Sayfa 100/1230 İlkİlk ... 509098991001011021101502006001100 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 793 - 800 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Hergün tecrübe kazanmaya devam ediyoruz. Borsayla tanıştık tanışır tanışmaz borsa dalgalanma yapıyor . Borsayla doğru zamanda mı giriş yaptık.

Kendimce yaşadığım tecrübelerden asla yapmamam gereken 2 ana prensip belirledim.

1) Asla bilanço dönemi içerisindeyken hisse alma

Hektaş bilanço açıklama dönemini hatırlarsınız, hisse ileri gittide gitti., Bende 1 kademe daldım Aldığımda fiyat 11,69 idi.
    fiyat yükseliyor yükseliyor ve 12,39 da civarından iken bilanço geliyor mükemmel , piyasa müthiş diyor olumluyuz diyor hisse 14 e yelken açması gerekirken 10,80 'e düşüyor. tabi bu durumda benim ilk maliyetim 11, 69 olduğundan hala eksideyim. uzun vade olarak baktıgım için şu an için önemsiz
    Buradan en önemli kriteri çıkartıyoruz . Beklentiler alınır gerçekleşince satılır. hisse mükemmel kar açıklasa da

2) Potföyü çeşitlendir.

Petkim bilanço açıkladı ve petkimin sonra tavan üstüne tavan devre kesiciler saldırıyorlar. Bende 5lerden portföyümü çeşitlendirmek için girdim. 1,5 kademe girdim ve orada şimdilik artıdayım.

Dudu hocamın ögrencisiyim Kendisine Saygılar
    Hisselerim
    Froto
    Hektaş
    brisa
    petkim
    poltk

cautionary hocam sizlede petkimde Başlık sahibinede

Saygılar

batuhan
    Son düzenleme : batu34; 10-08-2018 saat: 21:29. Sebep: ek
    Bu görüşler yatırım tavsiyesi olmayıp tamamen benim hayal dünyamda uydurduklarımdır

2.  Alıntı Originally Posted by batu34 Yazıyı Oku
    Hergün tecrübe kazanmaya devam ediyoruz. Borsayla tanıştık tanışır tanışmaz borsa dalgalanma yapıyor . Borsayla doğru zamanda mı giriş yaptık.

Kendimce yaşadığım tecrübelerden asla yapmamam gereken 2 ana prensip belirledim.

1) Asla bilanço dönemi içerisindeyken hisse alma

Hektaş bilanço açıklama dönemini hatırlarsınız, hisse ileri gittide gitti., Bende 1 kademe daldım Aldığımda fiyat 11,69 idi.
    fiyat yükseliyor yükseliyor ve 12,39 da civarından iken bilanço geliyor mükemmel , piyasa müthiş diyor olumluyuz diyor hisse 14 e yelken açması gerekirken 10,80 'e düşüyor. tabi bu durumda benim ilk maliyetim 11, 69 olduğundan hala eksideyim. uzun vade olarak baktıgım için şu an için önemsiz
    Buradan en önemli kriteri çıkartıyoruz . Beklentiler alınır gerçekleşince satılır. hisse mükemmel kar açıklasa da

2) Potföyü çeşitlendir.

Petkim bilanço açıkladı ve petkimin sonra tavan üstüne tavan devre kesiciler saldırıyorlar. Bende 5lerden portföyümü çeşitlendirmek için girdim. 1,5 kademe girdim ve orada şimdilik artıdayım.

Dudu hocamın ögrencisiyim Kendisine Saygılar
    Hisselerim
    Froto
    Hektaş
    brisa
    petkim
    poltk

cautionary hocam sizlede petkimde Başlık sahibinede

Saygılar

batuhan
    1.madde her hissede geçerli değil ama unutmayalım. Örnek dünkü petkim hareketi bugünkü tüpraş hareketi...

3. İrasyonalitenin çok olduğu bir gündü.. değişik bir tecrübe..
    izinli günümdü uyanınca ilk dolara baktım
    5,90lara dayanmıştı.* Kahvaltı ederken tvye bakıyorum..
    TR de yatırım yapan avrupa bankalarının negatif ayrıştığı avrupa borsalarında düşüş görüldüğü yazıyor. Bizim borsamız +++ ama, aşağıdaki görüntü gibi. Mantık dışı geldi içgüdüsel davranıp Direk endeks düşer viop opsiyonu aldım...

Bayburt mitingini izlerken pozisyonumu artırdım. OVP de bir daha aldım.
    *Bende rasyonel davranmadım... portföyüm bir günde hiç bu kadar artmamıştı...
    Bir kuruş dövizim yok. Dolar viop pozisyonu hariç
    YTD

Bende üzüldüğüm bir gün geçirdim. Teorik olarak kazandık ama ülkecek kaybettik.

Hala hisseme güveniyorum. Dolar cinsinden ciddi şekilde ucuzladı. Ve ihracata devam ediyor. Uzun vadede tl’nin kaybını telafi edecek tek şeyin bu olduğuna inanıyorum.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Bende üzüldüğüm bir gün geçirdim. Teorik olarak kazandık ama ülkecek kaybettik.

Hala hisseme güveniyorum. Dolar cinsinden ciddi şekilde ucuzladı. Ve ihracata devam ediyor. Uzun vadede tl’nin kaybını telafi edecek tek şeyin bu olduğuna inanıyorum.

Sayın egeli hangi şirket?

dolarda ki bu ralliyi anca ucuzlamış sağlam hisslerde çıkarabilriiz diye düşünüyorum.

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

IMG_8330.JPG
    Ben şirket söylemiyeyim ama ihracat kalemlerini ileteyim. Tavsiyem bu şirketlere bakarken ihracat yaptıkları ülkeleride incelemeniz. Zira yükselen piyasalardaki olası sıkıntılar pazarları etkileyebilir.
    Zamanlama önemli işler iyileşmeden önce dahada kötüye gidebilir.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Son düzenleme : Egeli; 11-08-2018 saat: 00:17.
    O egeli ben değilim

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Bu arada ilave olarak trumpun tweetine dışarıda sempati ile bakılmadığını söyleyim. Terim doğru ise yangına benzin döktüğü yönünde. Bu onun dostlarını bile korkutacak seviyede. Hatta şu anda amerikan borsasında bile satışa neden oluyor

Bu arada “oyun teorisini” öğrenmenizi tavsiye ederim. Zira şu anda yaşadığımız olaylar ticaret savaşlarında atılan adımlar hep oyun teorisi üzerinde yürüyor.

Bu kadar siyaset yeterli sanırsam herkese keyifli hafta sonları

O egeli ben değilim

8. yurtdışı endeksleri (dow jones, dax vs) düşüşe başlarsa o zaman ne olacak ? o zamana biz krizden çıkmış mı oluruz, ayrışır mıyız, yoksa bir tur daha onlarla beraber mi düşeriz ? onları pek hesaba katmıyoruz sanki

Sayfa 100/1230 İlkİlk ... 509098991001011021101502006001100 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •