Anket Sonuçlarını Gör: Dizel yakıtta hangi firmayı tercih ediyorsunuz, varsa tercih sebebiniz nedir ?

Oylayan
30. Bu anket için oy kullanamazsınız
  • Aytemiz

1 3.33%
  • BP

5 16.67%
  • Lukoil

0 0%
  • Opet

13 43.33%
  • Petrol Ofisi

3 10.00%
  • Shell

5 16.67%
  • Total

1 3.33%
  • Türkiye Petrolleri

1 3.33%
  • Diğer

1 3.33%
Sayfa 1/4 123 ... SonSon
Arama sonucu : 25 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Dizel yakıtta hangi firmayı tercih ediyorsunuz, varsa tercihleriniz nedir ?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,011
    Blog Entries
    12

Dizel Yakıt Tercihi ?..

Dizel yakıtta hangi firmayı tercih ediyorsunuz,
    varsa tercihleriniz nedir ?
    (Performans, menzil, ses vs.)

Son düzenleme : Koray; 02-06-2018 saat: 14:11.

Eve yakın bi Opet var
    Acaip işlek
    Sırf eve yakın bi de işlek ya sirkülasyonu fazla yani pis mazot tankı olasıliği düşük diye
    Bence diğer yandan menzil + performansta iyi
    Az gürültülü ama gurultusuzler hemen uçup gidiyor
    Yani motor yakarken az zorlanması demek = uzun menzil
    Kit aklimca
    Hoş bnm düldül yerli mal
    O yüzden fazla kafa yormuyom
    Ama no name indirimli yerlerdende cok mecburiyet olmadikca almam
    En ucuz motor tamiri 3bin den başlıyo
    Hoş katkı da asla koymam
    Gördüğüm o katkıların ekseriyet faydadan cok zararı var
    Valla araba + ev e bu kadar zaafı olan insanlar toplumu azdır
    Araba bi yerden diğerine nakil işte
    Hoş keyifli atak araba şart yoksa canın sıkılıyor yolda
    Ama ilk bi kere aldıktan sonra bence
    Fazla ihtimamdan bozuyoz aleti arabayi yani
    Sakınan göze çöp batıyo

Bi ara evin yakınına bi Türk petrol acildiydi yeni açılış diye sadece bi kez alabildik valla, litrede 40 kuruş eksigine veriyodu. Ama olsun. Bildik markaların indirimleri gene iyi ya. ilave yapiym dedim bi üst yazım eksik kalmış

4. 2016 model arabam var citroen elize. önceki toyotaydı dizel diye bir firma var sarıgazi istanbulda. oradan alırdım sık sık önceki adı başka olabilir sonra dizel oldu. neyse sorunsuz uzun yıllar aldım vs. arabayı değiştim citroen aldım. bir iki kez motor arızası dedi stop etti. ama neden kaynaklı anlamadım. servise götürdüm uyarı falan ışığı gitmişti tespit edilmedi tabi. iyi ilgilendiler. dedim bir daha oradan almayacağım fakat geçerken dedim alayım ne fark eder. eşim alma dedi yanımda neyse aldım 5 km sonra kaldım. zorla shele girdim aldım tekrar. eve zor gittim. ustaya sordum mazotu bitir dedi uzun yol yap ama mümkün değil. filtreleri değiştirdim bir süre sorun çıkmadı sonra tekrar e5 te kaldım. en son arabayı dudulluda bir yerde mazotu boşaltırdım. düzeldi. olan mazot parası + boşaltma parası+ 2 kere mazot filtresi değişimi işte 500 tl falan patladı. sonra o benzinliğe uğradım telefon etmiştim önceden açmışlardı sonra açmadılar daha. uğradım ki kapatılmış. meğer herkese mazot olmayan bir şey vermişler bir sürü insan mağdur olmuş yıkamacı çocuk abi senin gibi kaç geldi dedi gitti dedi. 3-5 bin tl ler vs. masraflar. ceza basmışlar kapatmışlar. meğer el değişmiş orası alan kişi işte dolandırmış. aytemiz var gene yol üstü oradan ya da opetten ya da totalden alıyorum artık. ses + menzil bilmiyorum dikkatimi çekmedi.

Geçmiş olsun sayın imparator bey kardeş

Bi iki capon araba firması var janjanli dış dizaynli hibrit araç getirip kaktiriyolar onlarda pil akü teknolojisi eski
    Sakın alınmaya
    Tavsiye babinda değil fikir

Forumları okuyom hocam dizel konusunda çok sanssisiz
    Satılan 2.0 litre dizel motordan memnun olan yok
    1.3 zaten cekmiyo kendini rampada deve gibi boguruyo
    1.5 lar ideal ama onda da çok dikkatli yakıt koyucan euro 5 motorlarda özellikle çok nazikler bildik yerden alcan çok km yapmiyosan benzin en iyisi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    İstanbul
    Gönderi
    20,011
    Blog Entries
    12
     Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Forumları okuyom hocam dizel konusunda çok sanssisiz
    Satılan 2.0 litre dizel motordan memnun olan yok
    1.3 zaten cekmiyo kendini rampada deve gibi boguruyo
    1.5 lar ideal ama onda da çok dikkatli yakıt koyucan euro 5 motorlarda özellikle çok nazikler bildik yerden alcan çok km yapmiyosan benzin en iyisi

1.6'lar fena değil gibi ama en verimli düşük hacim 2.2 ile Mercedes motoru sanki ...
    Ancak onda da vergi dilimine takılmaca ...
    Aslen,
    uzun vade'de küçük hacim dizel olayı bir çok etmen sayesinde verimli değil, özellikle'de yüksek torklu dizel motor ve "cvt" şazıman kombinasyonları ...
    Genelde ise,
    şehir içi düşük menziller zaman içerisinde probleme ortam hazırlamakta ...

Sayfa 1/4 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •