Sayfa 1162/1230 İlkİlk ... 1626621062111211521160116111621163116411721212 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,289 - 9,296 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    Bir de USD:TL yorumunuzu alabilirmiyiz

Tşk
    Bu yıl sonu için dolartl beklentim 7 TL civarıydı. Ancak çok ciddi ekonomi yanlışları yapıldı kur konusunda. Şu noktada siyasi bazı sıkıntılar da etkili ( s400 konusu, Doğu Akdeniz vs). Bu nedenle belirsizlikler fazla, 7-9 arası her seviye mümkün yıl sonuna kadar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

2.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Merhaba Arkadaşlar;
    arada konusu geçiyor ama derli toplu cevabını bir yerde bulamadım.

Döviz cinsi birikimli hayat sigortası kullana var mı, şartları artıları/eksileri hakkında yorumlarınızı paylaşır mısınız?
    Vergisi tl ye çevrilip vergi dilimine sokulduğu için çıkarken. Büyük şok geçirirsiniz .

Uzun vade yatırım tek eşlidir. Trader ise her Çiçek'ten bal alan arı gibidir

3. cauti hocam covid dalgası öncesinde
    portföyde umduğumu bulamadigim kağıt arçelik demiştiniz.
    o zaman 21 lira falandı tarihi zirveyi geçerse iyi birşeyler yapabilir demiştiniz. zaman geçti olaylar farklı gelişti.
    arceligin son bilanço iyi gibi görünüyor.
    zirveyi de geçti bu kağıt ciddi bir atagin arefesinde olabilir mi?
    bir de devanin bilanco iyi gelecek sanirim endekse gore iyi dikleniyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    cauti hocam covid dalgası öncesinde
    portföyde umduğumu bulamadigim kağıt arçelik demiştiniz.
    o zaman 21 lira falandı tarihi zirveyi geçerse iyi birşeyler yapabilir demiştiniz. zaman geçti olaylar farklı gelişti.
    arceligin son bilanço iyi gibi görünüyor.
    zirveyi de geçti bu kağıt ciddi bir atagin arefesinde olabilir mi?
    bir de devanin bilanco iyi gelecek sanirim endekse gore iyi dikleniyor.
    Arçelik harika bir bilanço getirdi. Ama maalesef Ereğli gibi, Arçelik de döngüsel bir hisse. Yani bu harika bilançoları sürdürme şansı az...elimde olsa haftaya azaltırdım biraz.

Deva, döngüsellikten uzak, sürekli büyüme temposunda devam ediyor. Zaten böyle giderse 3-5 yıl tutarım en az...bu nedenle günlük haftalık performansı önemli değil. 2019 da bist ne yapmış, deva ne yapmış. Aynı şekilde 2020 ye bakarım..gerisinin bir önemi yok.

Şu an at izi it izine karışmış. Temel analizden uzak, pek çok hisse, spek hareketleriyle saçma yükselişler yapıyor. Bu nedenle deva, ttrak, Arçelik vs konuşmak çok anlamlı gelmiyor. Kakafoni oluşuyor yani. Doğru yanlışlar birbirine karışmış durumda.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Bir ara Doğtaş kelebek için olumlu düşünüyordunuz
    Bu düşünceniz devam ediyor mu?

6.  Alıntı Originally Posted by NKN Yazıyı Oku
    Bir ara Doğtaş kelebek için olumlu düşünüyordunuz
    Bu düşünceniz devam ediyor mu?
    Beklediğim iyileşmeyi göremedik, hatta yeni bir bedelli açıkladı. Gerçi bedelli açıklayanlar daha iyi yükseliyor, son moda böyle

Takip listemden çıkardım ( gerçi bu bile 3 e katladı ).

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,715
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Beklediğim iyileşmeyi göremedik, hatta yeni bir bedelli açıkladı. Gerçi bedelli açıklayanlar daha iyi yükseliyor, son moda böyle

Takip listemden çıkardım ( gerçi bu bile 3 e katladı ).
    Aynen. Son zamanlarda bedelli açıklayan bir çok şirkette çok yüksek volümde bi yukarı bi aşağı işlemler gerçekleşti.
    Katmer, Akdeniz Yatırım Hold, ittifak Hold, Merko Gıda,Kiler Gyo,İhlas Gayr, Artı hold..Bunlar ilk etapta aklıma gelenler.. daha da olabilir..

Geçen haftalarda portföyümün ufak bir kısmını bedelli açıklayan şirketlerde yaptığım temel ve beklenti bazlı analizlere göre içlerinde bana en mantıklı ve kıyasen güvenilir gelen akyho ya ayırıp 2 haftalık süreçte toplam 2 al ve satla %60 karla çıktım. O da daha yeter artık temkinli olmam lazım dememle çıktım

Sonrasında fiyat sattığım yerin %12 kadar üzerine çıkıp son düşüşte sattığım fiyatın çok altına düştü! SPK bülteninde önümüzdeki hafta %200 lük bedellisinin onaylanması haberi gelirse tekrar harekete başlamasına yüksek olasılık verdiğimden ihtiyatlı bir rakamla tekrar alım yönlü izlemeye alacağım.

not:Hisseye Cuma akşamı Brüt takas yasağı da gelmiş durumda.ve bence spekülatif hareketlerin önlenmesi adına iyi de oldu..

8.  Alıntı Originally Posted by cennetyolu Yazıyı Oku
    Aynen. Son zamanlarda bedelli açıklayan bir çok şirkette çok yüksek volümde bi yukarı bi aşağı işlemler gerçekleşti.
    Katmer, Akdeniz Yatırım Hold, ittifak Hold, Merko Gıda,Kiler Gyo,İhlas Gayr, Artı hold..Bunlar ilk etapta aklıma gelenler.. daha da olabilir..

Geçen haftalarda portföyümün ufak bir kısmını bedelli açıklayan şirketlerde yaptığım temel ve beklenti bazlı analizlere göre içlerinde bana en mantıklı ve kıyasen güvenilir gelen akyho ya ayırıp 2 haftalık süreçte toplam 2 al ve satla %60 karla çıktım. O da daha yeter artık temkinli olmam lazım dememle çıktım

Sonrasında fiyat sattığım yerin %12 kadar üzerine çıkıp son düşüşte sattığım fiyatın çok altına düştü! SPK bülteninde önümüzdeki hafta %200 lük bedellisinin onaylanması haberi gelirse tekrar harekete başlamasına yüksek olasılık verdiğimden ihtiyatlı bir rakamla tekrar alım yönlü izlemeye alacağım.

not:Hisseye Cuma akşamı Brüt takas yasağı da gelmiş durumda.ve bence spekülatif hareketlerin önlenmesi adına iyi de oldu..
    Bu konuda prensiplerim çok katı. Temel olarak beğenmediğim, bir nevi batık bir şirkete hiç bir koşulda ortak olmam. Trade amaçlı, bugün alayım, %10 çıkınca satarım tarzı işlem kesinlikle yapmam.

Profesyonel olarak bu işi yapıyorum, her türlü ekran vs önümde açık. Sürekli ekran karşısında olma şansım var. Ama yine de bu tür işlemlere girişmem. Ben de spekülasyon, hatta manipülasyon yapılan kağıtları, hareketleri görüyorum, az çok anlıyoruz hareketlerden. Ama yine de bulaşmam. Şöyle söyliyim, %80 ihtimalle kazanacaksın deseler, yine de bulaşmam.

Dediğim gibi prensip meselesi. Ben bu tarz yatırımı kumar masasına oturmaya benzetiyorum. 1-2 el atayım bir şey olmaz desek de, bir süre sonra kumarbaz olma riski var. Bu işi al sata döken kişilerin de eninde sonunda al satçı olduğunu, al satçıların da uzun vadede kayda değer bir getiri elde edemediğini biliyorum.

İlla ki istisnalar vardır, illa ki kendini kaptırmadan arada bu tür işlemler yapsa da, ana rotasından ayrılmadan devam edebilen vardır. Ama becerebilen azdır, %10-20 filan. Bu riski almaya değmez bence.

Sayfa 1162/1230 İlkİlk ... 1626621062111211521160116111621163116411721212 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •