Sayfa 1016/1230 İlkİlk ... 16516916966100610141015101610171018102610661116 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,121 - 8,128 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

İşte bu noktada az bişi işin içine şans faktörü giriyor,ben de zaten o yüzden borsaya kumar gözüyle bakıyorum,hiç bir şey garanti değil,biraz kısmetli olmak da lazım.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Bilanço f/k tek kriter değil ama en büyük kriter. Düzgün, işini bilen birisi tarafından yapılan Temel analizin kesinliği bence %95, teknikte ise en iyi teknikci %55, benim gibi çömezler %51. Bankalara gelince, bilançoya sadece para geldi gitti değil para gelmeye devam eder mi gitmeye devam eder mi gözüyle de bakılır, ayrıca fiyatta anomali olmasa ( piyasa her zaman doğru fiyatı belirlese ) hiç birimiz para kazanamayız değil mi illa ki ucuz kalan / pahalı kalan ( bize göre ) olacak ki alıp satıp para kazanalım...
    Fiyat anomalisinden para kazanma işine gelince kesinlikle doğru bir önerme.

Patron MKK'den herkesin soy ağacına kadar bulur, kimin ne kadar malı var kaç maliyetli hepsi bilinir. Dünyanın hiçbir yerinde kolay para yok. Burasıda dünyanın parasının döndüğü yer burada hiç hiç yok. Aynı şey tahta yapıcı içinde geçerli. Onların işi ise bunlara kafa yormak ve insanların psikolojilerine yön vermek.

He bu demek değil 3 5 lota kadar hesaplıyorlar. Kendi elindeki mal haricinde piyasadaki malın düşük maliyetli olmasını ve tepeden mal yedirirken kendine sorun çıkarmayacak mal olmasını ister. Örneğin 100.000 lot 1 maliyet yerine 2 maliyet olması tercihidir.

Giderde birisi halka açıklığın binde 5 yüzde 1 ini dibe yakın alırsa da adamların dikkatini çeker.

He bunu yapacak adamda gider 10 farklı kişi adına alım yapar, kendini gizler diyebilirsiniz. Bunun yasal olmamasi ortaya çıkması gibi ihtimallerde farklı olasılıklar tabi.

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Bedelsiz açıkladığı için olabilir mi .

Birde 6.80 değilde o bölünmüş fiyatıdır .

Yaptığı işlemlerde yanılıyorsa bir insan ya demans ya mitomanidir .

Sizce bence o hastalık var geçmişte bir hisseyi aklınızda geçirip aldığınızı düşünüyorsunuz sanırım grafiklere bakarak .

Yoksa 40-45 tl hisse arkadaşlarım alırken 7 tl altında alabilmek ayrı bir yetenek olsa gerek bu yetenek bende yok yoksa paraya başka bir ad takardım sanırım .

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,994
     Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Patron MKK'den herkesin soy ağacına kadar bulur, kimin ne kadar malı var kaç maliyetli hepsi bilinir. Dünyanın hiçbir yerinde kolay para yok. Burasıda dünyanın parasının döndüğü yer burada hiç hiç yok. Aynı şey tahta yapıcı içinde geçerli. Onların işi ise bunlara kafa yormak ve insanların psikolojilerine yön vermek.

He bu demek değil 3 5 lota kadar hesaplıyorlar. Kendi elindeki mal haricinde piyasadaki malın düşük maliyetli olmasını ve tepeden mal yedirirken kendine sorun çıkarmayacak mal olmasını ister. Örneğin 100.000 lot 1 maliyet yerine 2 maliyet olması tercihidir.

Giderde birisi halka açıklığın binde 5 yüzde 1 ini dibe yakın alırsa da adamların dikkatini çeker.

He bunu yapacak adamda gider 10 farklı kişi adına alım yapar, kendini gizler diyebilirsiniz. Bunun yasal olmamasi ortaya çıkması gibi ihtimallerde farklı olasılıklar tabi.

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    2010 da tekrar portfoy yaparken Petkm'den yuklu miktarda almistim.
    Baktim socar'da bayram tebrigi geldi

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2019
    İkamet
    Emmiden hakiki yalanlar
    Gönderi
    7,825
     Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    2010 da tekrar portfoy yaparken Petkm'den yuklu miktarda almistim.
    Baktim socar'da bayram tebrigi geldi

Syg,
    Dudu bey ürkütmüşsünüz...
    Selamlar. Burada yazmış olduğum bilgi, yorum ve düşünceler tavsiye ve yatırım danışmanlığı kapsamında değildir. Webster üstad nerede diye sormayın, işte burada: https://www.hisse.net/topluluk/showthread.php?t=45203

Alıntı Originally Posted by Pscyokinesis Yazıyı Oku
    Bedelsiz açıkladığı için olabilir mi .

Birde 6.80 değilde o bölünmüş fiyatıdır .

Yaptığı işlemlerde yanılıyorsa bir insan ya demans ya mitomanidir .

Sizce bence o hastalık var geçmişte bir hisseyi aklınızda geçirip aldığınızı düşünüyorsunuz sanırım grafiklere bakarak .

Yoksa 40-45 tl hisse arkadaşlarım alırken 7 tl altında alabilmek ayrı bir yetenek olsa gerek bu yetenek bende yok yoksa paraya başka bir ad takardım sanırım .

hisse.net kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Hey allahım buna hangi kelimelerle cevap verebilirim bilmiyorum cidden.Demans falan ha))))))))) Yıllardır takip ettiğim kağıdın bölündüğünü bilmeyeceğim ya da bu olgunun daha mantıklı bir açıklaması fiyatın bölünmüş fiyattan oransal olarak daha kolay olsun diye o şekilde örnek verildiğini anlıyamayacak kadar sıkıntılı bir zekanız ya da okuma özrünüz var.Elbette geçen yıl kağıt 6.80 falan değildi,bedelsiz öncesi rakamlar yazdığın gibiydi.Bir daha meşhur birine anlatır gibi yazarım.Burada genelde yazıp çizenlere o kadar ayrıntılı yazmaya gerek kalmaz ama sizin için artık daha ayrıntılı yazarım.Aklınıza bir şey takıldığı zaman önce özelden bana sorun açıklıyayım burası ortak sayfa milletin kafasını karıştırmayalım.

Kağıt 6.80 den 17 lere gitti,bunu 45 den bedelsiz oranında çarpıldığında kağıdın kaça gittiğini de hesaplayabilirsiniz.Belki kafan karışır diye bunu da yazayım aslında biraz karışık bir matematik işlemi ama biraz üstünde düşünürsen olayı çözersin eminim.

Sayfa 1016/1230 İlkİlk ... 16516916966100610141015101610171018102610661116 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •