Sayfa 1102/1230 İlkİlk ... 10260210021052109211001101110211031104111211521202 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,809 - 8,816 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Maalesef fırsatını bulsa mülteci dedikleriniz de AB ülkelerine giderler.Genç nüfus da yurt dışına gitme isteği çok yüksek. Gitselerde orada da hayatın kolay olmayacağı aşikar ama gitmek istiyorlar.
    Bu sorunu hiç siyasallaştırmadan devlet büyüklerinin sorgulaması lazım ama sorgulayacaklarını sanmıyorum. Çok büyük yapısal değişiklikler lazım.
    Niteliksiz insan avrupada da doğsa, dışardanda mülteci olarak gelse bir ülke için sorundur. Devletin iyi kötü eğitim sistemi ile insanları eğitmesinin motivasyonu niteliksiz iş gücünü nitelikli hale getirmektir.
    Bu nedenle biz yıllarca doğudan gelenlere mülteci statüsü vermedik. Komşularımızın toprak bütünlüğünü destekledik.
    Bu politikadan vazgeçmenin sonuçları ile mutlaka yüzleşeceğiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Amma moral bozduk yahu...ülkemiz de borsamız gibi...git gellerimiz çok. Enseyi karartmamak lazım. Genç arkadaşlara düşen, çok çalışıp alanında en iyilerden olmak. Yapabildiğinde tasarruf, bir de makul reel getiri elde etmeye çalışmak.

Ülkemiz 10 yıl sonra çok daha iyi bir durumda olabilir, o zaman geldiğinde biz hem işimiz ile, hem de birikimlerimizle hazır olmalıyız.

kaç tane 10 yıl kaldı ki ömrümüzden geriye?

Çok daha iyi durumda olabilir demişsiniz.
    Ya olmazsa?
    Hayatımızın en güzel yıllarını cehalete kurban verdiğimiz yetmedi mi?

3.  Alıntı Originally Posted by rACE Yazıyı Oku
    kaç tane 10 yıl kaldı ki ömrümüzden geriye?

Çok daha iyi durumda olabilir demişsiniz.
    Ya olmazsa?
    Hayatımızın en güzel yıllarını cehalete kurban verdiğimiz yetmedi mi?
    Hadi kendi hayatımızı boşverdik diyelim.
    Çocuklarımızın hayatlarını cehalete kurban edebilir miyiz?

Bir gram şahsi menfaatleri için tüm insani değerlerini satabilen bu kadar çok insanın olduğu topraklarda çocuk büyütmek istiyor musunuz gerçekten?

Peki o çocuk büyüyüp akli ehliyetini kazandığında suratınıza bakıp "neden?" dediğinde ne cevap vereceksiniz?

Okumayan , sormayan , sorgulamayan , olaylara genelde duygusal bakan ciddi bir kesim var bu ülkede maalesef ! Eğitimli , okumayı , sormayı , sorgulamayı seven kesim de " kurunun yanında yaş da yanıyor " misali hak etmediği hayatı yaşıyor . Samimiyetimle söylüyorum . Yetkim olsa " lise mezunu ve üstü " seçmenler dışında hiç kimse oy veremeyeceğinr dair yasanın çıkması için elimden geleni yapardım . Ahhh Aysun Kayacı ahh ! Ahhh Aziz Nesin ahhh !

Yaşım 39 ve ilk ekonomik kriz tecrübem 2001 kriziydi . Bu kriz bir şekilde birkaç senede atlatıldı . O zamanki kriz ile şimdiki kriz aracındaki en önemli fark Hane Borçluluk oranı .

2001 yılında insanların birçoğu kredi kartı ya da Nakit Kart kullanmıyordu . Bakkal ya da markete giderek alışveriş yapıldıktan sonra veresiye defterine yazılıyordu .

Şuan ki duruma bakıldığında Hane Borçluluk oranı oldukça yüksek . Sadece 2018 yılında kullanılan kredi kartı sayısı 58 milyon adet . Şimdi ise bu sayı 70 milyona dayandı . Malum zihniyetin baskısı ile faiz oranları düştü diye kullanılan onca ihtiyaç kredisini , konut kredisini ve taşıt kredisini saymıyorum bile !

18 milyon kişi devletten almış olduğu yardımlar ile geçimini sağlamaya çalışıyor . Çalışmış olduğum X Belediyesi ' nde neler görmedim ki . Özellikle son 2 seneden beri çok sayıda insan iş bulmak için belediyeye geliyor. ( İŞKUR servisine ) Yardım için gelenleri saymıyorum bile !

Kısacası Türkiye ve dünyadaki ekonomik ve siyasi belirsizlikleri , PANDEMİnin ülke ekonomileri üzerinde yarattığı sıkıntıları , Türkiye ekonomisine yönelik alınan yanlış kararlar ve israf furyasını , dış siyasetteki yanlış tutumlarını göz önünde bulundurduğumda bu seferki ekonomik krizin yaratacağı tahribat 2001 krizinde olduğu gibi öyle birkaç senede geçeceğe benzemiyor .

ALLAH , devletimize ve milletimize zeval vermesin inşallah ! Sağlıcakla kalınız .

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

6.  Alıntı Originally Posted by tovbekar Yazıyı Oku
    amin maaloufun uygarlıkların batışı gerçekten çok güzel bir kitap... deneme ama kısa ortadoğu tarihi diyebiliriz...
    Ortadogu zihniyeti tipik
    200 yil evvel
    Ingilizin yazdigi kitaba bak bi de
    Adam Smith
    Slmltcl Adem
    Uluslarin zenginligi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    SGK'dan yazi giden emekliler olmus maaslardan %3 kesinti yapacaklarmis..

Bu konuda bilgisi olan var midir??

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. Sayın Dudu ucuz ne kaldı

Sayfa 1102/1230 İlkİlk ... 10260210021052109211001101110211031104111211521202 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •