Sayfa 1190/1230 İlkİlk ... 190690109011401180118811891190119111921200 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,513 - 9,520 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

https://www.youtube.com/watch?v=KsPCPe5_gA4
    şant manukyan videolarında altının fed'in para basmasıyla değil enflasyon beklentileriyle paralel hareket ettiğini belirtiyordu...
    yanlış hatırlamıyorsam bu dönemde de fed enflasyon artsa dahi faizleri yükseltmeyeceğinden altın pozitif düşünüyor...
    https://twitter.com/laplace2011/stat...26216066543618
    devrim akyıl bir twitinde altınınorta vadeli alım bölgesine girdiğini düşündüğünü, Aralık ayında geciktirilmiş yüklü fiziki teslimatlar olduğunu, Kasım sonu margin sıkıntısına düşürüp toplama çabası olarak gördüğünü belirtti.
    https://www.tradingview.com/x/dbaadMSJ/
    ben de sayın Cautionary gibi büyük bankaların piyasayı manipüle ettiğine inanıyorum..... bunlar gerçekten istediği gibi at koşturuyor... sayın Cautionary nin belirttiği gibi istiyorlar ki herkes sadece abd hisselerinden alsın onların zenginleri zengin etmeye devam etsin .ancak uzun vade de para basımı devam ettikçe, enflasyon yükselmesine rağmen faizler arttırılmadıkça kaçınılmaz olarak altının da artacağına inanıyorum...
    son zamanlarda tüm piyasaların her yönden gelen haberlerle manipüle edildiğini gördükçe piyasalara daha fazla teknik açıdan bakmaya başladım...çizimim çok amatörce gerçekten.. şu dönemde ralliye başladığı çizgiye tutunmaya çalıştığını düşünüyorum... alttaki mavi alan ise mart ayındaki kısa vadeli çöküşün uzatılması... bence ons bakımından buralar maliyetlenmek için uygun olabilir , düşüş devam ederse bir %4 daha altında belirttiğim çöküş bölgesini de kıracağından pozisyon taşımayı düşünmüyorum... ne olur ne olmaz 1350lere düşürüp en alttaki kırmızı çizgiye değdirmelerinden çekiniyorum...
    belirttiğim gibi tamamen amatör çizimler üzerinden yaptığım yorumlar olup kesinlikle tavsiye olarak ifade etmiyorum... benim yüzümden bir zarar eden ralli kaçıran olursa çok üzülürüm gerçekten zaten neye elimi atsam kuruyor :D
    tüm arkadaşlara sağlıklı hafta sonları dilerim saygılar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Warren Buffet indikatörü = Borsanın değeri / amerikan ekonomisinin 1 yıllık üretimi

1999 yılındaki .com balonundan daha yüksek seviyedeyiz. 99'da %150'den patlamış şimdi ise %180'deyiz.
    Buffet amcayı takip etmiyorum ama borsa hakkında olumlu konusuyorsa kendisiyle çelişiyor demektir

Çin sitesinden google çeviri ile çevirdim, o yüzden tam çeviri olmadı ama anlaşılacak düzeyde
    Saygılar

3. Amerikan ekonomisi şaha kalkarak da orantıyı değiştirebilir tabi ama... Zor.... tabi buffett bunları söylediği zaman sirketler kendi hisselerini alıp bilancoya kar yazamıyorlardı, sonsuz para basılıp junk bondlara akitilmiyordu vs vs vs

Ama ne olursa olsun bence temel analiz galip gelecektir...
     Alıntı Originally Posted by CahilCuhela Yazıyı Oku
    Warren Buffet indikatörü = Borsanın değeri / amerikan ekonomisinin 1 yıllık üretimi

1999 yılındaki .com balonundan daha yüksek seviyedeyiz. 99'da %150'den patlamış şimdi ise %180'deyiz.
    Buffet amcayı takip etmiyorum ama borsa hakkında olumlu konusuyorsa kendisiyle çelişiyor demektir

Çin sitesinden google çeviri ile çevirdim, o yüzden tam çeviri olmadı ama anlaşılacak düzeyde
    Saygılar

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. sıfır faizde herhangi bir borsa değerine pahalı demek zor... gelecek karları bugune ındırgeyeceksin, payda 1+r, r sıfır...
    eee, nasıl olcak, sonsuza kadar yolu var
    trajikomik...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2020 bitse de kurtulsak...pandemi, deprem vs derken çok yorulduk.

Üstüne son haftalarda portföyümdeki gram altın ve deva da hayal kırıklığı oldu. Gerçi deva üçe katladı sayılır bu yıl, ama 10 kat artmayan kağıt iyi gitti denmiyor

Onsa gelirsek...şu pahalı vs laflarına kıl oluyorum. MB Bilançoları patlamış, bir sürü belirsizlik, sıkıntı. Coin ler bile kaça katladı bu yıl. ABD borsalarında bedava gibi hisse alımları devam ediyor...onsa gelince para yok��

Gerçi, bu hareketler bıktırma gibi geliyor bana. 2015 de 1050 lerden yükseliş trendi başlamış, 2100 görülmüş. Bu donemde Kasım en kötü aylardan, genelde Kasım da yılın düşüğü görülmüş, sonraki 4-5 ayda kuvvetli yukarı trendler oluşmuş. Detaylı bakmadım ama, muhtemelen Kasım son 5 yılda ortalama getirisi en düşük ay, Aralık en iyi ay olabilir.

Üstelik genelde Kasım ayında en dipten kapanmış, sonra Aralık ayı başlayınca topuklamış( bir yıl istisnası var bunun). Kesin jp morgan gibi küresel çakalların parmağı vardır bu fiyat oluşumlarında.
    Sn Cauti sayenizde tanıştığımız devayı severek alıp satıyoruz. Teşekkürler

Diğer yandan borsalara bakarsak bu pandemi dünyayı hiç etkilememiş. Oysaki hizmet sektöründeki kaybın geri dönüşü olmadığını hepimiz biliyoruz. Peki bu kayıplar nereye süpürüldü.
    Diğer yandan yanlışım varsa düzeltin eksi faiz furyasının 4 veya 5 yılındayız bu trendin emeklilik fonlarına etkisini ne zaman görmeye başlarız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Sn Cauti sayenizde tanıştığımız devayı severek alıp satıyoruz. Teşekkürler

Diğer yandan borsalara bakarsak bu pandemi dünyayı hiç etkilememiş. Oysaki hizmet sektöründeki kaybın geri dönüşü olmadığını hepimiz biliyoruz. Peki bu kayıplar nereye süpürüldü.
    Diğer yandan yanlışım varsa düzeltin eksi faiz furyasının 4 veya 5 yılındayız bu trendin emeklilik fonlarına etkisini ne zaman görmeye başlarız.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    Growth hissesi diyebileceğimiz, düzenli büyüme kaydeden şirketlerde al sat önermiyorum. Deva'yı aldık, yattık üstüne. Üt üste iki kötü bilanço getirene dek kalmayı düşünüyorum.

Öte yandan..borsalardaki çılgınlık devam ediyor...2001 de .com krizinde bir masa-bir server dan ibaret şirketlerin değerinin nereye gittiğini görmüştük. Yıllar sonra insanlar bu salaklığı nasıl yaptı dedik..aynı şey 2008 deki mortgage krizinde oldu...çöp değerindeki tahvillerin, paketlenip paketlenip A ratingle satıldığını gördük. Sonra vay, insanlar amma salakmış dedik.

Yine aynı senaryo yaşanıyor, 10 yıl sonra da bu dönem için, amma salakmışlar diyecek birileri...kaçınılmaz olan, yine yaşanıyor bir şekilde.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7. Son yaşanan borsa yükselişinde canımı sıkan şu oldu...FAANGT denen (facebook, amazon, apple, netflix, google, tesla) şirketler inanılmaz bir piyasa değerine ulaştı...oluşan karların da çoğunu bu şirketler topluyor...güzel bir tabir var, bu firmalar için dünyayı yiyorlar deniyor, sömürüyorlar manasında.

super zenginler, daha da zenginleşti...elon mask zibidisi 3 senede dünyanın en zengin listesinde 2. sıraya yükseldi. bu teknoloji devleri, dünyayı sömürürken, geri kalan da boğaz tokluğuna çalışıyor.

ortalama, çalışan bir beyaz yakanın durumu bu kadar basılan paraya, sanal zenginliğe rağmen iyileşmedi...hatta görece olarak daha da fakirleştiler..bu sadece bizde değil, amerikada da böyle, almanyada da, çinde de....yani yoksulluk artıyor, çalışan orta kademe geri gidiyor.

birkaç biz zengin, masada en güzel yemekleri götürürken, bazıları da dökülen kırıntıları topluyor..sevinçten uçuyor...babalar, böyle devam etsin, yesin içsinler, biz de kırıntılarla yolumuzu bulalım diyorlar.

bu düzenin bu şekilde devam etmesini isteyen orta kademe çalışan kesim, hem bencil hem de akılsızdır bence..bilerek zekadan bahsetmedim, akılsızdır dedim.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

8. Gereksiz tüketimden, gösteriş için israftan kaçırarak, hak etmediği hayati yasamaya çalışmayarak beyaz yaka bir nebze olsun giderler kısmını en azından toparlayabilir abi senin de burada ısrarla belirttigin gibi. Ama gelir korkunç düştü ona elimiz kolumuz bağlı malesef. Dolar bazlı maaşlar yerin dibinde.

Beyaz yaka olmak geçinmeye yetmiyor eskiden memurlar gece taksiye çıkardı onun gibi beyaz yaka gece 2. İşle uğraşacak ben borsaya böyle bakıyorum 2. Bir gelir kapısı oluşturmak istiyorum başkası saat alıp satıyor başkası arac alıp satıyor başkası arsa alıp satıyor mutlaka bir nakit kaynağı daha oluşturmak zorundayız maaşlara en fazla yaşamak mümkün birikim yapayım filan bitti. Ki orta kademe yönetici 15 yıl tecrübeli olarak ben böyle isem yeni giren kardeşimin Allah yardımcısı olsun diyebiliyoruz sadece...
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Son yaşanan borsa yükselişinde canımı sıkan şu oldu...FAANGT denen (facebook, amazon, apple, netflix, google, tesla) şirketler inanılmaz bir piyasa değerine ulaştı...oluşan karların da çoğunu bu şirketler topluyor...güzel bir tabir var, bu firmalar için dünyayı yiyorlar deniyor, sömürüyorlar manasında.

super zenginler, daha da zenginleşti...elon mask zibidisi 3 senede dünyanın en zengin listesinde 2. sıraya yükseldi. bu teknoloji devleri, dünyayı sömürürken, geri kalan da boğaz tokluğuna çalışıyor.

ortalama, çalışan bir beyaz yakanın durumu bu kadar basılan paraya, sanal zenginliğe rağmen iyileşmedi...hatta görece olarak daha da fakirleştiler..bu sadece bizde değil, amerikada da böyle, almanyada da, çinde de....yani yoksulluk artıyor, çalışan orta kademe geri gidiyor.

birkaç biz zengin, masada en güzel yemekleri götürürken, bazıları da dökülen kırıntıları topluyor..sevinçten uçuyor...babalar, böyle devam etsin, yesin içsinler, biz de kırıntılarla yolumuzu bulalım diyorlar.

bu düzenin bu şekilde devam etmesini isteyen orta kademe çalışan kesim, hem bencil hem de akılsızdır bence..bilerek zekadan bahsetmedim, akılsızdır dedim.
    SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Sayfa 1190/1230 İlkİlk ... 190690109011401180118811891190119111921200 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •