Sayfa 1194/1230 İlkİlk ... 194694109411441184119211931194119511961204 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,545 - 9,552 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. caatsa yaptırımları ile ilgili kısa bilgi,

i-) temsilciler meclisinde 2/3 çoğunluk sağlanarak geçti
    ii-) şimdi senatoda oylanacak..oradan da 2/3 çoğunlukla geçse bile..trump ın veto etme hakkı var...büyük ihtimal veto edip meclise geri gidecekti.
    iii-) tekrar 2/3 çoğunlukla geçerse trump onaylamak zorunda kalır.

şahsi fikrim..senatoda 2/3 çoğunluk zor...orada biraz daha trump a yakın cumhuriyetçiler var...ama olurda geçerse trump işi sürüncemede bırakabilir bir süre...ama ocakta imzalamak zorunda kalır..

tr için en iyi senaryo biran önce geçmesi olur..çünkü caatsa yaptırımları illa ki gelecek..trump seçerse yaptırım maddelerini, hafif olanları seçer ve ucuz atlatırız..yoksa biden in önüne giderse, olabildiğince olumsuz maddeleri seçer.

bu nedenle, senatodaki durum önemli 2/3 altında aoyla kabul edilirse tr için çok olumsuz...2/3 üzeri oyla kabul edilirse tr için az olumsuz...aman dikkat
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    caatsa yaptırımları ile ilgili kısa bilgi,

i-) temsilciler meclisinde 2/3 çoğunluk sağlanarak geçti
    ii-) şimdi senatoda oylanacak..oradan da 2/3 çoğunlukla geçse bile..trump ın veto etme hakkı var...büyük ihtimal veto edip meclise geri gidecekti.
    iii-) tekrar 2/3 çoğunlukla geçerse trump onaylamak zorunda kalır.

şahsi fikrim..senatoda 2/3 çoğunluk zor...orada biraz daha trump a yakın cumhuriyetçiler var...ama olurda geçerse trump işi sürüncemede bırakabilir bir süre...ama ocakta imzalamak zorunda kalır..

tr için en iyi senaryo biran önce geçmesi olur..çünkü caatsa yaptırımları illa ki gelecek..trump seçerse yaptırım maddelerini, hafif olanları seçer ve ucuz atlatırız..yoksa biden in önüne giderse, olabildiğince olumsuz maddeleri seçer.

bu nedenle, senatodaki durum önemli 2/3 altında aoyla kabul edilirse tr için çok olumsuz...2/3 üzeri oyla kabul edilirse tr için az olumsuz...aman dikkat
    Kök neden s-400 ise bu sorun çözülmeden bu çukuru atlatsak bile yenisi açılacak. Sizce geri adım atar mıyız ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

3. Saygıdeğer arkadaşlar,

Hem sesim duyulsun hemde bir rica da bulunayım müsadenizle. Sesimin duyulmasını sağlarken burada öğretici durumda olanlara ve başta Ali Bey’e çok teşekkürler ve saygılar. Bazen sorarakta öğrenebiliyoruz.... Bu forumun tamamını okuduğumu söyleyebilirim. Hepimize minnettarım.

Arada bir yazışırken duygu/düşünce tam anlamı ile karşıya geçmeyebiliyor, dolayısı ile hiç birimiz kendimizi be karşımızdakini üzmeyelim.

Hepinize selamlar ve saygılar.

Bence her turlu adimi atarız bana oyle geliyor biden bizim icin trump tan kotu olmayacak gibi... uzun vadede doğru adimlari atacagimiza inaniyorum
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

5.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Kök neden s-400 ise bu sorun çözülmeden bu çukuru atlatsak bile yenisi açılacak. Sizce geri adım atar mıyız ?

Geri adım olabilir, olmalı da...Yeri gelir geri, yeri gelir ileri adım atarsın.

Önemli olan, ani dönüşler, kıvırmalar yapmayalım. Bir bakıyorsun, sıcak para istemiyoruz diyoruz, swap vs ile kolunu bacağını kesiyoruz. Bir bakıyoruz, ne olursan ol gel deyip, Mevlana ekolüne geçiyoruz.

Aynı şey dış siyasette de geçerli. Bazen aşırı şahin bir duruştayız, bazen de uyumu, iyi ortak rolündeyiz. Bu durum güvenilirliğimizi zedeliyor, mevcut yönetim ile bu güven sorununu çözmemiz mümkün değil bence.

Bu nedenlerden her fırsatta abd ve avrupa tarafında ayağımıza çelme takılmak istenecektir. s-400 biter, kuzey suriye olur, o diter doğu akdeniz olur..yeni bahaneler her zaman bulunur.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

6.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    Bence her turlu adimi atarız bana oyle geliyor biden bizim icin trump tan kotu olmayacak gibi... uzun vadede doğru adimlari atacagimiza inaniyorum
    dogru adım ne?
    ben bu konuda cıdden emın degılım yanı dogru adım nedır... o yuzden dıyorum...
    bence tam asagı da yukarı da tukuremedıgımız bır durumdayız...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

7.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    dogru adım ne?
    biz buna teknik olarak "Stratejik Derinlik" diyoruz, o kadar derindeyiz ki ne yapsak kurtarmıyor.

8.  Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    dogru adım ne?
    Selam,
    Dogrusunu stratejistlerimiz daha iyi bilecektir illaki de bence burada onemli olan sekil.
    Benim dusuncem bu islerin elalemin suratina bagirarak yapilmamasi gerektigi.

Azerbaycan harekati cok guzel bir ornek bence.
    Bizim ekiplerimiz tatbikat adi altinda oraya tasindi ve sonucu goruyoruz. Bunlar uluorta konusarak yapilmadi ve sonuca ulasildi.

Simdi yok Akdeniz, yok S-400 icin alinan aksiyonlar. Bana poker oyununda elin acik oynamak gibi geliyor.

En kotusu de rahip olayi. Resmen tukurdugumuzu yaladik pozisyonuna dustuk.

Luzumsuz yere piyasa geriliyor. Olan sade vatandasa oluyor.

Sayfa 1194/1230 İlkİlk ... 194694109411441184119211931194119511961204 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •