Sayfa 1029/1230 İlkİlk ... 29529929979101910271028102910301031103910791129 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,225 - 8,232 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Buradan bir pullback, canak tamamlaninca bir kulp gelmez mi acaba?

Hep boyle mi gidecek bu meret?

Syg,
    Ben çanak çömlekten anlamam ons gibi temel enstrümanlarda tekniğe fazla bakmıyorum. Önceki zirve geçildi, bu hafta 2000 üstünde kalınırsa daha da gider. Fazla teknik detaya girmeye gerek yok bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    İşte ben de onu bekliyorum

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku

Syg,
    çanağı çömleği sandalyeyi kırdık masayı devirdik gidiyoruz hocam

250-300 TL'den sonra "Artık daha da alınmaz, çok çıktı" deyip almadım altın. Oysa ki 150 TL'den beri düzenli olarak portföye ekliyordum. Şimdi ise 425 TL, alsam mı diyorum. Düşme zamanı mı geldi acaba?
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by esramarka Yazıyı Oku
    250-300 TL'den sonra "Artık daha da alınmaz, çok çıktı" deyip almadım altın. Oysa ki 150 TL'den beri düzenli olarak portföye ekliyordum. Şimdi ise 425 TL, alsam mı diyorum. Düşme zamanı mı geldi acaba?
    Baba'nın sözü hatırlayalım
    Templeton, "Boğa piyasaları kötümserlikle doğar, şüphecilikle büyür, iyimserlikle olgunlaşır, coşkuyla ölür"
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    Baba'nın sözü hatırlayalım
    Templeton, "Boğa piyasaları kötümserlikle doğar, şüphecilikle büyür, iyimserlikle olgunlaşır, coşkuyla ölür"
    Ons 1064-1200 dolar aralığında ben altın alırken millet 200 dolar olacak diyordu şimdi dolar bitti ons 3000 dolar olacak diyorlar. Bunların bir ortası, ayarı yok mu mirim? İyi ki sepet yapıyorum hedge olsun diye yoksa bu ekonomik karmaşada kafayı yer insan. Şimdi 1800 sonrası full altında olanlar "nereden çıksam da karı alsam" diyordur, buradan kulp yapacağım deyip de 1600 dolareslere gelirse ne olacak bakalım seyreyle gümbürtüyü.
    Paylaşımlarım asla yatırım tavsiyesi değildir. Kendi aklınıza ve tecrübelerinize göre yatırımlarınıza yön veriniz.

7. Bankadan kredi çekip, borsaya veya altına girenler varmış. Umarım batmazlar, ama umarım da çok kazanmazlar. Çok kazanırlarsa, bu insanların yatırım algısını bozar. Yani şimdi kimisi günlerce düşünmüş taşınmış analiz etmiş, birisi de kalkmış her gün yükseliyor diye KENT almış. Şu anda hiç bilmeyen ve trene binen kazanıyor....

Ben Altın - USD - Euro - TL sepet yaptım. Bekliyorum. Yıllık TL'de 2 senede %300 büyümüşüm. (Ek birikim de dahil), Aylardır her gün piyasaları izliyorum v.s. ama şimdi geliyor, bütün parayı bir hisseye yatırıyor, ya "homeless" ya da "rich", yazı tura atıyor.

Tüm dünyada böyle, bu tip olaylara düzenleme şart aslında, ama o da piyasanın mantığına aykırı.

Herkese sağlıklı kazançlar...

Alıntı Originally Posted by varsayım Yazıyı Oku
    Bankadan kredi çekip, borsaya veya altına girenler varmış. Umarım batmazlar, ama umarım da çok kazanmazlar. Çok kazanırlarsa, bu insanların yatırım algısını bozar. Yani şimdi kimisi günlerce düşünmüş taşınmış analiz etmiş, birisi de kalkmış her gün yükseliyor diye KENT almış. Şu anda hiç bilmeyen ve trene binen kazanıyor....

Ben Altın - USD - Euro - TL sepet yaptım. Bekliyorum. Yıllık TL'de 2 senede %300 büyümüşüm. (Ek birikim de dahil), Aylardır her gün piyasaları izliyorum v.s. ama şimdi geliyor, bütün parayı bir hisseye yatırıyor, ya "homeless" ya da "rich", yazı tura atıyor.

Tüm dünyada böyle, bu tip olaylara düzenleme şart aslında, ama o da piyasanın mantığına aykırı.

Herkese sağlıklı kazançlar...
    Portföyde hisse yok mu sizde? Benim portföy de sizinki gibi ama aralarda %10-20'si TL ile hisse alıyorum.

Sayfa 1029/1230 İlkİlk ... 29529929979101910271028102910301031103910791129 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •