Sayfa 6/9 İlkİlk ... 45678 ... SonSon
Arama sonucu : 70 madde; 41 - 48 arası.

Konu: Piyasalardaki Yatırımcı Psikolojisi

1. İnsanlar hisse bazlı manipülasyonlara işlerine geldiği için ses çıkartmazlar .

Ama birileri doğruları söylediği zaman SPK ya şikayette bulunurlar .

Buyrun yazın şikayetinizi ama sizde unutmayın SPK Bilgi Bazlı ve Piyasa Bazlı Piyasa Dolandırıcığı kapsamında YTD yazmanız siz bu cezadan kurtaramayacağını unutmayın .

Yatırım Tavsiyesi Değildir yazmak hiç anlamı ve önemi yoktur

2. Piyasalardaki Yatırımcı Psikolojisi

Kendime dipnot daha düşeyim

Tanımadığım geçmişle fikir alışverişi yapmadığınız .

Ve reel hayatta Yüzyüze görüşüp konuşmadığınız birileri ile mesaj atmamak polemik yapmama kararını gözden geçirmek konusunu tekrar düşündüm .

Çünkü burada sanal dünya kimin ne olduğu belli değil herkesi kendin gibi sanmamak gerekiyor bunu atlıyoruz bazen

Örneğin bir bankanın çalışanı ,

bir aracı kurum müdür Yardımcısı

Veya TEFAS da faaliyet gösteren bir fonun yöneticisi olabiliyor .

Veya hissenin tahta yapıcısı piyasa yapıcısı olabiliyor .

Siz iyiniyetle dürüst yaklaşmanız bazılarının kazancına çomak soktuğunuz için hemen cephe alıyorlar .

Bu da çok normal napsınlar onlarda haklı maksat Eve ekmek götürebilmeliler değil mi .

Bu son notla birlikte artık sadece burada belki yorum yaparım yada yapmam diğer forumlarda da sadece geyik muhabbeti gırgır amaçlı yaparım yada yapmam artık gerekte yok .

Herkes piyasa uzmanı ordinaryüsü olmuş zaten forumlarda binlercesi mevcut onlardan yararlanırsınız

Sonuçta körler sağırlar birbirinizi ağırlayın .

Demek ki dürüst ve adil olunca dışlanmak her yerde olduğu gibi burada da var garip değil çünkü gerçekler acıdır çoğu kişinin işine gelmez

Birde engellediğini söyleyip gizli gizli okuyanlar sürekli polemik yapmaya çalışanlardan da uzak durmak lazım

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Son düzenleme : Pscyokinesis; 19-01-2020 saat: 20:58.

3. Yatırım psikolojisi son durumlar nedir .

Afaroz edildiğim topiğe gidin bakın ne oluyor kimler şimdi neler diyor

4. Bunu tesbit etmek çok kolay..
    Hisse topiklerinde ısrarla 3-5 nick tarafından ne yön gösteriliyor ise bilinki terse gidecektir..
    Kısa vade onların dediği yönde hareketler olsa da orta vade de sonuç asla değişmez..
    Hisse net bundan 10 sene önce elinde bi miktar hisse olup da ne olacak başkaları ne düşünüyor diye yazanların yazdığı büyük oranda amatörlerden oluşan bir platformken bugün saydığın gruplar , sade hisse nette değil twitter şu bu bi ton platform üzerinden ALGI operasyonu çekmektedirler..

Hep yazıyorum..
    Önce dalga sonra hakaret en son da küfür gelir...

Normal bi KY ya ne diyor bu falan diye okumaya çalışır soru sorar..Bunların dediği yönün tersini yazın ne dediğinizi okumazlar bile direkt dalga ve hakarete başlarlar..Onun için tesbit edilmeleri çok kolaydır..

5. Doğru söyleyeni dokuz köyden kovarlar boşuna dememişler .

Bir haftada %10 daha düştü .

Dediğim zaman düşüş ise %25 u buldu .

Bedava peynir kapanda olur .

O zaman %50 kar bekleyenler şimdi portföyleri %25 aşağıda .

for example no pain no gain

6. 100 taneli model portföy listemizde 15 adet %5 in üstünde gün sonu primi yapmış hissemiz olmuş yine .

Bunlarda 8 tanesi %8 üstü primle kapatmış bu arada .

Burası borsa kim kime korsa

7. Deli gibi kar alıyorum. Giderse gitsin ama gitmez de başladığı yere dönerse biz bu boku niye yedik demek çok koyar adama %50 nakite geçtim hatta ve hatta 30 kontratta short kovalıyorum. Yine giderse diye de %50 hisse tutuyorum beklentili olanlardan. Henüz piyasada tam bir coşku göremedik bence daha gerdirecekler gibi duruyor ama geleceği tahmin etme topuna girmek hiç istemiyorum artı bana göre pahalı olan piyasada kâğıtta durup da para kazanacak dahi olsam kendi prensibime ihanet etmiş ve saçma sapan beklentilerime göre poz almış olacağım, bu seferlik kazansam bile bir sonrakinde kaybetmem garanti olacak. Elimdeki kağıtlar da beklentim olan finansal yapısını bilançosunu beğendiğim ve güzel karda olduğum kağıtlar ( biri hariç ) zaten. En kötü; kötü bilanço getirir 3 5 aşağıdan çıkarım diyorum. Bunu da yaparım eminim artık. Mal pazarlamaya başlamaları herkese gel gel goygoyu çekmeleri ana haberlerde borsa çok iyi getirdi filan denmesi yakındır diyorum herkes bakar olsun ayağını denk alsın !
     Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Yatırım psikolojisi son durumlar nedir .

Afaroz edildiğim topiğe gidin bakın ne oluyor kimler şimdi neler diyor

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Saglam dususlerin arkasindan saglam cikislar gelir.
    Bunu bilir bunu soylerim.
    Dayanabilen kazanir.
    Dayanamayan mali teslim eder.
    Syg,
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ayni fikirdeyim.
    Tuprs'da battim demek de ayri bi zevk olsa gerek.
    Syg,
     Alıntı Originally Posted by ant Yazıyı Oku
    Arkadas felaket tellallari Turkiyenin en buyuk sanayi firmasini dandik hisselerle karistiriyor.Tamam durum cok parlak degil de piyasa degerini 14 milyar tl yani 2,5 milyar dolarin altina getirecekler.Buna izin veren de Koc holding olacak.
    Yazik kocaoglan maskara oldu.Hem investing forumda hem burada vurdukca vuruyorlar.Yonetim de seyirci.Burasi borsa tabi fiyat duser cikar konjukture gore.Fakat endeks 80 binlere gelmedikce bu gerceklesmez.Yine de kimse olmaz diyemez.Cok ekstrem bir durum olmadıkca ben artik en kotu endeks ile korelasyona gectigini fiyatin 1 e 1 endeks ile inip cikacagini dusunuyorum.Sahsi gorusumdur.Fakat buradaki yatirimcilari da yariya iner diye korkutmak da etik degil.Bu yaziyi hisse 140 larda iken yazsalar anlarim ama testi kirilmis yol gosteren cok olur modunda kaldik.YTD
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Ne idüğü belirsiz startuplarda batacağımıza (HUB saadet zincirine ithafen)
    tüpraş gibi büyük okyanusta onurlu şekilde batalım daha iyidir.
    syg..
     Alıntı Originally Posted by kumbar Yazıyı Oku
    EKGYO kamu sirketi...
    Ulus zaten pahaliarz edildiğini ucan. Kus soyluyordu .
    Arkasas tekrar. Yazayim Tupraskamu sirketi olmadigi icin. ...tabela. sirketi olmadigini düşündüğümuz icin aldik..
    No Comment Aslata Vista Baby durumu olmuş .

Batarsak derede değil okyanusa boğulalıma kadar gitmiş olay

Sayfa 6/9 İlkİlk ... 45678 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •