Sayfa 1/7 123 ... SonSon
Arama sonucu : 52 madde; 1 - 8 arası.

Konu: Eğitim Sistemimiz Canımız Ciğerimiz..

1. Eğitim Sistemimiz Canımız Ciğerimiz..

Buyurun tartışalım. Kötüyse iyiye, iyiyse daha iyiye nasıl ulaştırabiliriz?

2. Çocukları bugün LGS sınavına girenlere geçmiş olsun. İnşallah istedikleri sonuçları alırlar. Bizim de yarın bursluluk var bakalım hayırlısı...

Turkiyede eğitimin tartışılacak bir yönü kalmamıştır. Her geçen gün daha kötüye gitmekteyiz. Son 16 yıla bakalım yeter. Tek iktidar olmasına rağmen kaç tane milli eğitim bakanı değişti ve hiç biri eğitim camiasından değil. Bu da eğitimde nereye geldiğimizi gösteriyor zaten. Eğitim politikamız yok, eğitim politikası içine siyaseti de eklerseniz herşey arap saçına döner. Fen liseleri gibi kurumların içini boşalttılar. Bu kurumlara da İşten anlamayan mongol herifleri yerleştirdiler. Bu da en bariz örneği. "Çocuğum fen lisesine gidiyor" diye övünen veli bir yana "okul da hoca bir şey anlatmıyor" diyen bir çocuk bir yanda. Fen lisesini düz liseye veya tüm liseleri tek standarda bağlarsan bu düpedüz kıyımdır. Hem de turkiyenin geleceğinin kıyımıdır. Eğitim de dünya sıralamasında kaçıncıyız bi bakın ne demek istediğimi herkes anlayacaktır. Vel hasıl kelam. Çok uzun yolumuz var. Tünelin ucunda bir gün ışığı göreceğiz inşallah.

Alıntı Originally Posted by harsh Yazıyı Oku
    Çocukları bugün LGS sınavına girenlere geçmiş olsun. İnşallah istedikleri sonuçları alırlar. Bizim de yarın bursluluk var bakalım hayırlısı...
    yegenimin ozel okulda okuyan oğlu sınava gırmıs.cok zormus.mufrdatta ogretim dısında sorular cıkmıs.soru kalıpları ezberci sistmden gelen coocuklar için tam sok olmus.oyleki sayısal bolumde matemaiğe dokunmayan cok cocuk varmıs...tum cocukların gozlei dolu doluymus.Allah yardımcıları olsun...ama bu sınavında secime yansıyan siaysı etkısı olacak.anne baba simdiye kadar verdikleripartının dısında oy vermeye karar vermısler.bugun...ytd

Alıntı Originally Posted by ALİBEYOĞLU Yazıyı Oku
    yegenimin ozel okulda okuyan oğlu sınava gırmıs.cok zormus.mufrdatta ogretim dısında sorular cıkmıs.soru kalıpları ezberci sistmden gelen coocuklar için tam sok olmus.oyleki sayısal bolumde matemaiğe dokunmayan cok cocuk varmıs...tum cocukların gozlei dolu doluymus.Allah yardımcıları olsun...ama bu sınavında secime yansıyan siaysı etkısı olacak.anne baba simdiye kadar verdikleripartının dısında oy vermeye karar vermısler.bugun...ytd
    Abem;

Zor ise herkese zor.

Kolay olsa yerkese kolay.
    Herkesin bilebileceği sorular olsa herkes tam cevap verir.

Sınavın gayesi "seçmek" , sıralama yapmak.

Zor sorular olacak ki öğrenciler arasında performanslılar daha belli olabilsin.

Diyom bea...!
    Göz odur ki dağın arkasını göre, akıl odur ki başa geleceği bile. -Türk Atasözü-
    İşler bitmez, şekil değiştirirler, uyacann. -Kayserili esnaf sözü-

Haklısın...zaten devlet okulu vasat ogrencıler 0 cekıyor bırakalım dıger nitelikli ogrencıler de 0 a yakın alsın mantığındaki...her okulu Anadolu listesı yapamadık o Zamn tum anadolu listelerini vasatladtıralım.Cerrahpasayı 2 ye bolelım nitelikli okul çıksın ortaya...kazanmadan kazançlı çıkan sark zihniyetinin eserlerı bunnar

Sayfa 1/7 123 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •