Sayfa 135/1230 İlkİlk ... 35851251331341351361371451852356351135 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,073 - 1,080 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Sayın human01 selamlar, ICBCT hakkındaki düşünceleriniz nedir acaba?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Sayın human01 selamlar, ICBCT hakkındaki düşünceleriniz nedir acaba?
    Hiç incelemedim arkadaşım ya...bakıp yarın yorumlarım inşallah.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi
    Burdaki tüm yorumlarım yatırım tavsiyesi değildir.

3. Yeni doğan kızıma gelen altınları saklamak zor olduğu için bir hisse senedine çevirip saklamayı düşünüyorum. Miktar çok fazla değil o sebepten tek hisse seçmek sıkıntı olmaz.

Vade ise en az 18 yıl. Al ve unut yapmayı düşünüyorum, temettüler gelirse üzerine ekleme yapacak şekilde. Ama bu kadar uzun vadede bir hisse senedi seçmek çok zor geldi. Ne sektörlerin ne de şirketlerin 18 yıl sonra ne halde olacağını hiç kestiremedim. Cam sektörünün Türkiye'de hala güçlü olabileceğini düşündüm sadece.

İnceleme için önerebileceğiniz sektör veya şirketler var mıdır acaba?

4.  Alıntı Originally Posted by hobolo Yazıyı Oku
    Yeni doğan kızıma gelen altınları saklamak zor olduğu için bir hisse senedine çevirip saklamayı düşünüyorum. Miktar çok fazla değil o sebepten tek hisse seçmek sıkıntı olmaz.

Vade ise en az 18 yıl. Al ve unut yapmayı düşünüyorum, temettüler gelirse üzerine ekleme yapacak şekilde. Ama bu kadar uzun vadede bir hisse senedi seçmek çok zor geldi. Ne sektörlerin ne de şirketlerin 18 yıl sonra ne halde olacağını hiç kestiremedim. Cam sektörünün Türkiye'de hala güçlü olabileceğini düşündüm sadece.

Al unut diye bir uzun vade yatırım stratejisi olmaz.."al ve takip et, belirli dönemlerde (çeyreksel bazda olabilir) durum değerlendirmesi yap" olabilir strateji...ister 1 hisse olsun, ister 10; ister 10 tl olsun, ister 10 bin tl...önemli olan yöntemin doğru ya da yanlışlığı zaten.

Uzun vadeli yatırım bazen yanlış algılanıyor...her gün takip etme, her gün işlem yapma...ama 18 yıllık hisse yatırımı diye bir şey de olamaz, gelişmiş ülkeler gibi oturmuş piyasalarda bile olmaz, bizim gibi ülkelerde böyle bir şeyi konuşmak bile abes olur.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
     Alıntı Originally Posted by hobolo Yazıyı Oku
    Yeni doğan kızıma gelen altınları saklamak zor olduğu için bir hisse senedine çevirip saklamayı düşünüyorum. Miktar çok fazla değil o sebepten tek hisse seçmek sıkıntı olmaz.

Ben olsam ASELSAN ve isdmr ...alir Unuturum.....siyasi olarak bir darbe yemedikten sonra satmazdim....bırak şöyle böyle diyeni...2009 da da herkes herşeyi diyordu...aselin durumu ortada...keza Ereğli'nin de...ama büyük sabır lazım....oda bir gerçek..

MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6.  Alıntı Originally Posted by hobolo Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Al unut diye bir uzun vade yatırım stratejisi olmaz.."al ve takip et, belirli dönemlerde (çeyreksel bazda olabilir) durum değerlendirmesi yap" olabilir strateji...ister 1 hisse olsun, ister 10; ister 10 tl olsun, ister 10 bin tl...önemli olan yöntemin doğru ya da yanlışlığı zaten.

Uzun vadeli yatırım bazen yanlış algılanıyor...her gün takip etme, her gün işlem yapma...ama 18 yıllık hisse yatırımı diye bir şey de olamaz, gelişmiş ülkeler gibi oturmuş piyasalarda bile olmaz, bizim gibi ülkelerde böyle bir şeyi konuşmak bile abes olur.
    Bu yazılanlar benim tarzım...Uzun vadeli ve cautionary nin yazdığı gibi yine de çeyrek bilançolarını ve temettü verimliliğini takip şeklinde...Temettü aldığımda yine üzerine ilave etme şeklinde...

EREGL-TUPRS benimkiler nickimden de anlaşılacağı üzere...Çok ta verimliler uzun senelerdir...Her anlamda...Hem fiyat artışı hem de temettü bakımından...Çok mutlu ve huzurluyum...Türkiyenin en büyük 2 şirketi...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Adana
    Gönderi
    10,347
    Özelden yazdim
     Alıntı Originally Posted by Andrei28 Yazıyı Oku
    Sayın human01 selamlar, ICBCT hakkındaki düşünceleriniz nedir acaba?
    MI MAX cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

8. İş Bankası üzerine ufak bir çalışma...

https://suphecikimse.blogspot.com/20...ir-calsma.html

YTD

Sayfa 135/1230 İlkİlk ... 35851251331341351361371451852356351135 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •