Sayfa 1181/1230 İlkİlk ... 181681108111311171117911801181118211831191 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,441 - 9,448 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. ons modernanın aşısını fazla kazımadı.
    pfizera 100 dolar vermişti modernaya 10 dolar.
    ons için aşı haberi bitmiştir diyebilir miyiz cauti hocam? bana fazla bile uzattı gibi geliyor.

2.  Alıntı Originally Posted by Calibra Yazıyı Oku
    ons modernanın aşısını fazla kazımadı.
    pfizera 100 dolar vermişti modernaya 10 dolar.
    ons için aşı haberi bitmiştir diyebilir miyiz cauti hocam? bana fazla bile uzattı gibi geliyor.
    twitter da benzer şeyler yazdım...%1 eksiyi görüp, oradan artıya geçmesi olumlu.

zaten, hep söylediğim gibi, aşı haberlerini neden bu kadar takıyor anlamış değilim...aşı geliyor, teşvik paketlerine ve sıfır faiz politikasına ihtiyaç kalmayacak ise mevzu..2-3 sene sonraki konu faizlerin yükselmesi...ekonomilerin 1-2 sene daha ayakları üzerinde, destek olmadan durması çok zor.

ben hep şunu düşünüyorum..şu covid-19 olmasaydı ons ne olurdu...şu anki seviyesinden çok da farklı bir yerde olmazdı bence.

gerçi, bu işi de saplantıya dönüştürmemek lazım...illa ki yükselecek, illa ki çıkacak vs..souçta para kimdeyse trendleri onlar belirliyor..büyükler olmadan, etf lerle, küçük küçük alımlarla bir yere kadar.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

3. Beklentim ve bence olması da gereken 200-300 baz puandır, USD/TL 'de (dolar endeksinin ve diğer siyasi gelişmelerinim de durumuna göre) 7,80-8,20 bandında hareket etmesidir.

Neden bilmiyorum ama bana 7,50-8,0 bandı çok yüksek gelmiyor. Sene başında 6,0 iken, %25 artış bana normal geliyor. Gerçek enflasyon kadar artmış. Sanki piyasa 7,50-8,00 bandını kaldırır gibi.

200-300 baz puan faiz artışı ve MB'nin gerektiğinde faizi kullanırım şeklinde kendinden emin söylemi, finansal piyasalara yeterlidir diye düşünüyorum. İnşallah trader^ların gazına gelip 500-600 baz puan artmaz. Bence sağlıklı olmaz.

YTD.

Sadece faize odaklaniyorsunuz olay farklılaşmaya başladı döviz kirilimi aşağı yönlü olabilir neden
    Swap hamlesi geldi
    Hukuk denmeye başladı
    S400 ler NATO içinde çözeriz dendi
    Almanya ya yeşil ışık yakıldı
    Acı reçete dendi

Hepsi meyvesini vermedi henüz ama söylemler farklilasti 7 ve altı görülebilir dolarda banka hisselerine giriş çok bariz 2023 e kadar bir ralli yaşanabilir ve öyle seçime gidilebilir

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Sadece faize odaklaniyorsunuz olay farklılaşmaya başladı döviz kirilimi aşağı yönlü olabilir neden
    Swap hamlesi geldi
    Hukuk denmeye başladı
    Acı reçete dendi

Hepsi meyvesini vermedi henüz ama söylemler farklilasti 7 ve altı görülebilir dolarda banka hisselerine giriş çok bariz 2023 e kadar bir ralli yaşanabilir ve öyle seçime gidilebilir
    Eğer değişmediyse baro seçimleri pandemi nedeniyle yasak ama parti kongresi serbest

S-400 için baştan beri söylenenden farklı bir şey söylenmiyor.

Kanal istanbuldan vazgeçilmediği sürece ekonomi konusunda değişimden bahsedemeyiz.

Maraş’a pikniğe gidildi (bence doğru bir adım). Ama ab’ye göre olumsuz bir adım.

Yani şu aşamada öyle köklü bir değişim veya dönüşüm yok perşembe günü ilk işaret fişeği atılacak mı göreceğiz.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Swap hamlesi geldi
    Hukuk denmeye başladı
    Acı reçete dendi

Hukuk demekle olacak birşey değil. Uygulamada görülmesi lazım. Hukuksuzluk en çok kimin işine geliyorsa aynen devam ettirir.
    En büyük sorun güven sorunu, büyük sermaye güven duymadığı yere gelmiyor maalesef.
    Hepimiz yaşayıp göreceğiz
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Moscow, Istanbul, Bogota, Amsterdam
    Gönderi
    1,948
    borsanin niye yukseldigini anlayan varmi ?

negatifler:
    pandemi full hiz devam ediyor, sayilar yuksek ve hicte dusecekmis gibi gorunmuyor
    borc cok yuksek
    ekonomi donmuyor , inanilmaz oranda iflaslar var
    kredi odemelerinde olumlu bisey yok, millet odiyemiyor, bir suru batik kredi var
    istenilen oranda faiz arttirilmaz diye dusunuyorum

pozitiv:
    belki yonetim, fikrini degistirip, adalet sistemine mudhale etmeyecek
    belki yonetim, merkez bankasini ve diger ekonomi cevrelerini, rasyonel ve dogru seyler yapmasina izin verecek
    belki cok iyi bir gaz rezervi bulmus olabiliriz

8. piyasa canı ne isterse onu yiyor.

ilk aşı şok etkisi yaratmıştı sonrakiler vız geldi tırış gitti.

faizleri yükselteceğiz diyorlar kredi veremeyecek karları dibe vuracak bankalar şahlandı.

bir tane yeni güvenilir yüz yok hep akp eskileri atanıp duruyor, neymiş güven gelmişmiş.

malum şahıs daha önce yüz kere gevelediği şeyleri tekrar geveler, neymiş efendim hukuk reformu olacakmış, ertesi gün ilk icraat ülkenin en büyük kentinin belediye başkanı havadan sudan bir sebeple soruşturmaya alınır.

Sayfa 1181/1230 İlkİlk ... 181681108111311171117911801181118211831191 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •