Sayfa 1201/1230 İlkİlk ... 201701110111511191119912001201120212031211 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,601 - 9,608 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Beyler bayanlar borsa tarihi zirvesinde, güzel bir ralli yapıyor, her ne kadar bu tür fırsatları kaçırmamak gerekirse de zirveler tehlikelidir, her yanı uçurumdur ve düşünce kafa göz patlar.
    Bununla beraber yılsonu borsalar genelde iyi kapatır istatistikler, göstergeler güzel çıksın diye, 2020'de hangi araç ne kadar kazandırdı tablolarında borsa güzel görünsün de yeni sazanlar gelsin onlara ağalar malı çaksın diye.
    Neyse, ben aklınıza fitneyi sokayım ama herkes kendi kararını versin elbette.

Hoca da durur mu yapıştırmış cevabı: "varsın düşsün ben zaten uzun vade için almıştım temettüsü için tutuyorum."

Dayanamadım yazayim dedim endeks 2000 e benzer rallide 65 bin 205 bindi sanırım 88 den başladı

3.  Alıntı Originally Posted by nilkiz Yazıyı Oku
    Dayanamadım yazayim dedim endeks 2000 e benzer rallide 65 bin 205 bindi sanırım 88 den başladı
    Evet görüntü o şekilde. Sadece bize özgü bir hareket değil, abd tahvilleri artıyor çıkan para EM lere genel olarak akmaya başladı. Çok yüklü para var orada, bize 2 3 milyar $ geldi zaten roketledik ( x30 cok cok ucuzdu hala ucuz ) büyük tahtalar çok net kalktılar sert gidiyor satan arkasından bakıyor. Tupras vardı elimde araç almak için 101 den verdim Cuma günü, şimdi al bakalım geri alabilirsen o kadar analiz ettik, 78 - 101 yapabildik çok üzüldüm ama nasip. Ykb tutuyorum 2 liradan beri, bi al sat denedik cüzi kar oldu onun dışında hareketi net mesela kağıdın. Duzeltmeler olabilir ama bu kalkış ralli kalkışı gibi.

SM-N985F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Üzüldüm para kazanılır keyfiniz bozulmasın ben uzun süre ismen info tuttum burada geçmiş aylarda yazdım bu hacimler aracı kurumlara yarar diye beni hep 88 çıkışında tedirgin eden şey makro verilerimizdi ancak hisselerdeki saçmalıkları görünce elbet ucuzlara gelirler dedim elim hep sat tusunda bekledi hatta kızım değişim öğrencisi olarak kabul edilince bir miktar hisse satıp Euro aldim. Ama massallah iyi paralar kazandım şükür cumadan beri Info algyo vesbe hariç tüm portföyü u30 a çevirdim
    Ekgyo THY Tofaş sahol aldım umarım ysnilmam THY bugün goldencros oldu
    Herkese bol kazanç dilerim endekste flama çalışırsa da 1745 gibi hedef var

5. Son on yıllık dönemde, değer (Düşük PD/DD) ile büyüme (Yüksek PD/DD) arasındaki getiri savaşını büyüme hisseleri kazanmış gibi görünüyor. Önümüzdeki dönemde değer hisseleri arayı kapatır mı dersiniz?

Covid sonrası için 2021'in öne çıkan sektörler neler olabilir?

@nosfecagri
    Tupras özelinde ise hisse 80-90 arasında iken hem petrol fiyatları hem de akdeniz marjları iyileşmeye başlamıştı. Malum evde kal yerine sokağa çık teması ile benzin tüketiminin artacağı fiyatlanıyor.
    Sonuçta Sizde araç almışsınız. Hayırlı olsun. Güle güle kullanın
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

6. merhaba hocam uzun vade temettü yatırımına başlamayı düşünüyorum borsada pek bilgi sahibi değilim şuan temel analizfde kendimi geliştirmeye çalışıyorum temettü yatırımı için tecrübelerinizden faydalanmak istiyorum yaşım 26 borsa için genç sayılabilecek yaştayım diye düşünüyorum değerli fikirlerinizi paylaşırsanız kendimi daha iyi geliştireceğime inanıyorum

7.  Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Turşucu bey uzun vadeli hisseler diye video cekmis BİST 100un yarısı burada. Bi de bu kadarla kalmayacak 2. Video gelecek demiş. Güler misin ağlar misin

https://youtu.be/MSSK8k1ey80
    Hisse adedi ne kadar çok artarsa, portföy endekse o kadar yakınsar.. . Bence de çok anlamsız olmuş. Enflasyona karşı bile değer artışı zor, geçmiş verilere bakarsak.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8.  Alıntı Originally Posted by umbamba Yazıyı Oku
    Hisse adedi ne kadar çok artarsa, portföy endekse o kadar yakınsar.. . Bence de çok anlamsız olmuş. Enflasyona karşı bile değer artışı zor, geçmiş verilere bakarsak.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    o kadar hisseyle uğraşmaya gerek yok, hisse senedi yoğun bir fon alırsın tamam, ya da viopta endeks kontratı alırsın daha kolayı.

Sayfa 1201/1230 İlkİlk ... 201701110111511191119912001201120212031211 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •