Sayfa 1048/1230 İlkİlk ... 48548948998103810461047104810491050105810981148 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,377 - 8,384 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bence vazgecmelisin.
    Onumuzde enflasyonist bir donem olabilir.
    Ev cok ucuza gitmis olur..
    Tabii o paraya ihtiyaciniz yoksa..

Syg,
    Aynen katiliyorum����

2. 2008 abd konut kredisini arastiranlar biraz bakanlar konut piyasasinda balon oldugunun 3 tane belirtisi oldugunu gorur ;

1-)düşük faiz oranlari
    2-)pesinatin az veya hic alinmamasi ve herkese kredi verilmesi
    3-)cok hizli artan konut fiyatlari

Herkes alirken satmanin herkes satiyorken almanin dogru olduğunu dusunenlerdenim.
    Bu donem satan bence para kazandi piyasanin gaziyla yuksek fiyattan alanlarin yakar top oyununda oldugu gibi kimin elinde kalirsa yanacagini dusunuyorum .

ornegin şubat 18de site icinde 700.000 tlye alinan daire gecen ay 1.150.000 Tlden satildi su an malum sitede 1.450.000 tlden ayni planda mulklerin ilanlar var ...

Konut stok sayisi cok fazla ayrica bankalarin elinde cok fazla gayrimenkul var ve isten cikarmalar kredi odeyememeler artarsa stok dahada artacak .
    Bankalarin bu durumda olmasinin en buyuk sebebi konut piyasasi ...

Sonuc olarak Sayin Dudunun enflasyonist soylemine orta vadede katılmıyorum piyasada ne zaman stok biter bu maliyetlerden insaat baslar satin alma gucu duzelirse o zaman konut fiyatlarının artacagini düşünüyorum

Not 11 yildir konut piyasasindayim

SM-G960F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

3. Vallahi 100 tane üstat takip ediyorum.. En başarılısı kesinlikle sayın cauty. Benim nazarımda %60 isabet bu piyasa için gayet iyiyken %90 ı zorladı. Bence de bu kadar isabet sürdürülebilir değil acilen bir kaç öngörüsünde çuvallaması lazım. 7 yıldır aktif işlem yapıyorum ne zaman kendime güvenim tavan yapsa akabinde çok büyük hata yapıyordum bunu acı çekerek öğrendim. O yüzden sayın cauty nin temkinli davranıp birazcık geri çekilmesini çok iyi anlıyorum. Geçen yıl klmsn bu yıl deva elimde tutmamda kendisinin çok büyük payı vardır. Bu iki hisseden ayrı ayrı %80 e yakın kar yaptım. Benim en önemli zaafım da hep tek hisse tutarım. Büyük risk ama portföyüm son iki yılda müthiş yükseldi. Kendisine teşekkür ederim.

Önce swap muafiyetleri geldi ardından 15 dakikada kamu bankalarında kredi faizleri yükseldi vakifbank 0.82 den 1.18 e cekti konut 099 oldu ve MB 6.80.den.bankalari fonlamayacak yani faizler örtülü arttı. 7.30 dan.7
    20 ye indi dolar bakalim bu yarın nasıl yansıyacak bence artık 96000 e daha yakınız

5.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Önce swap muafiyetleri geldi ardından 15 dakikada kamu bankalarında kredi faizleri yükseldi vakifbank 0.82 den 1.18 e cekti konut 099 oldu ve MB 6.80.den.bankalari fonlamayacak yani faizler örtülü arttı. 7.30 dan.7
    20 ye indi dolar bakalim bu yarın nasıl yansıyacak bence artık 96000 e daha yakınız
    Piyasa off modda iken dolar hala 7,22 ise yarın için karamsarım ben

6. bisteki satışları "borsa 120 bine gelmişti zaten çok şişmişti. çıkışın bir temeli yoktu. satış yiyeceği belliydi " diye değerlendirenler var.

bunu diyenler bu soruları da cevaplasın madem

tüm dünya borsaları çıktı hatta biz az geride kaldık diğer gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere karşı. peki onlar şişme yok da biz de niye şişme var? tüm dünya borsalarından bu kadar negatif ayrışmamız şişme olarak tanımlanabilir mi?

7.  Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    bisteki satışları "borsa 120 bine gelmişti zaten çok şişmişti. çıkışın bir temeli yoktu. satış yiyeceği belliydi " diye değerlendirenler var.

tüm dünya borsaları çıktı hatta biz az geride kaldık diğer gelişmiş ve gelişmekte olan ülkelere karşı. peki onlar şişme yok da biz de niye şişme var? tüm dünya borsalarından bu kadar negatif ayrışmamız şişme olarak tanımlanabilir mi?
    Onu diyenler 10 gün önce 130 bini hedef gösteriyordu.

Alıntı Originally Posted by wolf1453 Yazıyı Oku
    bisteki satışları "borsa 120 bine gelmişti zaten çok şişmişti. çıkışın bir temeli yoktu. satış yiyeceği belliydi " diye değerlendirenler var.

Bist burdan kalkıp v şeklinde çıkış yapsa da

Birileri çıkıp zaten çok belliydi daha nereye kadar düşebilirdi ki diyecek ...

Önemli olan piyasayı zamanında yorumlamak

Onlara sorsan zaten en dipten alıp en tepeden veriyorlar

Bist gram altın bazında koronadan daha aşağıda, XTUMY de ciddi bir balon olduğuna katılıyorum halen daha var

Ama oradaki balon patlarken bist 100'un bu kadar etkileneceğini düşünmüyordum

Piyasa ciddi fırsatlar sunuyor BANA göre

Kısa vadeli değil yorumum orta vadeli ve kademeli alışlar ile

Saygılar

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 1048/1230 İlkİlk ... 48548948998103810461047104810491050105810981148 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •