Sayfa 157/1230 İlkİlk ... 571071471551561571581591672072576571157 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,249 - 1,256 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Atilla Yeşilada'nın Youtube yayınlarını oldukça faydalı buluyorum, tavsiye ederim.
    https://www.youtube.com/channel/UCNw...UIL1vYqrIErg-g

Ekonomi basını kuyruğunu kıstırıp, en basit gerçekleri bile saklama girişimleri içerisindeyken Sn. Yeşilada sözünü sakınmadan ve keyifli bir uslupla evlerimizi şenlendiriyor. Bakalım yıl sonu için 5.50 dolar tahmini tutacak mı?

Yeşilada ile birlikte Uğur Gürses ve Mahfi Eğilmez'in yazıları da takip edilebilir. Her ikisi de genellikle kendi sitelerinden yazılarını yayınlıyorlar.

2.  Alıntı Originally Posted by Paranya Yazıyı Oku

Ekonomi basını kuyruğunu kıstırıp, en basit gerçekleri bile saklama girişimleri içerisindeyken Sn. Yeşilada sözünü sakınmadan ve keyifli bir uslupla evlerimizi şenlendiriyor. Bakalım yıl sonu için 5.50 dolar tahmini tutacak mı?

Yeşilada ile birlikte Uğur Gürses ve Mahfi Eğilmez'in yazıları da takip edilebilir. Her ikisi de genellikle kendi sitelerinden yazılarını yayınlıyorlar.
    Bu isimleri de takip ediyorum

Bu arada Yaşar Erdinç hoca yarın ameliyat olacakmış, dualarınızı bekliyorum diye mesaj atmış Twitter'dan takip etmeyen varsa görmemiş olabilir.

https://twitter.com/yerdinc65/status...39789709533184

3. Bu aralar ilgilendiğim ve karar vermeye çalıştığım hisse Brisa, bu konu üzerine çalışıyorum..

4.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Bu aralar ilgilendiğim ve karar vermeye çalıştığım hisse Brisa, bu konu üzerine çalışıyorum..
    Analizini, almaya ya da almamaya ilişkin kararının sebeplerini bizimle de paylaşırsın umarım

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Analizini, almaya ya da almamaya ilişkin kararının sebeplerini bizimle de paylaşırsın umarım
    Bu tarz paylaşımlarda benim iki çekincem oluyor. İlki yanlış veya bazı detayları gözden kaçırarak ulaşmış olabileceğim sonuçların başkalarını da yanlış yönlendirme ihtimali ve SPK'nın kısıtlamaları, bu konuda sınırım ne ve onlar ne kadar katı pek bilmiyorum açıkçası.

Şimdilik şunu söyleyebilirim; haftasonu sorduğum sorulara pazar gecesi CFO'dan yanıt aldım. Benim için önemli bir artı oldu değerlendirmemde. Kararımı vermek için ikinci mailime yanıt almam lazım.

6.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Bu tarz paylaşımlarda benim iki çekincem oluyor. İlki yanlış veya bazı detayları gözden kaçırarak ulaşmış olabileceğim sonuçların başkalarını da yanlış yönlendirme ihtimali ve SPK'nın kısıtlamaları, bu konuda sınırım ne ve onlar ne kadar katı pek bilmiyorum açıkçası.

Şimdilik şunu söyleyebilirim; haftasonu sorduğum sorulara pazar gecesi CFO'dan yanıt aldım. Benim için önemli bir artı oldu değerlendirmemde. Kararımı vermek için ikinci mailime yanıt almam lazım.
    hiç birimiz yatırım gurusu değiliz ve yatırım danışmanlığı yapmıyoruz (burada bu işten para kazanan ve yatırım danışmanı geçinen arkadaşlardan daha donanımlı çok arkadaş var, bu da ayrı konu).

kendi doğru bildiklerimizi, görüşlerimizi paylaşıyoruz...yoksa burada kimse görüşünü, kişisel analizini paylaşmasın, yanlış anlaşılabilir, etkileyebilir diye... zaten doğru yanlışı görüşü okuyan analiz edebilmeli ve kendi kararını kendi verebilmeli...yoksa kaybetmeye mahkum.

7. Sn. Miriel'in sorduğu soru ve gelen cevaplarla süregelen tartışmadan kendimce çıkardığım sonuç odur ki, BES -sığınılacak son liman olmanın ötesinde- gerçekten de önemli bir yatırım enstrümanı...Ve bu sonuca dayalı olarak son 2 yıldır hisse pozisyonlarımı azaltıp (ki portföyün önemli bir kısmı AKSA ve SELEC idi, AKSA'da 5 yıl öncesine düştüm resmen 7 yıldır portföydeydi) BES'i takviye etme kararımın ne derece isabetli olduğunu bir kez daha anladım...

Saygı ve hürmetlerimle...
    Geceye yenilmeyen her insana ödül olarak bir sabah, bir gündüz ve bir güneş vardır...

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    hiç birimiz yatırım gurusu değiliz ve yatırım danışmanlığı yapmıyoruz (burada bu işten para kazanan ve yatırım danışmanı geçinen arkadaşlardan daha donanımlı çok arkadaş var, bu da ayrı konu).

kendi doğru bildiklerimizi, görüşlerimizi paylaşıyoruz...yoksa burada kimse görüşünü, kişisel analizini paylaşmasın, yanlış anlaşılabilir, etkileyebilir diye... zaten doğru yanlışı görüşü okuyan analiz edebilmeli ve kendi kararını kendi verebilmeli...yoksa kaybetmeye mahkum.
    Haklısınız. Mailime bir cevap alıp biraz daha düşüneyim yazmaya çalışacağım.

Sayfa 157/1230 İlkİlk ... 571071471551561571581591672072576571157 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •