırmamak lazım .

Dün karakaraya alıyor diye tüp alıyorum diyenlerin hepsi arazi mesela .

karabatak gibi bazen ortaya çıkıyorlar benim sitemim ona
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Kardeş kimsenin parasında gözümüz yok. Allah a şükür, 42 yaşında bana ve aileme hayatımın sonuna kadar orta halli yaşayabilecek birikim sahibiyim. Fazlasında da gözüm yok.

Ancak, benim takıldığım nokta şu...eğer bir işlemde 110-120 bin yatırabiliyorsan...o hisseye bunun 4-5 katı para ayırabilecek durumdasın...hisse portföyün de bir hisseye ayırdığının 10 katı olabilmeli,

Yani...senin gibi..120 bine çerez parası diyebilecek adamın...finansal piyasalarda en az 10 milyonu olmalı...yok bir milyon ile tatmin olmak İçin büyük oynamaya çalışıyorsan...KUMAR OYNUYORSUN... kimse kimseyi kumara teşvik etmesin,.,sonu hep hüsran çünkü.

Haaa, piyasalarda 10 milyonum var...toplam mal varlığım da 50 milyon vardır diyorsan...ve bu baba parası değil de, kendi öz kazancınla sağladığın Servet ise...o zaman haklısın...haklısın ama yine de bunu ortalıkta dillendirme...milleti büyük oynamaya teşvik etme.

Hayır bu neyin kafası...neyi ispatlamaya alışıyorsunuz...50 milyon serveti olan ve bunu kendi kazanmış olan delikanlı gibi çıksın yazdın burada...yoksa alttan alta mesaj vermeye çalışmasın kimse.

Bu forumda en az 100 kişinin 3-5 milyon serveti vardır. Çoğu da rengini belli etmez. 1-2 milyonla kumarbaz gibi all-in yapmıyordur çoğunu...bu nedenle kimse 3-5 milyonla hava basmaya çalışmasın.
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Ben düz rakam sevmiyorum hep kusuratlı alır satarım .

Dikkat çekmesin .

1000 lot tüpraş için bir şey değil çerez parası .

adamlar çöp hisseler o kadar koyuyor .

geçen bir hissede meksa 80 bin lot aldı 7 yıllık düşeni kırdı diye .

İki günde %10 aşağı verdiler
     Alıntı Originally Posted by Sercanhan Yazıyı Oku
    İsteyen parasıyla hava atar ister mütevazı olur.. Ayrıca milleti kumara teşvik etmeyin, milleti büyük oynamaya teşvik etmeyin gibi çocuk ağızlarını bırakın.. Herkesin aklı fikri var..
    Sana zamanında belli ki çok çocuk muamelesi çekmişler, belli ki çok baba parası yemişin koçum.. Bak inadına yazılarını alıntılıyorum.. İnşallah ağzını bozarsın. Ah gerçek hayatta karşıma çıkmazsınız ki...
     Alıntı Originally Posted by thunder Yazıyı Oku
    cauti sabahtan beri sataşıyorsun bişey demiyeyim dedim.

Senmi kuralı koyuyorsun 1 milyon yatırıyosan 10 katı paran olmalı falan...

İster 1 milyonum vardı onla alırım ister kredili alırım.

Gelmiş burda bilmişlik taslıyosun.

120 bine çerez parası diyorsam 10 milyonum olmalıymış? SEBEP? Anayasasını senmi yazıyosun ?

Herkesin risk algısı kendine göredir

Sen biraz ara ver bence hergün endeksi eksi görünce sinirlerin bozulmuş belli.
    50 milyon servetim yok ne olıcak şimdi...

kafamamı sıkmam lazım 120 bin liralık hisse aldım diye...
    Benim de ara vermem lazım bazen .

Aslında olay dün akşam 5000 lot pay vadeli alan yalancı aracı kurum elemanı tarafından ateşlendi .

ne hikmetse bir gün önce bugün dolar 500000 lot şişecamı olmasından kaynaklandı .

Hem de daha önce battım psikiayri yasakladı tedavi görüyorum demesine rağmen

3. Gerçek hesaptan bir anekdot

Ahmet vatandaşı Tüpraş tutuyor

24.02.2016 dan beri ne kadar karda ve temettü aldı bugün dahil maliyeti ne oldu .

Ali vatandaşı Tüpraş hissesini o tarihte sattı 1.16 krşa alfa hissesi aldı .

Sonra onu 8.96 dan sattı sonra onunla beta hissesi 1.45 aldı onu da 3.36 dan sattı .

Sonra o parayla 2.55 e gamma hissesi aldı 3.25 den sattı .

Sonra onunla 3.34 dan teta hissesi aldı onu da 3.84 den .

Şu anda boşta olan parasıyla tüpraş almak istiyorsa

Bu vatandaş o tarihte sattığı için zararda mı yoksa karda mı oluyor acaba

Bu arada diğer aldığı hiçbir hisse senedinden temettü almadığını belirtmek isterim .

Hesabı kuvvetli olan bir el atıversinler bir zahmet

4. koyun lpg gazı 110 tl olmuş vay be .

Bende hala damping olsun diye bekliyorum acaba olur mu .

Kriz eşittir fırsat bakalım artık bilemiyorum .

Zaten Cuma aldığım hisselere şimdi bakabildim .

3.76 ve 3.72 artıdalar anlık vakit yok ama fena değil sanki .

Akmasada damlıyor işte

5. bu arada tüplü dalış yapacağım ama hisse topiğine girmiyorum liste dışı bıraktım .

Maltepe den twitter dan girdi ama buna nasıl girdi bilmiyorum .

Gerçekleri söyledim diye beddua aldık iyi mi .

doğru söyleme yalan söyle prim yap şimdi küfür edeceğim ama Mustafa Selim ikilisi gelir ceza verir diye korkuyorum .

o yüzden tekrar ceza evine girmeyeyim .

Zaten boyunda fıtık var geçmiyor kremle pc yi yavaş yavaş azaltmam lazım .

ama computer engineer bırakması ne olur bilemiyorum ki acaba birden mi kesmek lazım yoksa şeker gibi

sigara gibi mi kesmek lazım

6. Cuma aldığım 3 hisse %4 üstünde kapattı aslında %7-8 görmüş ama sistemdeki dirençlere gelmediği için algoritma ötmemiş .

İnsan gibi akıllı olamıyor ki bu yapay zekanın ben poposuna edeyim .

En tepeden satıp en dipten almayı beceremiyoruz her zaman gibi .

Ama viob ta üstadları merak ediyorum nasıl beceriyorlar bun u

7. Almak istediğim bir hissede parayı kıyıp alacaktık aslında Cumartesi günü bir arkadaşa dedim %10 devre kesti dedi .

ama dediğim gibi bende olsa alsam çıkarmıydı hiç bilemiyorum .

bu arada fon vs bu bahane bunlar boş işler azizim dedim dinletemedim dostlar .

yine bilemiyorum demek ki ikna kabileyetim yok .

Aslında lisedeyken tiyatro eğitimi almıştım .

O zaman ki yeteneği kullanarak gözüm çok ileri olmasına rağmen miyop olmasına rağmen .

Askerliğe elverişli raporu vermeyen doktordan dolayı teslim süresine 3 gün kala bipolar duygu durum bozukluğu koydurup 3 kere hava değişimi alarak borsa kriz zamanında ilk başlığı açtığım zaman geldi aklıma .

Sonuçta bir Sağlık Heyetini Kandıracak Kadar Yetenekli isem bugün o kadar yeteneksizleri görünce tiyatrodan neden vazgeçtim bilemiyorum .

Bizde hala masa başında zaman geçiriyoruz işte benle birlikte olanlar şimdi al yürüdü kader kısmet işte .

biz geri kaldık aslında Babam ve Oğlumdaki Yetkin Dikiciler kadar iyi rol kesebilirim aslında .

bu kadar yetenek özürü kişi varken niye olmasın ama önce biraz kilo vermem lazım .

O yüzden artık yarım porsiyon kebap yemeye özen göstereceğim ve lavaş ve tırnak pide vs yemeyeceğim gibi .

Sonuçta borsada kazandıklarımı ben yemiyeceksem kim yiyecek ki .

Bana bir şey kalmadı anadan babadan ağzımızda altın kaşıkla doğmadık .

Ama bize de el veren olursa bir zengin kayınpeder bulsak fena mı olur aslında .

Onu da bilemiyorum ne demişler zengin baba senin suçun değil ama zengin kayınpeder senin suçun .

Herkese iyi akşamlar bu arada birisi 5 yıldız vermiş ama kim bilmiyorum 5 yıldız hakedecek kadar iyi bir anlatıcı olduğumu düşünmüyorum .

Aslında 10 sene önceki başlığa ara vermeden bırakmasa idim daha iyiydi .

Kitap şeklinde de yazabilirdim aslında bir biyografi yazmayı da düşünüyüorum .

Karma Felsefesi İle olacak sanırım .

6 yaşında bir kurban bayramı anaokulu öğrencisinin 3.5 saat Eminönüden Bakırköye doğru yürürken .

Sınıf birinci olduğu için 2 yol yürüsem biter mi olarak düşünüp akşam saati geçip hava kararınca .

bunun doğru bir mantık olmadığını düşünerek en yakın olan çevrede Şehremini Polis Karakoluna teslim olarak .

Görevliye olan polise ben kayboldum diye ağlayarak evime gitmek istiyorum .

Orada aslında polisin bana sormadığı içni evin telefon numarasını söylemem sonucu 2 saat bir kanepede uyuya kaldığımı hatırlıyorum .

akrabalarım geldi vermediler beni sonra çıkışta 2 ci büyük kuzenim sordu zor verdiler seni korkuttun bizi .

bende dedim telefon numarası sorsalar söylerdim ama benim de aklıma gelmedi dedim .

Pratik zekam o zaman pek gelişmemiş sanırım ama okula anaokulu birincilikle bitireceğim için teslim olmaya sevecek kadar aklımız varmış değil mi .

bunu övünmek için yazmadım zaten yazmam da ben bazıların bazı başlıklarda küfür ve hakaretvari paylaşımları için yazdım

ama bna ders oldu ve bu dersi sonuna dek uygulayacağım .

ben kimsenin arkasında kötü konuşmam konuşanı da sevmem huyum gereği biraz tembellik var kabul edeyim .

Ama zeki insanlar biraz temel olrak tembellik huylarında var değil mi .

Sonuçta bazen dozu kaçırıyorum kabul edeyim sonuçta o ismimiz pscyokinesis değil di mi

Sahi bu kelimenin açılımı ne ve ben bu nicki 2009 krizinde tesadüfen almış olabillir miyim bunu hiç düşündünüz mü acaba .

biraz düşünün isterseniz az mantıklı olun .

Bu arada dünkü cezayı neden yedim bilmiyorum ama banka güvenlik sistemlerinde çok fazla bug var .

orada çalışmadığım halde biliyorum rastlıyorum ama hesapta hiç boşta para tutmadığım için bir kaybım olmadı çok şükür .

ama önlem her zaman gerekiyor algoritma yapısını daha da kuvvetlendireceğim rxpu dostumun dediği gibi sistemi geliştirmem gerekiyor ama bunun içinde çalışmadan sonra hobi amaçlı baktığım borsaya vakit ayırmak gerekiyor .

Sonuçta paradan para kazanmakta profosyonel bir iş değil mi .

Hadi iyi akşamlar

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Gozalti pazarina atmak lazim.

Syg,
    Bende Faik’in memsa sı ver verem mi sana gözaltında oda

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 7/9 İlkİlk ... 56789 SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız