Sayfa 1115/1230 İlkİlk ... 11561510151065110511131114111511161117112511651215 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 8,913 - 8,920 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Bizim ekonomi bartu nun muhteşem reklamındaki ölü evinde helvanın yanında dondurma alabiliyormuyuz modunda olduğundan ben not düşüşüne hiç şaşırmadım.Ya ne olacaktı.Üstelik daha bu başlangıç iyi kötü para basarak falan pandeminin ve büyük buhranın ilk devresi atlatıldı.Daha bunun ikinci üçüncü evresi var,hala tv lere çıkıp bu ucuz kredi ile para basılıp zorla canlandırılan ekonominin iyileşme olayının devam edeceğini söyleyen koca koca proflar yorumcular var,yahu sen dünyanın parasını bastın bu para altına dövize gitti yatırıma giden beş kuruş yok,işten çıkarma yasağın ,kısa çalışma ödeneği olayın bitince iş dünyası mezbahaya dönecek ne toparlanması bekliyorsun diyen yok.Bizim hükümetin yapacağı tek şey var,hükümet batmayacağından tüm ödemeleri yapmak zorunda olduğundan ve satacak bir şey kalmadığından el mecbur para basacak.Bunun anlamı da fakirleşmemiz habire artan fiyatlar,dövizin altının her gün yükselmesi falan,90 larda yaşadık biz bunu,o zaman borç yoktu maaşlar da gelirler de iyi kötü enflasyona yakın artıyordu,şimdi o da yok,zaten iş ve gelir de yok ki
    ,neyini artıracağız.Bir turizm vardı o iş de bu salgın nedeniyle en az 2 yıl daha elimizde patladı.

Yanlış doktorlardan tedavi beklediğimizden umudum da kalmadı.Adama iki kere iki kaç eder diyorsun beş diyor.Hastalığı kabul etmeyen doktordan tedavi bekliyoruz.Hala ekonomi muhteşem şu bu diyen ,hadi demesi önemli değil politikacıdır der,ama öyle de davranan hala atıl yatırımları yapmaya çalışan ,bu yatırımlar için bir gün iş bankasına bir gün bes e göz diken çaresiz bir ekonomi yönetiminden çare bekliyoruz.Sonra da neden not kırıldı şu bu,adamlar ne yapsınlar işleri bu.Şimdi temmuzda binlerce ev satıldı.Krediler çekildi.Bu evleri satanlar anında altına dövize döndü.İnanılmaz bir altın döviz alımını peşinen devlet eliyle para basarak yaptık.Şimdi bu evleri alan türlü renkteki yakalı arkadaşlar kredi taksitlerini ödemeye başlayınca o kredi taksiti kadar alım güçleri düşecek,yeni harcama yapmayacaklar,yıllarca ekonomide talep eksikliği olacak.Garantili devlet projelerinin 20 yıl daha ödemeleri var,bunlarda peşin olarak harcadığımız gelecekteki gelirlerimiz.Eski borçların faizlerini de ekleyelim,bakın ana para demiyorum zaten anaparalar ödenemez Az buçuk matematik bilen biri bu gidişin açmaz olduğunu anlar.E ondan sonra toparlanma şu bu.O değil de bu helvanın yanında dondurma alabiliyormuyuz))))))))))))))

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,995
    Eeeey Moody's sen kimsin ya tam da 12 Eylul'de notu dusuruyorsun?
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

4.  Alıntı Originally Posted by hakan6037 Yazıyı Oku
    İşler daha da kötüye giderse, devletin banka hesaplarına el koyacak dedikodusunun olma olasılığı var mıdır? Sn. Cautionary bankacı olarak cevaplarsanız, sevinirim.
    Öncelikle şunu belirteyim..Bankacılık ve finans doktorası yaptım. Ama pratik olarak bankada çalışmadım.

Bu tip dedikodular hep oldu, işler kötüye gittikçe bu tür dedikodular gündeme gelir.

Ben En kötüyü düşünerek hareket etmem, ama riski de azaltmaya çalışırım. Mesela salgın var diye evden dışarı çıkmamazlık yapmıyorum, ama kalabalıktan uzak durmaya, zorunlu olmadıkça çıkmamaya çalışıyorum. Bunun gibi risk azaltmak adına mevduat 2-3 bankaya bölünebilir, bir kısmı altına çevrilebilir. Bir kısmı da yatırım fonlarında vs değerlendirilebilir.

El koyma diye bir şey zaten olmaz da, olacaksa önce sermaye kontrolü gelir, mevduat çekilişine belli sınırlar konur. Öyle milyon TL üzeri mevduatlarınız yoksa çok da endişe etmeyin bence.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

5. https://twitter.com/AlatonLeyla/stat...218232832?s=19
    İshak Alaton'u dinleyelim geleceğin sektörleri.

Redmi Note 4 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6. Sürekli anlattıkları yağ tüp kuyruğunda notumuz neydi acaba

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Sanırım gelmiş geçmiş en düşük notumuz bu oldu.94 ve 2001 krizlerinde de B1 deydik

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Devletin bankalardaki paraya güvencesi 150 bin lira ile sınırlı.5 bankadan hesap açılsa 750 bin lira güvencede demektir.

8.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Sürekli anlattıkları yağ tüp kuyruğunda notumuz neydi acaba
    O zaman not yoktu. Ambargo vardı.
    Kıbrıs ta katledilen çoluk çocuk yaşlı genç Türk nüfusu kurtarmak için ama ikiyüzlü y.a.v.ş.a.klar yıllardır bunu alay etmek için kullanır.

G008 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    abdülselam özatak, fethi sekin, ömer halisdemir, turgut aslan, kaşif kozinoğlu...

Sayfa 1115/1230 İlkİlk ... 11561510151065110511131114111511161117112511651215 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •