Sayfa 12/1230 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 89 - 96 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    ben de bu ay yine sembolik alımım yaptım Brisa dan.
    ilk aldığım günden beri düşüyor, ben aldıkca da düşecek gibi
    Bilançoya bir bakayım dedim borç dağları aşmış kısa vadede artması zor.

diğer hissem Anadolu Hayat ise artıyor, düşse ondan da biraz alacam ama pek niyeti yok gibi
    bilançoya yeni mi baktın

2.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Siz aldikca bu kagit gitmez.
    Daginik kagit gitmez.
    Toplu kagit gider.

Syg,
    Ben bunu sürekli kaybeden ky nin kendinden başka herkeste suç bulması psikolojisine bağlıyorum...ha, hisse çok sığ olur...spekülatörü hisseyi istediği gibi evirir çevirir bu dediğin doğru olabilir...ama zaten bizim seçtiğimiz hisse böyle bir hisse olmamalı.

brisa dediğin koca bir sanayi şirketi..1,8 milyar piyasa değeri var...borsadaki pay 600 milyon filan...senin benim alacağım 10-15 bin tl lik hisse den bir şey olmaz...en azından alacak olan, ya da tahtayı yapan adam, vay be 100 bin tl lik alım yaptı ky, o zaman bu hisseyi baskılayayım demez.

hisse zaten kısa vadede çok bir şey vaadetmiyor...momentumu zayıf, biz 1-2 sene sonrasına yatırım yapıyoruz...şu an itibariyle düşmesi gayet doğal...daha önce de dediğim gibi borsa eğer %10 daha düşecekse 5-5,5 tl lerin görülmesi gayet olası.

not: bir de petkim gibi çok sert ve acımasız bir düşüş yaşayan hisseler var..tek kötü bilanço ile %50 düştü..belki de bizim bilmediğimiz çok olumsuz bir şeyler var...onu da bekleyip göreceğiz...kendime yaptığım en mantıklı açıklama, hisse 2019-2020 nin parlayan yıldızı olacak, öncesinde sert vererek, ciddi mal toplayacaklar...1,5 sene önce thy nin yaşadığı saçma düşüşü yaşıyor şu an diyorum kendime.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Brisa: portföyün ağır abilerinden...6 tl çok önemli bir destek...bugün ltını bir yokladı...burayı kırarsa 5 tl ye kadar geri gelebilir...ama ikili dip hatrına ciddi bir toparlanma da yaşayabilir buralardan...yakın takip edilmeli.
    Bu lastikçileri anlamak mümkün değil zaten. Bizde goıdyeardan çekiyoruz aylardır. İstikrarlı bir şekilde düşüyor.

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    bilançoya yeni mi baktın
    topikte sık yazmaam bakmayın sayın cautionary, borsada son derece yeniyim.

borsada olan toplam param 350$ civarı ; FROTO 20 tl olana kadarda yüklü bir alim düşünmüyorum.

konuya bağlı olmak adına aylık sembolik alımlara devam edeceğim.

kendimce BES e alternatif, çocuğuma miras bir çalışma yapıyorum.

portföyümde borsanın payını 30% un üstüne çıkarmak gibi bir niyetim yok.

hele topikte on yıldır dolar cinsinden yerinde sayan hisseleri okuyunca bırak bu işi eurobond al diyesim geliyor

çocuğuma 18 yaşında bir şirket bırakır mıyım bilmiyorum ama en azından makul birkaç şirkette ortaklık bırakmak istiyorum.

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

borsada olan toplam param 350$ civarı ; FROTO 20 tl olana kadarda yüklü bir alim düşünmüyorum.

hele topikte on yıldır dolar cinsinden yerinde sayan hisseleri okuyunca bırak bu işi eurobond al diyesim geliyor

çocuğuma 18 yaşında bir şirket bırakır mıyım bilmiyorum ama en azından makul birkaç şirkette ortaklık bırakmak istiyorum.
    overall portföyde, max %30 hisse senedi oranı bence de makul.

yani piyasalar konusunda çok bilgili olduğumu düşünüyor ve 20 yıldır aktif işlem yapıyorum...ben de türkiye gibi bir ülkede, %30 geçilmemeli diyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,894
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    overall portföyde, max %30 hisse senedi oranı bence de makul.

yani piyasalar konusunda çok bilgili olduğumu düşünüyor ve 20 yıldır aktif işlem yapıyorum...ben de türkiye gibi bir ülkede, %30 geçilmemeli diyorum.
    Beni %30 kesmez.
    Yasim 58 daha.
    88 yasinda %30 yaparim belki.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    34,894
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku

Froto 20 TL olursa belki alacak paran olur ama cesaretinin olacagini sanmam.

Adamin dizlerini titretirler.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Beni %30 kesmez.
    Yasim 58 daha.
    88 yasinda %30 yaparim belki.
    Syg,
    Allah uzun ömür versin, önemli olan hissettiğin yaş zaten

Sayfa 12/1230 İlkİlk ... 2101112131422621125121012 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri