Sayfa 1019/1230 İlkİlk ... 19519919969100910171018101910201021102910691119 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,145 - 8,152 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Borsa, sabırsız insanların sabırlılara para transfer ettiği bi yerdir. Sürekli şerit değiştirerek sürdürülebilir kazanç sağlayamazsınız.
    Paranın zaman maliyeti vardır.Bizim borsanın dolar bazında grafiğine bakarsanız çok uzun süre bekleyerek çoğu sağlam kağıtda da para kazanılmadığını görürsünüz.O kedi buraya gelecek denmez,olmuyorsa olmuyordur ,fırsat görülürse ben temeli sağlam olsa bile daha iyi fırsat olacağını düşündüğüm kağıda geçmekten çekinmem.Olay bence hep matematik, hep olasılık hesabı.Matematiğine aklım yatarsa altına da geçerim, gümüşe de, emlağa da ,eurobonda da başka kağıda da illa sabırla bekleyeceğim diye düşünmem.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,062
    #DEVA #matriks http://share.matriksdata.com/share.a...07261114284175

Halka acikligi dusuk.

Temel verileri kuvvetli...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,062

Lokum lokum...

Bayildim..

Kem gozlere sis, elemterefis..

Masallah...

Syg,

4. Tum konusanulanlara bende 2 satir yazmadan edemedim. Benim borsada yatirim tarzim yillardir growth odakli hisselerdir. Cok sabirli oldugumu soyleyemem, ama asla kisa donem dusunmem. Ama sonucta hepimiz insaniz, ve bazen icimdeki canavar cikabiliyor. Malum sebeplerden dolayi bir yilbasi milli piyango veya devreden sayisal loto vs zevkimiz bile elimizden alindi. Onun icin herzaman borsa portfoyumun max %3uyle keyif yapar risk alir zevk alirim. Cogunlukla taraftarim oldugu takimin hissesiyle bu isi yaparim ya da bazen diger hisselerle. Kumarim hovardaligim yok, bu da benim zevkim. Ama dedigim gibi tum yatirim portfoyunun degil, sadece ve sadece borsa portfoyunun max %3uyle

Herkese bol kazanclar. Bir cok yonden cok zamanlardan geciyoruz. Ltf mesajim yanlis anlasilmasin. Sadece icimizdeki canavari yenmek icin gereksiz riskleri almamaiz gerektigini anlatmaya calistim. Herkese saglikli ve bol kazanclar

5.  Alıntı Originally Posted by hkm Yazıyı Oku
    Paranın zaman maliyeti vardır.Bizim borsanın dolar bazında grafiğine bakarsanız çok uzun süre bekleyerek çoğu sağlam kağıtda da para kazanılmadığını görürsünüz.O kedi buraya gelecek denmez,olmuyorsa olmuyordur ,fırsat görülürse ben temeli sağlam olsa bile daha iyi fırsat olacağını düşündüğüm kağıda geçmekten çekinmem.Olay bence hep matematik, hep olasılık hesabı.Matematiğine aklım yatarsa altına da geçerim, gümüşe de, emlağa da ,eurobonda da başka kağıda da illa sabırla bekleyeceğim diye düşünmem.
    Bunu becerebilecek irade, bilgi, tecrübe varsa ve en önemlisi zaman varsa ne mutlu size. Dudu bey’in sevdiğim bi sözü var “uzun vadede hepsi birbirine yakınsar. “ Temeli düzgün, sahibi dürüst hissede göstergeler bozulana kadar sabretmek, bu sırada hayatın tadını çıkarmak varken sürekli grafik takip edip gitmeyenden çıkıp gidene binmeye çalışmak bana göre değil. Bu stresi yönetemem ben. 3 kuruş daha fazla kazanabilirim ama bu hayatı tekrar kazanamam.

Ayrıca Cauti Bey’in dediği gibi önce kendi işimize önem vermeliyiz. Etrafımda çok beyaz yakalı görüyorum; matriksler satın alınmış, derinlik bakmalar başlanmış, güya çalışıyor ama kafa sürekli grafiklerde. Piyasayı çözdüğünü sananlarla, spek hisselerde cirit atanlarla doldu piyasa. Sonları hayır olur insallah.

6. dudu hisse pazarlıyor sandım ard arda okuyunca (:

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Lokum lokum...

Bayildim..

Kem gozlere sis, elemterefis..

Masallah...

Syg,
    Nazar değer deyip, Hababam hisseyi övüyorsunuz

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,062
     Alıntı Originally Posted by fan Yazıyı Oku
    dudu hisse pazarlıyor sandım ard arda okuyunca (:
    Bende tek lot DEVA yok..

Ama olmasini da isterdim acikcasi..

Syg,

Sayfa 1019/1230 İlkİlk ... 19519919969100910171018101910201021102910691119 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •