Sayfa 1220/1230 İlkİlk ... 22072011201170121012181219122012211222 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 9,753 - 9,760 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Kredi notumuz dış politikadan daha çok para politikaları ile ilişkili. Bende iyimser olmak istiyorum ancak piyasada mutlak getiri hedefim için iyimserlikten ziyade realiteye göre işlem yapıyorum. Dünyada oluşan para bolluğundan şuana kadar minimum ölçüde istifade edebildik. Ayrıca bu para bolluğunda herkesin faiz düşürdüğü bir ortamda biz faiz arttırır konumdayız maalesef.
    Umarım öncelikle sıkı maliye politikaları ve beraberinde iyi yürütülen siyasi adımlarla da rahatlama yaşarız. Kendi adıma temkinli iyimserim.
    Dış politika manevraları bu duruma neden oldu. Ancak kalan hasarı manevra değişikliği ile düzeltmeniz mümkün değil. Bu tortunun temizlenmesi gerek. En basiti her ne kadar ekonomik nedenlerin etkili olduğuna inansamda vw’nin manisa yatırımı şimdi geri gelecek mi ?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Dış politika manevraları bu duruma neden oldu. Ancak kalan hasarı manevra değişikliği ile düzeltmeniz mümkün değil. Bu tortunun temizlenmesi gerek. En basiti her ne kadar ekonomik nedenlerin etkili olduğuna inansamda vw’nin manisa yatırımı şimdi geri gelecek mi ?

Dış politika yanlışları oldu ancak yine dediğim gibi 130 milyar dolar rezevi eriten onlar değil. 2 yıllık süreçte ekonomi damat bakan ve ekibi tarafından çok kötü yönetildi. Hasar doğru politikalarla yıllarca sürse de onarılır ama bunun bedelini hepimiz ödeyeceğiz. WW yatırımı doğrudan yatırım olduğu için çok önemliydi ve maalesef geri gelmez tabi ki.
    Yazdıklarım kesinlikle yatırım tavsiyesi degildir..Sadece kendi kişisel görüşlerimdir...

Alıntı Originally Posted by pit Yazıyı Oku
    Dış politika yanlışları oldu ancak yine dediğim gibi 130 milyar dolar rezevi eriten onlar değil. 2 yıllık süreçte ekonomi damat bakan ve ekibi tarafından çok kötü yönetildi. Hasar doğru politikalarla yıllarca sürse de onarılır ama bunun bedelini hepimiz ödeyeceğiz. WW yatırımı doğrudan yatırım olduğu için çok önemliydi ve maalesef geri gelmez tabi ki.
    Suriye iç savaşının Türkiye’ye dolaylı ve doğrudan maliyetini hesaba katarsanız hesap değişir sanırım. Suriye iç savaşının bu arada 2011 yılında başladığını hatırlatmak isterim.
    Sonuçta geçmiş geçmişte kaldı geçmişin dersleriyle geleceğe odaklanmak her zaman daha iyi sonuçlar verecektir.
    Toparlarsak ortada bir fatura var. Devlet geçmişte kgf en son 0,65 ile elinden gelen desteği fazlasıyla verdi. Şimdi artık batanların batması çıkanların çıkması gerekiyor ki, 2023 sonrasına umutla girelim.

O egeli ben değilim

4. Zaten Turkiye gibi dengelerin cok hizli degistigi bir ortamda devamli tetikte olmamiz gerekiyor. Kendi adima ben de islerin hemen duzelecegini dusunmuyorum tabi ki. Ama dogru adimlar atilmaya devam edilirse dunyadaki para bolluguyla birlikte iyi bir yukselis ivmesi yakalayabiliriz bence.
    Son 1 -1.5 aydir en azindan uzerimdeki karamsarlik kalkti su an noturum diyelim

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by cemo_car_rent Yazıyı Oku
    Zaten Turkiye gibi dengelerin cok hizli degistigi bir ortamda devamli tetikte olmamiz gerekiyor. Kendi adima ben de islerin hemen duzelecegini dusunmuyorum tabi ki. Ama dogru adimlar atilmaya devam edilirse dunyadaki para bolluguyla birlikte iyi bir yukselis ivmesi yakalayabiliriz bence.
    Son 1 -1.5 aydir en azindan uzerimdeki karamsarlik kalkti su an noturum diyelim
    Yarın işbank konusunun tekrar açılmayacağını bilmediğimiz için bir şey diyemiyorum.
    Ama sn cauti’nin yaklaşımı şuydu. Aklıma yatıyor. planı %10 olasılığa göre değil %90 göre kur. %10 içinde b planın olsun.
    Ben halkbank davasına kadar bahar havasına devam diyorum. Olası risk aşının etkinliğinin düşük olması olacaktır.

O egeli ben değilim

6.  Alıntı Originally Posted by Egeli Yazıyı Oku
    Yarın işbank konusunun tekrar açılmayacağını bilmediğimiz için bir şey diyemiyorum.
    Ama sn cauti’nin yaklaşımı şuydu. Aklıma yatıyor. planı %10 olasılığa göre değil %90 göre kur. %10 içinde b planın olsun.
    Ben halkbank davasına kadar bahar havasına devam diyorum. Olası risk aşının etkinliğinin düşük olması olacaktır.

Yazdığımız şeylerin özümsendiğini görmek çok güzel.

Şöyle bir ekleme yapayım. %10 normalde çok düşük bir ihtimaldir, hiç bir zaman ana strateji bu düşük ihtimale göre kurgulanmaz. Ama, gerçekleşirse, seni çok sarsmayacak şekilde tedbir de alman gerekir. Yani düşük ihtimal için b planın olsun derken bunu kastediyoruz aslında.
    Önemli dönüm noktalarını, beğendiğim analizleri Twitter dan da paylaşıyorum...@cautionary53

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Yazdığımız şeylerin özümsendiğini görmek çok güzel.

Şöyle bir ekleme yapayım. %10 normalde çok düşük bir ihtimaldir, hiç bir zaman ana strateji bu düşük ihtimale göre kurgulanmaz. Ama, gerçekleşirse, seni çok sarsmayacak şekilde tedbir de alman gerekir. Yani düşük ihtimal için b planın olsun derken bunu kastediyoruz aslında.
    Selamlar, yazılanları tribünden izleyen bir okuyucunuz olarak katkı sunmak istedim.

A planınız % 90 hisse senedinde olmak ise % 10 riske karşı ;

- Haber akışı ve belirli hareketli ortalamalar altında kapanışlar olursa gibi bazı ön şartlar gerçekleşirse VİOP'tan elinizdeki spot yatırım

kadar endeks short açabilirsiniz. Bunu bilmek bile %90'lık yatırımda en doğruyu yapmaya sevk edecektir.

- Hem hisse yatırımınız var hem de kriz anı geldiğinde düzenli gelir elde etmek istiyorsunuz. Mevcut yatırımınızın risk alındığı

seviyelerdeyse dolar 200 EMA ve % 5 tepkisel bandı aralığında dolar alacağım düzenli ve CDS 500 üstünde eurobond alacağım gibi

stratejiler kurarsanız %10'luk riske karşı emin olun beyin elinizdeki büyük resme odaklanmanızı sağlayacaktır.

Stratejisiz her yatırım başarısız olmaya adaydır.

Syg.

Alıntı Originally Posted by KoRs Yazıyı Oku
    Selamlar, yazılanları tribünden izleyen bir okuyucunuz olarak katkı sunmak istedim.

A planınız % 90 hisse senedinde olmak ise % 10 riske karşı ;

- Haber akışı ve belirli hareketli ortalamalar altında kapanışlar olursa gibi bazı ön şartlar gerçekleşirse VİOP'tan elinizdeki spot yatırım

kadar endeks short açabilirsiniz. Bunu bilmek bile %90'lık yatırımda en doğruyu yapmaya sevk edecektir.

- Hem hisse yatırımınız var hem de kriz anı geldiğinde düzenli gelir elde etmek istiyorsunuz. Mevcut yatırımınızın risk alındığı

seviyelerdeyse dolar 200 EMA ve % 5 tepkisel bandı aralığında dolar alacağım düzenli ve CDS 500 üstünde eurobond alacağım gibi

stratejiler kurarsanız %10'luk riske karşı emin olun beyin elinizdeki büyük resme odaklanmanızı sağlayacaktır.

Stratejisiz her yatırım başarısız olmaya adaydır.

Syg.
    Viop konusunu daha öncesinde konuşuldu ama haydar acunun sözleride aklımın bir yerinde soru işareti olarak duruyor. Adam diyorki rahat uyuyacaksın.
    Eğer elindeki hisseye güveniyorsan hedge gerek yok o değerini bulur. Viop bu noktada sadece fazla hisse almanı sağlayacak nakiti sağlar ama ya yanlış noktada açtıysan zarar yazarsın.
    Burada kritik noktaya geliyoruz hepsi hisseye doğru değeri biçmekle ve günlük gelişmelerden ziyade ilgili şirketi ilgilendiren haberlerle bu değeri aşağı veya yukarı itmekle ilgili. İşte bunu ben beceremiyorum. Becerene saygı duyuyorum.

O egeli ben değilim

Sayfa 1220/1230 İlkİlk ... 22072011201170121012181219122012211222 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •