Sayfa 1079/1230 İlkİlk ... 795799791029106910771078107910801081108911291179 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,625 - 8,632 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    cautionary hocam bizde doviz ve altin rezervi ne durumda siz ne düşünüyorsunuz?
    ağzı olan bir sayı atıyor ortaya envai çeşit sayı donuyor ortalıkta.

bir de genel ekonomik gidisata dair beyaz olmadığınızı anlayabiliyorum da bazıları gibi simsiyah misiniz gri misiniz
    Vobelit tipiğinde deniz43 hocanın yazdıklarını takip edebilirsin. Tüm detaylarıyla bu tür konuları yazıyor.

Genel gidişat konusunda olumsuz olmayan kimse yoktur herhalde. Maalesef 2002-2008 arasındaki kazanımları yavaş yavaş geri verdik. 2002 ye geri döndük sayılır. Zaten borsanın durumu da bunu kanıtlıyor.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2. 1 tesla da 1 ons fiyatini gecti. selektor yaparak geliyor gelmekte olan.

3. Teşekkürler bilgi için ,
    düzenli kullandığım bir göz damlası vardı alllergan yada alcon alıyordum 2018den sonra piyasa da bulması zorlaştı. (İthal ilaçta sabit kur muhabettinden olsa gerek şimdi Luks muhit eczanelerde oluyor.) Aynı tarihlerde eczacının eşlenik diyerek sunduğu yerli tek ürün Devanın nov**ua ürününi almıştım. Ruhsatı 2017de almışlar.

Olaydan genelleme yerli ilaç firmaları için de kurdan dolayı da katalizör etkisi var. Büyük ihtimal yerli olmayan ithal ürünün eşleniği için yoğun tersine mühendislik yapıyorlardır. Yeni ürün çıkardıkca kapa yada sitelerine yüklüyorlarsa yatırımcı takibini kolaylaştırabilirler. Hatta çıkan ürünün mevcut rakiplerin piyasa hacimleri de biliniyorsa da bir değerlendirme çıkarılabilir.

YTD

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Patentli ilaç sektörü döngüsel olmayan nadir sektörlerimizden ve bu sektörde fazla halka açık şirket yok. Yani deva patentlerini arttırarak, en azından enflasyondan daha fazla büyüme yaratacak ve her çeyrek benzer rutin karları üretebilecek bir firma. Finansal tablolarına bakarak sadece yılsonu karını şimdiden fiyatlamış diyebiliriz. Hissede derinhisse denen zevat ve onun abileri operasyon yapmasalardı zaten deva ağır ama güvenli adımlarla büyüyen bir firmaydı. Yılbaşında devlet ile belirlenecek yeni ilaç fiyatları, artan nüfus, arge çalışmaları vb beklentilerle zamana yayılı büyüme kaydederek yoluna devam eder. Ana müşterisi devlet olduğu için devlette ödeme sorunu olmadığı sürece tahsilat sorunu olmaz.
    Hektaş ise her yıl %50 büyüyeceği beklentisi ile en azından 2 yıl sonrayı şimdiden fiyatlamış bir firma.Bu büyüme 2 çeyrektir görülmediği için fiyatlamada sorunlar yaşıyor. Rekabet yoğun bir sektörde mevsimsel ve iklimsel değişikliklere karşı kırılgan bir iş alanında çalışıyor. Tahsilat zor, zahmetli ve riskli o alanda.
    Sn Ali beyin neden devayı tercih ettiğini çok iyi anlıyorum.

Şimdi Alman dışişleri bakanı "ufak bir kıvılcım felaket yaratır" dedi diye korku ile sattirdilar, bazıları da bol bol açığa satış yaptı veya dökülenleri topladılar. Arkasindan bir uzlaşma hatta belki Kıbrıs'ta çözüm ve beraber çıkarma haberi.Tutabilirsen tut borsayı o zaman.Petrolun Türkiye dışında bir güzergahtan Yunanistan'a denizden götürülmesinin hatırı sayılır ilave maliyeti var diye biliyorum.Yada çok düşük olasılıkla uzlaşma olmaması durumda ciddi bir felaket senaryosu.

5. 2008le 2013 arasında gaz yoktu başka birşey de.
    yağmur gibi yağan yabancı ne oldu ne degisti de ruzgar bile estirmiyor?
    tek gercek soru bu.
    gerisi masal.
    derinlinlikli islem olmayinca da amma batar amma cikar angara havasindan devam.

6.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    2008le 2013 arasında gaz yoktu başka birşey de.
    yağmur gibi yağan yabancı ne oldu ne degisti de ruzgar bile estirmiyor?
    tek gercek soru bu.
    gerisi masal.
    derinlinlikli islem olmayinca da amma batar amma cikar angara havasindan devam.
    Sürekli borç alan, ha bire borçla tüketen, adına da ekonomik mucize diyen bir Türkiye vardı. Vergi indirimleri, TL nin degeri namustur muhabbetleri ve gelecek nesillerin refahını o zamandan yemek vardı. Ne zaman ki borç verenler kardeş bu borç çok olmadı mı filan demeye başladı müzik bitti.

Burada siyasi şeyleri de söylemek lazım, özellikle Suriye politikası ilk başta direk batı ne derse doğrudur şeklinde idi. Tamamen batı ya angaje bir Türkiye vardı. Bunlara yanlış diyene ekonomiden anlamazsın, önemli olan borcu çevirebilmek filan deniyordu. O zaman bunlar yaparken çok tatlı gelen yanlışlar idi. Bizi bu dönemlere o zamanki hatalar ve borçlar getirdi. Şimdi de para bulamadığına inanamayan o zamanları adeta arayan bu nedenle sürekli oyun oynanırken kural icat eden politikalar mevcut, o zaman aşırı şekilde Turkiyeye akan para şimdi de aşırı şekilde kaçıyor ikisi de bence anomali, o zaman oni yaşadık şimdi de bunu yaşıyoruz işte. Şimdiki dış politikayı ben şahsen daha dogru buluyorum kişiden kişiye değişebilir. Ancak her iki zamanda da politikalar çok daha doğru tasarlanıp uygulanabilirdi.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    Şimdi Alman dışişleri bakanı "ufak bir kıvılcım felaket yaratır" dedi diye korku ile sattirdilar, bazıları da bol bol açığa satış yaptı veya dökülenleri topladılar. Arkasindan bir uzlaşma hatta belki Kıbrıs'ta çözüm ve beraber çıkarma haberi.Tutabilirsen tut borsayı o zaman.Petrolun Türkiye dışında bir güzergahtan Yunanistan'a denizden götürülmesinin hatırı sayılır ilave maliyeti var diye biliyorum.Yada çok düşük olasılıkla uzlaşma olmaması durumda ciddi bir felaket senaryosu.
    Bu iş öyle kolay çözülecek bir iş değil. Eskiden bir aslan olurdu. Bir soruna aslan geldi mi akbabalar kaçardı. Aslan sorunu çözer giderdi. Şimdi aslan kenara çekildi. ortalık akbaba kaynıyor. Hepsi küçük lokma peşinde kim önce düşecek diye bekliyor.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

8.  Alıntı Originally Posted by pej Yazıyı Oku
    En az 3-4 yildir tr borsasindakiler bu sekilde kendini avutuyor, ha cikti ha cikacak diye diye..

Sayfa 1079/1230 İlkİlk ... 795799791029106910771078107910801081108911291179 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •