Sayfa 1180/1230 İlkİlk ... 180680108011301170117811791180118111821190 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,433 - 9,440 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Enflasyon oranında olabileceği konuşma içerisine de sıkıştırıldı.
    Ama istenen 500 puan.
    Olacağını ben düşünmüyorum. Olmazsa bankalar önceliğinde endekste kar satışı gelebilir. Ytd.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Alıntı Originally Posted by emregunes Yazıyı Oku
    Enflasyon oranında olabileceği konuşma içerisine de sıkıştırıldı.
    Ama istenen 500 puan.
    Olacağını ben düşünmüyorum. Olmazsa bankalar önceliğinde endekste kar satışı gelebilir. Ytd.

Mi Note 10 Lite cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    300-400 puan olduğunda, enflasyonu(doları) düşüreceğiz vurgusunu güçlü yapması da önemli. bir sonraki toplantıda da faiz arttırabiliriz söylemi dolarda baskıyı sürdürür, borsa için olumlu hava sürer. henüz ky dandik hisselerden umudunu kesmiş değil. bu hisselerden bıkıp, büyük hisselere yönelinceye dek , banka ve holdinglerde, kısaca borsada yükseliş sürer diye düşünürüm.

3. Peşinat için olabilir aldığı borç.

Alıntı Originally Posted by Tasarrufcu Yazıyı Oku
    Konut kredisi neden tercih etmiyorsunuz?

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    300-400 puan olduğunda, enflasyonu(doları) düşüreceğiz vurgusunu güçlü yapması da önemli. bir sonraki toplantıda da faiz arttırabiliriz söylemi dolarda baskıyı sürdürür, borsa için olumlu hava sürer. henüz ky dandik hisselerden umudunu kesmiş değil. bu hisselerden bıkıp, büyük hisselere yönelinceye dek , banka ve holdinglerde, kısaca borsada yükseliş sürer diye düşünürüm.
    İki konu benim için anlaşılmaktan uzak görünüyor.

Oy oranı ülkenin büyümesine endeksli bir parti için büyümeden vazgeçmek oldukça iddalı geliyor.

İkinci olarak faizle borsa en sonra ters korelasyona sahipti ne ara düze döndü onuda çözemedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    400'de belki 300 gelirse piyasa cezalandırır.

Saygılar

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    İki konu benim için anlaşılmaktan uzak görünüyor.

Oy oranı ülkenin büyümesine endeksli bir parti için büyümeden vazgeçmek oldukça iddalı geliyor.

İkinci olarak faizle borsa en sonra ters korelasyona sahipti ne ara düze döndü onuda çözemedim.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Korelasyon dediğin şeyin, en önemli parametresi periyottur...Yani günlükte korele hareket eden şey, haftalık ya da aylıkta ters hareket edebilir.

Bir de hangi faiz demek lazım...Genelde borsanın ters korelasyona sahip olduğu faiz piyasa faizidir...yani serbest piyasada belirlenen faiz..öyle mb nin indirdim, kaldırdım dediği faizin borsayla korelasyonu çok azdır.

Piyasa faizleri, mb nin tabela faizleri artacak dendiği günden bu yana düşüyor zaten...dolayısıyla borsa ve faiz ilişkisinde bu açıdan bir tuhaflık yok.

Faiz artışı, büyüme konusu da bir denge meselesi...finansal bir türbülansta büyüme olumsuz etkilenir, mb faizi düşük olsa da...çok artarsa, bu sefer kredi kanalları tıkanır..döviz düşük olsa bile.

sonuç olarak, benim ülke için en ideal gördüğüm durum 200-300 puan arası bir artış...mb ve diğer karar alıcılar umarım piyasanın gazına gelip yüksek bir artış yapmazlar...ağrı kesicinin dozunu yükseltirsen, hastalığı unutur ve ilerlemesine sebep olursun...bir daha ki sefere ağrı kesici de kurtarmaz, kolu bacağı kesmek zorunda kalırsın.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Korelasyon dediğin şeyin, en önemli parametresi periyottur...Yani günlükte korele hareket eden şey, haftalık ya da aylıkta ters hareket edebilir.

Bir de hangi faiz demek lazım...Genelde borsanın ters korelasyona sahip olduğu faiz piyasa faizidir...yani serbest piyasada belirlenen faiz..öyle mb nin indirdim, kaldırdım dediği faizin borsayla korelasyonu çok azdır.

Piyasa faizleri, mb nin tabela faizleri artacak dendiği günden bu yana düşüyor zaten...dolayısıyla borsa ve faiz ilişkisinde bu açıdan bir tuhaflık yok.

Faiz artışı, büyüme konusu da bir denge meselesi...finansal bir türbülansta büyüme olumsuz etkilenir, mb faizi düşük olsa da...çok artarsa, bu sefer kredi kanalları tıkanır..döviz düşük olsa bile.

sonuç olarak, benim ülke için en ideal gördüğüm durum 200-300 puan arası bir artış...mb ve diğer karar alıcılar umarım piyasanın gazına gelip yüksek bir artış yapmazlar...ağrı kesicinin dozunu yükseltirsen, hastalığı unutur ve ilerlemesine sebep olursun...bir daha ki sefere ağrı kesici de kurtarmaz, kolu bacağı kesmek zorunda kalırsın.
    Sayın üstadım, merkez bankası faizi düşürüse ne olur? Mesala %5'e indirirse..

8.  Alıntı Originally Posted by SelvanBurhan Yazıyı Oku
    Sayın üstadım, merkez bankası faizi düşürüse ne olur? Mesala %5'e indirirse..
    Olmayacak şeyleri konuşmak abesle iştigal olur...bence şu anda bunu konuşmak, hatta düşünmek abesle iştigal olur.

Eğer kastettiğin, ileride bu seviyelere inmesi ise...diğer parametrelerin durumu önemli olur..ona göre konuşmak lazım.

Şu ortamda, faizlere dokunmaması, yani her şeyi aynı bırakması durumunda, dolartl 9 üzerine atar bence...bu benim görüşüm tabi...temel olarak bazı düzelmeler oldu, bu nedenle 8 lerin üstüne atmaz diyen de çıkabilir belki.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Sayfa 1180/1230 İlkİlk ... 180680108011301170117811791180118111821190 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •