Sayfa 121/1230 İlkİlk ... 21711111191201211221231311712216211121 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 961 - 968 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. maaş yüksek olduğu için yapabiliyorum

SM-G530F cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Enerji üretiminin şakası yok. Bu kararlar doğru ama diğer yandan sosyal yardımlar artırılıyor.
    KGF ile yeni para dağıtma girişimleri var. Mevduat stopajından vazgeçmede ciddi bir vergiden vazgeçme anlamına geliyor.

Türkiye'de bazı doğalgaz santrallerinde 'kur artışı' yüzünden elektrik üretimi aksadı
    https://www.bbc.com/turkce/haberler-turkiye-45180606

618 BİN KİŞİ YARARLANIYOR

Haziran ayında 266 liradan 500 liraya çıkan 65 yaş aylığı, 1 Eylül’de 543 lira olacak.

Devlet, 65 yaşını doldurmuş muhtaç, güçsüz ve kimsesiz 618 bin vatandaşına aylık ödüyor. 1 Eylül’den itibaren 543 liraya yükselecek aylık üzerinden, 65 yaş aylığı kapsamında yılda 4 milyar lira ödeme yapılacak.

Yaşlıların parasında gözüm yok sadece niyeti yansıtmak istedim

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Mevduat stopajından vazgeçmek konusunda da haklısınız. Bu durum vergi gelirleri için olumsuz olacak. Aslında politika faizini gösterge faize yaklaştırsalardı bu kadar değişik yönteme gerek kalmayabilirdi. Çünkü mevduat stopajı durumu tahvil faizini de yükseltti.
    Yatırım tavsiyesi içermez ve asla yatırım tavsiyesi DEĞİLDİR.

Alıntı Originally Posted by diproyal Yazıyı Oku
    Mevduat stopajından vazgeçmek konusunda da haklısınız. Bu durum vergi gelirleri için olumsuz olacak. Aslında politika faizini gösterge faize yaklaştırsalardı bu kadar değişik yönteme gerek kalmayabilirdi. Çünkü mevduat stopajı durumu tahvil faizini de yükseltti.
    Şimdi ekonomi yavaşlarsa devletin ötv gelirleride düşecek. Bu durumda işler daha da karışacak.

iPhone cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    O egeli ben değilim

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,411
    Bu arada doğalgaza zam gelmiş....bu enerji maliyetlerini artıracaktır...soda etkilenecek mi bakalım?gerçi kendi elektriğini de üretiyor du..ama yeterli de olmayabilir...

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Evet arkadaşlar, muhtemelen 3. Çeyrekte sert yavaşlama, 4. Çeyrekte de negatif büyüme göreceğiz...enflasyon da %20 lere yaklaşacak son çeyrekte.

Eğer kısa sürede etkili adımlar atılmazsa 2019 da da negatif büyüme göreceğiz...bu ortamda hangi hisseler avantajlı olur, hangi sektörler öne çıkar...ilk akla gelenler ihracat ağırlıklı çalışanlar...bunun dışında hangi sektör/firmalar öne Çıkar, ya da aşırı olumsuz etkilenir.
    Tam tersine bu zamanlarda en çok darbeyi alıp ama ' batmayacak büyüklükte sermayesi, iş hacmi olan' şirketi bulmak daha mantıklı değil mi?

Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Tam tersine bu zamanlarda en çok darbeyi alıp ama ' batmayacak büyüklükte sermayesi, iş hacmi olan' şirketi bulmak daha mantıklı değil mi?

Ben en büyüklere yatırım yapıyorum her zaman. Bist 100 dışında yatırım yapmıyorum. Kendi sektöründe lider veya liderliğe oynayan firmaları seçiyorum. Yılbaşından bu yana yatırım yapıyorum, portföyüm TL bazında kaybettirmedi ancak kazandırmadı da. Uzun vadede belki az kazandırır ama az olsun garanti olsun modundayım.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku

Karşıt yatırım felsefesi, bu da bir yöntem..mesela bu bakış açısıyla doaş topluyorum...döviz bu durumda, olabilecek en kötü dönem...ama er geç bu dönem de geride kakacak.3-5 sene sonrası için iyi bir yatırım olabilir.

8. https://youtu.be/v6tyPb3e67I

Ucuz diye alırken dikkat edin diyor . Kimin parasını cebinden çıkan bu arada

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Sayfa 121/1230 İlkİlk ... 21711111191201211221231311712216211121 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •