Sayfa 1167/1230 İlkİlk ... 1676671067111711571165116611671168116911771217 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,329 - 9,336 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. aman aman..viop, varant vs cısss...ben hedge amaçlı biraz viop anlatmaya çalıştım, ama gördüm ki iyi niyetle o piyasaya giren de masanın baş oyuncusu olma derdinde..o yüzden artık viop anlatmaktan vazgeçtim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

https://twitter.com/fiboborsa/status...85880155607040
    saygılar mutlu sağlıklı günler dilerim
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    https://twitter.com/fiboborsa/status...85880155607040
    saygılar mutlu sağlıklı günler dilerim

Vallahi böyle şeyleri paylaşmak için bir başlık mı açsak? Beyaz Yaka Gırgır Şamata diye
    Hep paylaşasım geliyor, sonra başlıkta boş yapmayayım diyorum.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    aman aman..viop, varant vs cısss...ben hedge amaçlı biraz viop anlatmaya çalıştım, ama gördüm ki iyi niyetle o piyasaya giren de masanın baş oyuncusu olma derdinde..o yüzden artık viop anlatmaktan vazgeçtim.
    Cautionary hocam, lütfen vazgeçmeyin. Ben sizin sayenizde bu sistemin çok faydasını gördüm. Hatta son yükselişte sizin yazdıklarınız aklıma geldi ve 1.200lerde portföyü hedge edecek kadar short açtım. Elimdeki hisseler BIST'ten daha sağlam durduğu için (burada da size çok teşekkür ediyorum deva da portföyümdeydi), 1140larda vioptan aldığım karları portföyüme ekleyebildim.

Yaklaşık 1 yıl oldu piyasaya gireli ve ilk defa bir düşüşü hiç üzülmeden ve stres yapmadan atlatabildim. Paylaşımlarınız çok değerli ve bizlere birçok yatırım danışmanının insanlara öğretmediği bilgiler veriyorsunuz. Bunu akıllı bir şekilde kullanabilenler faydasını da görüyor.

Tekrar teşekkürler,
    Saygılarımla

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    aman aman..viop, varant vs cısss...ben hedge amaçlı biraz viop anlatmaya çalıştım, ama gördüm ki iyi niyetle o piyasaya giren de masanın baş oyuncusu olma derdinde..o yüzden artık viop anlatmaktan vazgeçtim.
    Kaldıraçta genelde sizin parayı kaldırıyorlar. Benimde canım çok yandı. Sizin belirtiğiniz gibi hedge dışında bulaşılmaması, kaldıraç kullanılmamasını tavsiye ederim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

viopta 10 kaldıraç ile %3 doğru yönü sadece 3 kere yakalayabilen biri %100 getiri elde eder. Parasını ikiye katlar. Ne kadar da kolay ve muazzam bir getiri. Peki cidden kolay mı?
    Bu küçük yatırımcı için değil büyük yatırımcı için de çok zor. öyle olmasa kimse %15 ile milyonlarını vadeliye yatırmazdı veya bankalar %20 ile kredi vereceklerine viopda paralarını katlarlardı.
    Yön tahmin etmek zor bir uğraştır, uzun vadede mutlaka kaybettirir. 2 kez doğru yön tayin etseniz 3 kez yanlış olabilir. Ben viopu çok çok az olmak üzere sadece hedge olarak kullandım. Hatta şuan onu da yapmayıp portföyümdeki risk dağılımını dönemsel değiştiriyorum. Ve her zaman olası kriz senaryoları için nakit özelliği gösteren varlıklar bulunduruyorum. Piyasada kriz fiyatlamaları olduğunda o rezervlerden riskli pozisyonlara aktarım yapıyorum. Fiyatlamalar normalleşmeye başladığında da bu rezerv tutar yine risksiz tarafa geçiyor.
    Şuan piyasada enflasyon üzeri yıllık getiri yakalayabilmek çok zor ama imkansız da değil. Sadece riski iyi yönetmek lazım. Bu da herkesin algısına göre değişir.
    Pandemi dibi çoğu kişinin ömründe yaşamadığı bir dönemdi, büyük tecrübe edindim ben o dönemden.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

7. Merhaba , birikimli hayat sigortasi ile ilgili birkac sayfa once gorusler belirtilmis.Benim de arastirdigim bir konu.Police sonunda toplu odeme alinmasi sonucu olusabilecek vergi ile ilgili alo 189'u arayarak bilgi istedim.Yatirilacak toplu paranin gelir vergisine tabi olmayacagi soylendi ama biraz havada kaldi.Konu ile ilgili bilgisi , belgesi veya tecrubesi olan var mi acaba ?

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    ben de biraz takip ettim topigini.
    kodlamayla sistem kurmak çok zor ama imkansız değil.bu biraz mantıklı.
    sizin gibi sigorta olarak kullanmak çok mantıklı.
    ama sayfada çoğunun yaptığı olacak iş değil.
    haftalık günlük ve saatlik yön tayin etmeye çalışan var.
    bunun olacağı da belli olmayacağı da.
    yön tayin etmek o kadar kolay degil.
    grafik olayi da bunu yapamaz. gecen hafta ne gösterirdi grafik bu hafta ne gosteriyor allah bilir.

Sayfa 1167/1230 İlkİlk ... 1676671067111711571165116611671168116911771217 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •