Sayfa 1064/1230 İlkİlk ... 645649641014105410621063106410651066107411141164 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,505 - 8,512 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Herkese çok teşekkürler cevapları için

Redmi Note 7 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Memleketten, bir nevi doğadan şehre döndük..artık daha aktif takip edeceğim piyasaları.
    Detaylı bakamasam da, bilançolarla ilgili notlarım şunlar,

Çok kötüler: THY ve Pegasus, hektaş

Kötüler: Tüpraş, aksa, Migros ve şok,,,bence marketler hayal kırıklığı oldu.

İyiler: deva, ttrak, klimasan, aksa enerji

Nötr: Arçelik, Tofaş,

Önemli not: bilançoları salt cari duruma göre değerlendirmiyorum. Mesela hava yollarıNı zaten kötü bekliyorduk, ama sonuçlar beklediğimizden de kötü. Maliyet tarafında pek de kısıntı yapılamamış..gibi.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Sn Cautionary bey, #Alkim #Froto bilançolarını nasıl değerlendiriyorsunuz? İnceleme fırsatı buldunuz mu ?

4.  Alıntı Originally Posted by Kahraman19 Yazıyı Oku
    Sn Cautionary bey, #Alkim #Froto bilançolarını nasıl değerlendiriyorsunuz? İnceleme fırsatı buldunuz mu ?

Alkim iyi gözüküyor, ama detaylı incelediğim bir firma değil..ama o da hektaş gibi ben alım için aşağıda bekledikçe yukarı gidenlerden.

Froto, Toaso gibi...sürpriz yok, ama şu pandemi ortamında çok güzel yönetmişler finansalları.

Arkadaşlar yanlış anlama olmasın...ben pek çok şirket için detaylı bilanço analizi yapmıyorum...sadece elimde ya sa yakın radarımda olan şirketlerin detayına bakıyorum....bir de göz kamaştıran bilançolar varsa onlara ayrıca bakıyorum.

Eğer, sizlerin bilanço sonuçlarına göre göz kamaştıran adaylarınız varsa, onları başlık olarak hep birlikte inceleyebiliriz.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Alkim iyi gözüküyor, ama detaylı incelediğim bir firma değil..ama o da hektaş gibi ben alım için aşağıda bekledikçe yukarı gidenlerden.

Froto, Toaso gibi...sürpriz yok, ama şu pandemi ortamında çok güzel yönetmişler finansalları.

Arkadaşlar yanlış anlama olmasın...ben pek çok şirket için detaylı bilanço analizi yapmıyorum...sadece elimde ya sa yakın radarımda olan şirketlerin detayına bakıyorum....bir de göz kamaştıran bilançolar varsa onlara ayrıca bakıyorum.

Eğer, sizlerin bilanço sonuçlarına göre göz kamaştıran adaylarınız varsa, onları başlık olarak hep birlikte inceleyebiliriz.
    Alcar'a da bakmanızı tavsiye ederim sayın Cautionary

6. Ben çok tecrübeli değilim ama şuana kadar incelediklerim arasında iyi diyebildiklerim;
    Adel, alkim, ardyz, bizim, cimsa, diyoby, egser, fonet, karel, kozal, logo, metro, naten, tire, tlman, ttkom, ttrak, ulker, vesbe

Üstadlardan ricam kontrol edebilirler mi, doğru analiz etmiş miyim diye

7. Ben Ismeni begeniyorum.
    Devamlı akım var borsaya komisyon geliri artıyor bir kaç iştirakide var eurobondları var vs.
    80 milyonluk ülkede hala 2Milyon yatırımcı yok. O yüzden önü açık. Sanayi ve finans şirketleri gibi ekonomiye duyarlılığı yüksek değil işlem olsun yeter.
    Bana göre riski eğer faizler 20 üzerine çıkarsa milletin likit fona, mevduata parayı park etmesi ve komisyon gelirinin azalması.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,051
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Ben Ismeni begeniyorum.
    Devamlı akım var borsaya komisyon geliri artıyor bir kaç iştirakide var eurobondları var vs.
    80 milyonluk ülkede hala 2Milyon yatırımcı yok. O yüzden önü açık. Sanayi ve finans şirketleri gibi ekonomiye duyarlılığı yüksek değil işlem olsun yeter.
    Bana göre riski eğer faizler 20 üzerine çıkarsa milletin likit fona, mevduata parayı park etmesi ve komisyon gelirinin azalması.

Kesinlikle yatırım tavsiyesi değildir.

%100 katılıyorum. Bilanço ve sektörel açıdan "saha" avantajı var.
    Son düzenleme : Trade Shark; 16-08-2020 saat: 22:26.
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

Sayfa 1064/1230 İlkİlk ... 645649641014105410621063106410651066107411141164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •