Sayfa 1009/1230 İlkİlk ... 950990995999910071008100910101011101910591109 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,065 - 8,072 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Kendi düşünceme göre piyasayı götüren yatırımcı, yerli spek, global pala ya da yerli görünümlü yabancı her kimse aldığı malları bı yerden coşku ile yedirmeli

Not arttırımı üzerine 27'sinde 2 sıfır atılması ile piyasalar gazlanarak zirveler gösterilebilir diye düşünüyorum

Kendi hayal ürünümdür

Ytd

Syg

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    o doğru bu doğru demek zor. şüphesiz borsa da tecrübeniz varsa, şansınızda yanınızda ise, borsa en iyi yatırım alanıdır. lakin tecrübeniz yok ise emlak iyi bir yatırım aracı olabilir. lakin kiracı ile uğraşmak zordur, üstelik ekonomik şartlar bireyler için giderek zorlaşacak gibi görünürken, bir kez daha düşünmek lazım.
    eurobond risksiz yatırım aracı mıdır?
    Eurobond usd bazli bir yatirim aracidir.

https://www.rt.com/business/495482-g...llar-collapse/

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Eurobond usd bazli bir yatirim aracidir.

https://www.rt.com/business/495482-g...llar-collapse/

Syg,
    Ek Bilgi: yabancı para cinsi borçlanma araçları hangi bölgede satışa çıkarsa o bölgenin ismi ile anılır. Euro bölgesinde arz olursa Eurobond, mesela Japonya’da arz olursa samurai bond, Amerika’da arz olsa yankee Bond deniyor...sonuçta hepsi dolar bazlı.

Sendikasyon kredileri ise her para cibsinden olabilir. Bu borçları genelde bankalar alıyor ve birkaç bankanın liderliğinde pek çok bankanın katılımı ile bu borçlanmalar yapılabiliyor. Eurobondu genelde hazineler, sendikasyon kredilerini genelde bankalar çıkarıyor.

Eurobond ve sendikasyon kredileri genelde karıştırılıyor. Temelde ikisi de yabancı para ile borçlanma senedi olsa da, teknik olarak ikisi farklı enstrüman. Genelde karıştırıldığını için bu bilgiyi paralaşayım dedim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

5. bedelsizci pazarına nur yağıyor
    Şaşırmamak lazım herşey olabilir diyorum gün geçmiyor ki biraz daha şaşıyorum

6. Değerli üstadlar,

Hisse sahibi olduğumuz bir şirketin genel kurulunda oy kullanabilmek için nasıl bir belge gerekir ve nereden alınır?

Merkezi Kayıt Kuruluşuna bireysel yatırımcı olarak üye olunabilir mi? Olunabilirse nasıl?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

7.  Alıntı Originally Posted by Amateur Yazıyı Oku
    Değerli üstadlar,

Hisse sahibi olduğumuz bir şirketin genel kurulunda oy kullanabilmek için nasıl bir belge gerekir ve nereden alınır?

Merkezi Kayıt Kuruluşuna bireysel yatırımcı olarak üye olunabilir mi? Olunabilirse nasıl?

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.
    Üstadların izniyle cevaplayayım:
    Hisse sahibi olmanız yeterli... Geçerli bir kimlik belgesiyle salona geldiğinizde girişte bir görevli kontrolü yapar ve elinizde tek adet bile olsa GK'a katılabilirsiniz...
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

borsa da satış beklemek doğru mu? dünyada bu kadar para bolluğu varken, üstelik faizler sürünürken/süründürülürken. şahsen topyekün alış yada satış beklemiyorum, bazı hisselerde satış olabilecekken/ olmalıyken, bazılarında ise ciddi alış bekliyorum.

Sayfa 1009/1230 İlkİlk ... 950990995999910071008100910101011101910591109 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •