Sayfa 1034/1230 İlkİlk ... 34534934984102410321033103410351036104410841134 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,265 - 8,272 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Uzun bir suredir aklimda olan fakat cesitli sebeplerle actiramadigim VIOP hesabini actirdim. Sn. Cautionary'nin orta-uzun vadeli hedging sistemini kullanmayi planliyorum. Belki parametlerde biraz degisiklik yapabilirim, su anda bilmiyorum.

VIOP piyasasinin teorisini bilsem de pratik tecrubem olmadigi icin kisa vadeli sistemi simdilik kullanmayacagim.

Ilerleyen gunlerde paylasmamin degerli oldugu tecrubeler kazanirsam burada yazarak katki vermeyi planliyorum.
    sayın Cautionary

sayın

Miriel

Bahsettiği sisteminizi bulamadım gözden kaçırdım. Rica etsem bir kere daha paylaşırmısınız*

2.  Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Twitter'da yıllık altın revizyonunuzu paylaşmışsınız. Tam beklentilerime paralel revizyon yaptınız(Beklentim 2500-3000 dolar seviyesiydi). Birkaç aydır piyasaların Merkez bankalarının faiz kararlarını beklemesi gibi bekliyordum desem yalan olmaz. 1900 dolardan 3000 dolar demek yaklaşık %50 getiri demek. Hem de dolar bazında. Lira bazında bunun çok daha yüksek olacağı beklenebilir(Dolar/Lira kurunu 1 yıl sonra için 8 alsak bir gram altın 770 liraya tekabül ediyor. Yani bugüne göre %80 getiri). Teşekkürler üstadım...
    Benim yaptığım teknik analize göre ağustos 2021 - 2400 usd/ons olarak çıkıyor. Tabi olmaz diye bir şey yok ama 3000 ütopik geldi bana biraz.
    Olursa kredi çekip altın alanlar yaşadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

3. Eğer kulp yapmazsa buradan devam ederse çanak katlama hedefi 2750 dolar/ons. Temel olarakta düşük faiz ve bol para ortamı her zaman altına yaramıştır. Gene altına yaraması kadar doğal bir şey yoktur.
    Y.T.D.

4. fiyat yerini bulsun da kulbu sonra takılır onun.
    borsadaki fiyatlara ne kulplar takılıyor baksanıza.

5.  Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    Benim yaptığım teknik analize göre ağustos 2021 - 2400 usd/ons olarak çıkıyor. Tabi olmaz diye bir şey yok ama 3000 ütopik geldi bana biraz.
    Olursa kredi çekip altın alanlar yaşadı

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Değil yatırım, mümkünse ev araba için bile kredi çekilmemeli. Şu zamanda nasıl yapalım derseniz, hadi oturacağınız ev için üçte iki oranını geçmemek kaydıyla ev olabilir diyeyim...yoksa, bir gün çok feci duvara toslar kredili yatırım yapanlar.

Bu arada sene başı 1900 usd derken bu hedef de genelde iddialı bulunmuştu. Ancak unutmamak lazım ben bile kendi tahminime çok güvenip %70 altın oranını geçmem, siz de çok güveneyim bu tahmine.

Ayrıca benim maliyetim, 5 sene önce ve 100 tl...dönüş sinyali alırsam seviyeye bakmaz kademeli satar çıkarım. Yani illa 3000 görülür diye bir iddiam yok, şartlar değişir, anında görüşüm de değişir
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Değil yatırım, mümkünse ev araba için bile kredi çekilmemeli. Şu zamanda nasıl yapalım derseniz, hadi oturacağınız ev için üçte iki oranını geçmemek kaydıyla ev olabilir diyeyim...yoksa, bir gün çok feci duvara toslar kredili yatırım yapanlar.

Bu arada sene başı 1900 usd derken bu hedef de genelde iddialı bulunmuştu. Ancak unutmamak lazım ben bile kendi tahminime çok güvenip %70 altın oranını geçmem, siz de çok güveneyim bu tahmine.

Ayrıca benim maliyetim, 5 sene önce ve 100 tl...dönüş sinyali alırsam seviyeye bakmaz kademeli satar çıkarım. Yani illa 3000 görülür diye bir iddiam yok, şartlar değişir, anında görüşüm de değişir
    Charles Darwin, Türlerin Kökeni'nde "Ne en zeki olan hayatta kalır, ne en güçlü olan; hayatta kalan değişime adapte olabilen ve içinde bulunduğu çevredeki değişime en iyi uyum sağlayandır" demiştir.

Saygılar.

7. Ali bey, bugün günlükte ema5 vs ema22 kesisimi olacak gibi. Endeks shortlarini açacak mısınız?
    ---------------
    Paylaştıklarım bildiğimi düşündüklerim ve fikirlerimdir. Hiç bir paylaşımım yatırım tavsiyesi değildir. Saygılarımla

8.  Alıntı Originally Posted by kirk7 Yazıyı Oku
    Ali bey, bugün günlükte ema5 vs ema22 kesisimi olacak gibi. Endeks shortlarini açacak mısınız?
    Günü bir kapayalım, yarın yarım gün, bayram tatili var...ben bu tür durumlarda 1-2 gün bekleyip sinyalin netleşmesini tercih ediyorum.

Zira 112-114 bin arası ideal tepki noktası da aynı zamanda.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 1034/1230 İlkİlk ... 34534934984102410321033103410351036104410841134 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •