Sayfa 1160/1230 İlkİlk ... 1606601060111011501158115911601161116211701210 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,273 - 9,280 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Ben araştırdım is bankasınınkini uzun vade getirisi bezden iyi
    artıları
    Maxsimum yıllık asgari ücret kadar vergiden düşübiliyorsun
    2.dövize endexli
    3.Eurobond endexli olduğu için ortalama yıllık %6 civarı döviz getirisi civari
    Eksileri
    Vergi indirimi almak için muhasebeye her ay bildirmek zorundasın bir kere bildirmek yetmiyor
    10 yıldan önce çıkamıyorsun çıkarsan kesinti oluyor
    Aşağıda 10 yıllık getirileri varScreenshot_20200914-100424_Office.jpg

SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Ben bundan yaklaşık 3 yıl önce avivasa dolar bazlı prim iadeli hayat sigortası yaptırmıştım aylık 130 dolar ödemeli. O zaman aylık 500 TL bile odemezken şimdi aylık ödeme 1000 i geçti sanırım. Benim girme sebebim birikimden ziyade doğal ölüm durumunda ödenecek 85 k dolares ve kaza durumunda 170 k dolares gibi bir paradan ailemin faydalanmasiydi. Sigarayı bırakıp başlamıştım gayet güzel motivasyon oldu.. Olüm durumunda geride kalanlara hiçbir şey birakamama endişem ortadan kalktı ki bu paha biçilemez. Dezavantaj olarak karşısında dövize dayalı dayanak bir gelir veya varlık olmazsa devalüasyon durumunda ciddi ödeme güçlüğü olusturabilmesi , erken çıkma durumunda nerdeyse hiç para alınamaması ve biriken paranın herhangi bir getirisinin olmamasını sayabilirim..

Ben de yaklaşık yirmi aydır, aylık 170 dolar civarında hayat sigortası ödemesi yapıyorum. Dezavantajlarından biri olarak belirttiğiniz herhangi bir getirisinin olmaması kısmı aslında avantaj olarak da değerlendirilebilir. Zira belirli koşullar ve limitler dahilinde mevzuata göre, getirisi olan hayat sigortalarının yüzde ellisi, getirisi olmayanların ise tamamı ücretli çalışanların aylık vergi matrahından düşülüyor. Yaptıracak olanların bu hususa dikkat etmesi gerekiyor.
     Alıntı Originally Posted by Carrah Yazıyı Oku
    Ben bundan yaklaşık 3 yıl önce avivasa dolar bazlı prim iadeli hayat sigortası yaptırmıştım aylık 130 dolar ödemeli. O zaman aylık 500 TL bile odemezken şimdi aylık ödeme 1000 i geçti sanırım. Benim girme sebebim birikimden ziyade doğal ölüm durumunda ödenecek 85 k dolares ve kaza durumunda 170 k dolares gibi bir paradan ailemin faydalanmasiydi. Sigarayı bırakıp başlamıştım gayet güzel motivasyon oldu.. Olüm durumunda geride kalanlara hiçbir şey birakamama endişem ortadan kalktı ki bu paha biçilemez. Dezavantaj olarak karşısında dövize dayalı dayanak bir gelir veya varlık olmazsa devalüasyon durumunda ciddi ödeme güçlüğü olusturabilmesi , erken çıkma durumunda nerdeyse hiç para alınamaması ve biriken paranın herhangi bir getirisinin olmamasını sayabilirim..
    Redmi Note 8 Pro cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4.  Alıntı Originally Posted by Serdardm79 Yazıyı Oku
    Ben araştırdım is bankasınınkini uzun vade getirisi bezden iyi
    artıları
    Maxsimum yıllık asgari ücret kadar vergiden düşübiliyorsun
    2.dövize endexli
    3.Eurobond endexli olduğu için ortalama yıllık %6 civarı döviz getirisi civari
    Eksileri
    Vergi indirimi almak için muhasebeye her ay bildirmek zorundasın bir kere bildirmek yetmiyor
    10 yıldan önce çıkamıyorsun çıkarsan kesinti oluyor
    Aşağıda 10 yıllık getirileri varScreenshot_20200914-100424_Office.jpg

SM-A205F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Anadolu Hayat Emeklilikte "Herkes için Hayat" isimli ürün, piyasadaki bir çok üründen farklı olarak kısa vadedeki çıkışlardan kesintilerde insaflı. Ben 10 yıl daha TRde maaşlı olarak çalışıp çalışmayacağımı bilemediğim için kısa vadeli çıkış opsiyonlarını araştırmıştım. Sıkıntısı ise, sizler için önemli ise, kaza ya da ölüm durumunda sadece primleriniz üzerinden ödeme yapması. Ek tazminat için temsilcilerle görüşülebilir bence.

Şartları aşağıdaki gibi:
    -------------------------------------------
    Kesintiler
    Herkese Hayat Sigortası satın alan müşterilerimizden gider payı kesintisi almıyoruz.

Üretim masrafı kesintisini ise, tarife priminiz üzerinden yapıyoruz: TL ile ödeme yaptığınız poliçeleriniz için ilk 10 yıl %3, dövize endeksli poliçeleriniz için ise ilk 10 yıl %2,5.

Ayrılmanız halinde ise ayrılma değeri üzerinden kesinti alıyoruz. Buna göre kesinti oranı; 1. yıl %30, 2. yıl %25, 3. yıl %20, 4. yıl %15 ve 5. yıl ise %10. 6. yıl ve sonrasında ayrılmanız halinde ise bu kesintiyi almıyoruz.
    ---------------------

5. Sayın Cautionary ,

Alctl ile ilgili düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz ? Bir tarafımda Deva & diğer tarafımda Alctl bekliyoruz.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler
    Sewgiler
    Beetlejuice

6.  Alıntı Originally Posted by beetlejuice Yazıyı Oku
    Sayın Cautionary ,

Alctl ile ilgili düşüncelerinizi paylaşabilir misiniz ? Bir tarafımda Deva & diğer tarafımda Alctl bekliyoruz.

Cevabınız için şimdiden teşekkürler
    Sewgiler
    Beetlejuice
    Akcatel takibimde olan bir hisse değil. Yüzeysel bir yorum yapmam da uygun olmaz,
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    3,050

Exclamation

Yeni vergi yasa teklifinde neler var? -Mehmet Bingöl-

https://www.finansgundem.com/yazarla...yazisi/1526221

-Kurumlar vergisi oranı
    -Hisse senedi geri alımlarında (Buy Back) Stopaj Vergisi
    -Yeni bir Varlık Barışı
    -Gerçek kişilerin “faiz, hisse satış kazancı” v.b. gelirlerine ilişkin Geçici 67. Madde 5 yıl uzatılıyor
    “Sermaye piyasası, sabırsız kişiden sabırlı kişiye para aktaran bir araçtır". Warren Buffett
    "Don't be dazzled by the stock market.. It's a giant distraction" John Bogle

8. MB Faiz artışı yapmadı.... Akıllarından ne geçiyor çok merak ediyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 1160/1230 İlkİlk ... 1606601060111011501158115911601161116211701210 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •