Sayfa 1012/1230 İlkİlk ... 12512912962100210101011101210131014102210621112 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,089 - 8,096 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,131
    Kisilik meselesi galiba.
    Boyle konusuyoruz ama yine de uzuluyoruz sonunda..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

2.  Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Sn Cauti
    Faz1, faz2 .. şeklinde bir planlamanız vardı. Şuan ne durumda?
    Şu an pause tuşuna basmış durumdayım. Piyasalardaki bu dengesizlik durulana kadar pek hareket etmem, yeni bir strateji uygulamam.

Portföyümde deva lara az bir şey ilave ettim, bunları çok büyük bir sıkıntı olmadıkça satmam. Portföyümün üçte biri burada, başka hissem yok.

Ayrıca overall portföyümün %60 ı gram altındı. Artık %70 gram altın olmuş durumda. Deva+gram altın şeklinde devam ederim bir süre...deva yükselmeye devam ederse azar azar alıma devam ederim belki.

Bu arada...zaman zaman ons soran arkadaşlar oluyordu...1900 usd hedefime ulaşsak da, bu dengesiz ortamda sat sinyali (temel+teknik) gelmedikçe altınları tutmaya devam ederim. Önümüzdeki 1 yıl içinde ons ilginç yerlere gelebilir. Yıl donunu beklemeden ons altın için yeni bir hedef analizi paylaşabilirim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Sence dudu ya da ben neden yazıyoruz? Maddi Bir beklentimiz mi var, yoksa enayi miyiz? Zamanımızı harcıyoruz, geriye bir ego tatmini kalıyor, onu da tatmin etmedik diyelim.

Millet kumar oynamak istiyor, bırakalım oynasınlar o zaman. Ya da bize ne, her koyun kendi bacağından asılır diyelim? Büyük resmî görmek çok mu zor. Heba olan her kaynak milli servet, elimden geldiğince hiç bir kaynak israf olmasın diye mücadele ediyorum, yanlış mı yapıyoruz yani?
    Yanlıs yapmıyorsunuz ama Yeni gelenlerin büyük çoğunluğunun amacı yatırımcı olmak değil sende dedin enflasyon üstü getiri desek haftada %50 olanı söyle diyecekler diye.
    Tasaarufumu makul getiriyle değerlendireyim diyen adam için tüm imkanlar var. Bir kaç google aramasıyla hertürlü bilgiye erişebilir.
    bende bu yollardan geçtim. Bu forumdaki diğer sayfaları okudum 1ay sonra borsa hesabı açmışımdır, ozamanlar twitter böyle değildi şimdi twitterda var vs.

Şuan Borsa da olmasalardı zaten başka mecralarda milli serveti harcıyor olurlardı.

Mesela borsa gibi yükselen bir varlık altın, geçen hafta müge anlıya kuyumcu mağdurları çıktı benim aklım almadı
    millet gidiyormuş kuyumcuya altın olmadığı halde 50gram altın alacak kadar parayı veriyormuş (piyasanın biraz altına) kuyumcu bir hafta 2hafta sonra altının hazır diyip parayı alıp yolluyormuş.
    Bazıları kasa olarak da kullanıyormuş. 500gram altını kuyumcuya emanet ediyor adam belge olarak kartın arkasına tükenmez kalemle yazıyor.

https://youtu.be/PCyc7AXuyhU

YTD

4. Brisa topiğinden dudu hocam iyi bilir. Kağıt 2-3 yıl yatay bantta takılıyor, öyle uçan göçen bi hali yok. Birileri iyi bir şeyler yazıp, uzun vade deyince..bazı tipler gelip beddua okuyor kağıda, küfürler havada uçuşuyor... adama derdin ne diyorsun, borsa kusa vade yeri değil diyorsun..ne kısa vadesi, 6 yıldır bekliyorum diyor. Meğer 6-7 sene öncesi bedelsiz spekülasyonu yapıldığında en tepelerden almış ..parası TL değer kaybı ile çöp olmuş.

Şimdi, öyle yerlerden hisse alınıyor ki, belki borsamız 5 sene sonra ikiye üçe katlayacak..sma adam aldığı kağıtta hala zararda bekleyecek...belki 5, dayanabilirse 10 sene.., kufurler gırla gidecek..borsaya, hisselere lanet okuyacak.

Aslında hisselerin gunahı yok...suçlu spekler, ve bunların peşine takılıp giden bilinçsiz yatırımcı.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Brisa topiğinden dudu hocam iyi bilir. Kağıt 2-3 yıl yatay bantta takılıyor, öyle uçan göçen bi hali yok. Birileri iyi bir şeyler yazıp, uzun vade deyince..bazı tipler gelip beddua okuyor kağıda, küfürler havada uçuşuyor... adama derdin ne diyorsun, borsa kusa vade yeri değil diyorsun..ne kısa vadesi, 6 yıldır bekliyorum diyor. Meğer 6-7 sene öncesi bedelsiz spekülasyonu yapıldığında en tepelerden almış ..parası TL değer kaybı ile çöp olmuş.

Şimdi, öyle yerlerden hisse alınıyor ki, belki borsamız 5 sene sonra ikiye üçe katlayacak..sma adam aldığı kağıtta hala zararda bekleyecek...belki 5, dayanabilirse 10 sene.., kufurler gırla gidecek..borsaya, hisselere lanet okuyacak.

Aslında hisselerin gunahı yok...suçlu spekler, ve bunların peşine takılıp giden bilinçsiz yatırımcı.

Sayın Cautionary Hocam,

Brisa konusunda örneklemeniz üzerine 2004 yılında aracı kurum sahiplerinin anı ve tecrübelerini işlediği bir başlıkta konu edilen Sabancı Holding ve iştirakleri hakkındaki ifadeleri günümüze indirgeyerek kendi pencerenizden değerlendirmek ister misiniz?

Sizce de birileri sürekli bizi gözetliyor mu

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by Antiseptik Yazıyı Oku

Nüvit Bey'in tecrübelerini anlattığı yazılar çok kıymetli. Bu işe her yeni başlayanın baştan sona okuması lazım.
    arşiv:
    https://www.hisse.net/eforum/showthread.php?t=641
    syg.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,131
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Şu an pause tuşuna basmış durumdayım. Piyasalardaki bu dengesizlik durulana kadar pek hareket etmem, yeni bir strateji uygulamam.

Portföyümde deva lara az bir şey ilave ettim, bunları çok büyük bir sıkıntı olmadıkça satmam. Portföyümün üçte biri burada, başka hissem yok.

Ayrıca overall portföyümün %60 ı gram altındı. Artık %70 gram altın olmuş durumda. Deva+gram altın şeklinde devam ederim bir süre...deva yükselmeye devam ederse azar azar alıma devam ederim belki.

Bu arada...zaman zaman ons soran arkadaşlar oluyordu...1900 usd hedefime ulaşsak da, bu dengesiz ortamda sat sinyali (temel+teknik) gelmedikçe altınları tutmaya devam ederim. Önümüzdeki 1 yıl içinde ons ilginç yerlere gelebilir. Yıl donunu beklemeden ons altın için yeni bir hedef analizi paylaşabilirim.
    Deva + Altin guzel kombinasyon olmus..

Ben de Hekts + Altin yaptim ama karisim tam tersi oldu bende hisse daha fazla.

Hekts'i kacirdin ama Deva'yi yakaladin.

Tebrikler

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Eskiden işlemlerin tahtaya yazıldığı dönemlerde sık işlem yapan yatırımcılar mağdur edildiler.Artık işlemlerin algoritmalar ile vede cep telefonindan yapılabildigi dönemde öyle ky lotlarini saymak ky ninkomplo teorisidir

Sayfa 1012/1230 İlkİlk ... 12512912962100210101011101210131014102210621112 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •