Sayfa 1049/1230 İlkİlk ... 49549949999103910471048104910501051105910991149 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,385 - 8,392 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Bir de inanılmaz sinir olduğum bir konu var

Amerika'da belki de bilgi birikimi bizim 10 da 1'imiz olmayan adamlar, bizden kat kat fazla kazanıyor

Ee bu kısımda coğrafya kaderine giriyor sanırım

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Bir de inanılmaz sinir olduğum bir konu var

Amerika'da belki de bilgi birikimi bizim 10 da 1'imiz olmayan adamlar, bizden kat kat fazla kazanıyor

Ee bu kısımda coğrafya kaderine giriyor sanırım

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    doğru bir yaklaşım.

ben şahsen bisteki zararlarımdan kurtulursam bir daha çok sınırlı girmeyi düşünüyorum. bunun yerine uygun bir zamanda yabancı hisse fonlarına yatırım yapmayı planlıyorum. biste sürünmenin bir anlamı yok.

3.  Alıntı Originally Posted by finans_mt Yazıyı Oku
    Selamlar,

Bi tane evim vardi satis icin anlastik, fakat tatil nedeniyle gecen hafta olmasi gereken tapu islemi yarina kalmis oldu.

O arada dolar altin ne varsa firladi.
    Bu ortamda ne yapmali, gecen hafta satabilseydim altin, dolar ve eurobond yapacaktim yani 1 haftada muthis zarar etmis oldu. ev dolar olarak iyice olu fiyata gitmis olacak yarin, sizce vazgecmeli miyim satistan?
    Nasip, kısmet diyeceksin, fazla da üzülmeyeceksin.

Alıcının iştahını ve iyi niyetini ölçmek için vergileri ona yıkmaya çalış. Muhtemelen kabul eder, gak guk ederse kusura bakma dersin. Bazen karşı tarafın karakterini ölçersin, iyi birine 5 bin-10 bin fedakarlık yaparak da verebilirsin evini.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

4.  Alıntı Originally Posted by Bold Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary,

Takip edebildiğim kadarıyla daha önce de portföyünüze 2 kere giriş-çıkış yapan PGSUS ile ilgili güncel düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz?

Şahsi öngörüm, havacılık sektörü için konjonktür hala pek iç acısı olmasa da, tekrar 4$ seviyelerine düşmeyeceği yönünde. Ancak giriş/toplama seviyeleri için daha önce gerek bu hissede gerek diğer arkadaşların halihazırda belirtmiş olduğu konularda görüşlerinizin isabetini bildiğim için yorumunuzu almak istedim.

Saygılarımla

VTR-L09 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Pegasus için son üç yılda çok analiz paylaştım. 20 TL den başlattığı çıkışta tam bir boğaydım. Hakkını da verdi. Sonra kazalar, salgın vs oldu.

Bu yıl için hedef fiyat olarak 50 tl demiştim (fair value =adil değer de diyebiliriz 50 TL ye).

Ancak salgın beklediğimden etkili ve uzun sürüyor. Bu nedenle 40 TL altında ilgilenmeye başlar, 30 TL altına inerse fırsatı kaçırmam...30-40 TL arası ortalama maliyet fena olmaz bence..30 TL altına inip inmeyeceği BİST’in ve dünya borsalarının be kadar düşeceğine de bağlı tabi. Ama havacılıktan 1 sene çok bir şey beklememek lazım.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Nasip, kısmet diyeceksin, fazla da üzülmeyeceksin.

Alıcının iştahını ve iyi niyetini ölçmek için vergileri ona yıkmaya çalış. Muhtemelen kabul eder, gak guk ederse kusura bakma dersin. Bazen karşı tarafın karakterini ölçersin, iyi birine 5 bin-10 bin fedakarlık yaparak da verebilirsin evini.
    Üstadım TEB long kontratları kapatıyor beklediğim sinyal geldi tivitiniz çok şıkttı. Bu sene muhteşemsiniz. Adeta piyasanın ruhunu okuyorsunuz..

Kayıtlara geçsin 2020 İsimsiz Türkiye Krizi

7. Fevkalade algı yönetimine şahit oluyoruz. Borsa bir ayda %15 yükselirken hergün haber yapan medya, 2 günde %15 düşerken sessiz. Son aylarda bu algıya kapılıp borsaya giren yüzbinlerce insana ne olacak? Yatırımlarını, çoluğunun çocuğunun rızkını kaybeden bu insanlar intahara sürükleniyor.
    Kandırmak dolandırmak hep vardı da artık bu işler çok büyük çapta yapılıyor. Herkes gözünü açsın bu işi bilen ve gerçekleri söyleyen kişileri dinlesin. Yoksa purolarını içerek zevkle bu işi seyredenlerin mezesi olursunuz.

8. televizyonda bir ekonomist abimizi rasgele duydum aşı bulunursa altın düşer dedi pek anlamadım.
    2016 - 2019 aralığındaki grafı ne yapacağız o vakit.
    böyle bir şey olabilir mi sizce?
    Bir de bu adamlar fiziki altın yorumunda neden hiç döviz işine girmiyorlar anlamıyorum. bence bilerek girmiyorlar o topa girecek cesaret yok ons düşerse ons demiştim deyip sıyrılacak işin içinden.
    sokaktaki yatırımcının içinde salt onsla oynayanı belki yoktur veya yok seviyesindedir.

Sayfa 1049/1230 İlkİlk ... 49549949999103910471048104910501051105910991149 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •