Sayfa 1189/1230 İlkİlk ... 189689108911391179118711881189119011911199 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,505 - 9,512 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    “Kurdaki artışı açıklayacak rasyonel bir neden bulamıyoruz. “Jeopolitik risklerdeki artışâ€ endişesiyle Türk lirasının iki günde %4 değer kaybetmesi açıklaması bize anlamlı gelmiyor. Libya’ya insani yardım taşıyan bir Türk kargo gemisinin Alman deniz kuvvetleri tarafından durdurulup aranması Türkiye Avrupa ilişkilerini falan koparmaz.â€

http://rapor.isyatirim.com.tr/2_20201124100136338_1.pdf

İş yatırımın günlük bülteni blog formatına dönmüş. Kurumsallık nerede kaldı.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Ben bunları uzun süredir okumam, ama gerçekten çok şaşırtıcı bir üslup, niye böyle olmuş acaba eskiden bunlar doğru düzgün bir dille yazılırdı.
    Bu arada içerik de kötü, hiçbirine de katılmıyorum görüşlerinin. Ağzı açık arkasından bakarlar piyasaya.

2. Gerçekten inanılmaz raporu okuyana kadar abarttiginizi düşündüm, okudum şimdi de ismen leri satsam mı diye düşünüyorum

Bu arada pozisyonum rapordakine benzer, ama foruma yazarken bile böyle dil kullanmıyoruz çoğu zaman gerçekten şaşırtıcı...
     Alıntı Originally Posted by pilavli Yazıyı Oku
    Ben bunları uzun süredir okumam, ama gerçekten çok şaşırtıcı bir üslup, niye böyle olmuş acaba eskiden bunlar doğru düzgün bir dille yazılırdı.
    Bu arada içerik de kötü, hiçbirine de katılmıyorum görüşlerinin. Ağzı açık arkasından bakarlar piyasaya.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by Realtor Yazıyı Oku
    Bu çok önemli bir grafik. Usd bazlı olmasına rağmen, aynı zamanda enflasyon bazlı durumun bu şekilde olduğunu düşünüyorum. Grafiğe konu şirketler cirolarını zaten enflasyona göre düzeltiyorlar. Bunları dikkate alınca ; bist aşırı şişti, yada tarihi zirvesinde yorumları gerçekçi gelmiyor. Yorumlarınız nedir ?
    Bu grafikte şuan obo görüntüsü var.

Buradaki trendin üstüne çıkmadan ralliye inanmam.

Saygılar

Mi 9T cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by nosfecagri Yazıyı Oku
    Gerçekten inanılmaz raporu okuyana kadar abarttiginizi düşündüm, okudum şimdi de ismen leri satsam mı diye düşünüyorum

Bu arada pozisyonum rapordakine benzer, ama foruma yazarken bile böyle dil kullanmıyoruz çoğu zaman gerçekten şaşırtıcı...

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    İşbankası’nın mobil borsa uygulamasının reklamını heryerde yapıyor. Sanırım borsayı daha büyük bir kitleye anlatmak için böyle bir dil kullanıyorlar.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Ons altin yukselise gecemedi bir turlü... mart ayindaki gibi bir durumun öncüsü olmaz insallah
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Ons altin yukselise gecemedi bir turlü... mart ayindaki gibi bir durumun öncüsü olmaz insallah
    Bu konuda kendi düşüncelerimi sizinle paylaşmak istiyorum.

Sağdan, soldan, yukarıdan, aşağıdan bakıyorum ama altından başka alınabilecek bir şey göremiyorum.

Sürekli söyleniyor işte parasal genişleme olmaz ise altın gidemez, herkesin gözü kulağı parasal genişlemede. Ali abi de söylemişti altının FED'in parasal genişleme ile aman aman alakası olmadığını, buna bel bağlamadığını. Şant Manukyan'da(bu arada adamın soyadı ne kadar garip yav ) bu konuya dair geçmiş videolarında şu grafiği paylaşmıştı.

Grafikteki sarı çizgi Fed bilançosu, 2001-2008 arası neredeyse parasal genişleme yok ama altın fiyatları yukarı gitmiş.
    2013-2014 arasındaysa Fed bilançosu artmasına rağmen altın fiyatları düşüş göstermiş.

Şimdi arkadaş gidip 500 milyar dolarlık Tesla mı alalım, bizim borsaya mı girelim bir günü bir gününü tutmuyor. Yurt dışı almış başını gitmiş oradan bir sopa gelse ne olacağı belli değil, bu kadar oynak kurda faize mi gidelim? Yani yok, ya da ben bulamıyorum.

Geçtiğimiz günlerde altın rallisi başlamış olabilir diyerek bir grafik paylaşmıştım başlıkta. Beni çok sallayan, sözümle iş yapan olduğunu sanmıyorum ama birilerin yanılttıysam özür dilerim bu arada. Gerçekten çok güvendiğim bir sinyal olduğu için paylaştım.

Şimdi altına vurup duruyorlar, ya ardakaş DXY ya da 10 yıllıklar artsa başım gözüm üstünede, orada da bir hareket yok.
    Tabi 10 yıllıkların 0.5'ten 0.8'e gitmesini hareket olarak görmüyorsanız.

Bu arada dow jones ve bir çok büyük hissede inanılmaz negatif uyumsuzluklar var yani nereye kadar devam eder bu bilemiyorum. Uyumsuzlukları dinlemeden devam edecekse bi 35.000'e kadar yolu var orasını ama alınacak risk değil bana göre.

Bu dediğim sinyali ile de xu100 grafiğinde tanıştım, aslında çok bir şey yok kendi düşünceme göre ciddi anlamda yatırımcıyı bezdirdikten sonra geliyor ve iyi bir hareket oluyor. 50 Günlük ile 100 günlük arasında gidip gelen 20 günlük ortalama 50'yi kestiği zaman hareket başlıyor. Burası önemli mutalaka 50 ile 100 arasında olmalı. Altın grafiğinde her ne kadar yanıltmış olsa da çalıştığı Xu100 ve Deva Holding grafiklerini paylaşmak istiyorum.

Onay için mavilimw (Bir Türk tarafından kodlanmış.) kullanıyorum, Kıvanç Bey'in youtube kanalında videosu var indikatörün genellikle cross olmadan 1 gün öncesinde pozisyon açtırıyor.

Mesela migros için bugün al geldi, sistem çok nadir ve görece risksiz sinyal üretiyor. Alın anlamında paylaşmadım ama haddim olmadan al veren bir hisseyi paylaşmak istedim.

Saygılar

7. 2020 bitse de kurtulsak...pandemi, deprem vs derken çok yorulduk.

Üstüne son haftalarda portföyümdeki gram altın ve deva da hayal kırıklığı oldu. Gerçi deva üçe katladı sayılır bu yıl, ama 10 kat artmayan kağıt iyi gitti denmiyor

Onsa gelirsek...şu pahalı vs laflarına kıl oluyorum. MB Bilançoları patlamış, bir sürü belirsizlik, sıkıntı. Coin ler bile kaça katladı bu yıl. ABD borsalarında bedava gibi hisse alımları devam ediyor...onsa gelince para yok��

Gerçi, bu hareketler bıktırma gibi geliyor bana. 2015 de 1050 lerden yükseliş trendi başlamış, 2100 görülmüş. Bu donemde Kasım en kötü aylardan, genelde Kasım da yılın düşüğü görülmüş, sonraki 4-5 ayda kuvvetli yukarı trendler oluşmuş. Detaylı bakmadım ama, muhtemelen Kasım son 5 yılda ortalama getirisi en düşük ay, Aralık en iyi ay olabilir.

Üstelik genelde Kasım ayında en dipten kapanmış, sonra Aralık ayı başlayınca topuklamış( bir yıl istisnası var bunun). Kesin jp morgan gibi küresel çakalların parmağı vardır bu fiyat oluşumlarında.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    martta ons öncü değildi pek... dow başladı önce düşmeye, 2 hafta falan düştü hatta... ons o ara yeni zirve bile yaptı 9 martta hatta ama dow düşmeye devam edince ve MC'ler gelince millet elindekileri altınları sattı bu sefer nakit yaratmak için...

ama 200 gunlukten bile hiç tepki verememesi enteresan... damat kalsa en azından dolar/tl tarafı destekliyordu gramı ama şimdi o taraf da biraz mechul... bir yandan burdan düşerse kademeli alsam mı tekrar diyorum, ama nerden gireyim ne kadar alayım kısmını oturtamadım kafamda... eur/usd'ye paralel aşağı iniyor bu ara, 1.20 üstüne atarsa parite 1.25 var son 4-5 yılın zirvesi... oraya gelirse ordan denenebilir...

ama diyelim olmadı yukarı döndü, o zaman da 100 günlüğün üzerine atarsa girilebilir.. gibi gibi kafamda düşünceler var...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Sayfa 1189/1230 İlkİlk ... 189689108911391179118711881189119011911199 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •