Sayfa 164/1230 İlkİlk ... 641141541621631641651661742142646641164 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,305 - 1,312 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Moruk Yazıyı Oku
    Hickimse durduk yere gavuristanda sıfırdan başlama istemez
    Başlamasinda
    Ama su ikinci sınıf vatandaş muhabbeti
    Şehir efsanesi
    Ofis arkadasim cok buyuk umutlarla gecti Almanyadaki ofisie. Devam ettiremedi, 2 senede geri dondu. Cocuklarin gelecegi icin gitmisti ama yine onlar icin geri dondu. Okulda ve sosyal hayatta ikinci sinif vatandas olarak gorulduklerini soyledi. Almanya ofisinden bizi ziyarete gelen kisi orada buyumesine ragmen o bile ayni seyleri soyledi. Biz de ikinci sinif vatandas muamelesi goruyoruz dedi...

Kayincom 8-10 senedir Hollandada. Hollanda cok daha esitlikci olmasina ragmen o da katiliyor bu ikinci sinif vatandas mevzuuna.

Italya gezisinde esimle fotirafimizi cekmesini rica ettigim bayanin bakisini hala unutamiyorum. Cevap bile vermedi. Fransayi zaten saymiyorum bile... Avrupali boyle maalesef.

Ama sosyal imkanlar, yasam kalitesi, maddi imkanlar, vb. cok cezbedici. Esimle gelirimiz iyi olmasina ragmen biz de dusunuyoruz bazen. Gerek cocuklarin egitim masrafinin dusuk olmasi, gerek kurdaki yukselis sonrasi paramizin degersilesmesi, gerek diger imkanlari yuzunden vb...

2. Bence taş yerinde ağır. Zamanında güzel teklif geldi epey düşündüm neticede öyle de desek böyle de desek vatan gibisi yok. Iyi ki da gitmemişim pişman değilim buraya ait hissediyorum gitsem mutsuz olurdum.

Bundan sonra da sadece çocuk ve eğitim için düşünürüm ama yaş ilerledikçe bu işler daha da zor oluyor o nedenle o da zor.

3. "Bazen çitin diğer tarafındaki çimenlerin daha yeşil olduğunu düşünürüz"
    Böyle bir söz/bir atasözü vardı...Herkese günaydınlar...

Lenovo K53a48 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

4. Yurtdışına yerleşme konusundaki tartismayi hayretle okuyorum.

Kimi ikinci sinif vatandas olmaktan bahsetmis, kimi vatani ozleyecegini yazmis.

Arkadaslar siz haber takip etmiyor musunuz?

Bu ülkede cumhurbaskani anayasayi hice sayarak diplomasiz halde gorevine devam ediyor. Ülkenin basindaki adam bunu yaparsa millet neler yapar? Hemen hemen her seyi.. kadina siddet, taciz, tecavuz, rusvet, darp, hirsizlik... Bu suçlarda dunyada başa oynamamizin sebebi hukuku cignemeye, hukuktan daha iyi bildigimizi iddia etmeye bu kadar hevesli bir millet olmamiz.. ve siyasilerden yüz bulmamiz

Bir yanda ikinci sinif hissetmek var,
    Diger yanda çocuğunuzun yurdunda tecavuze ugrama ve suçlularin cezalandirilmama ihtimalinin oldugu bir ulkede cocuk büyütmek var.

Bir yanda vatani ozlemek var,
    Diger yanda bir gecede terorist ilan edilip isinden atilip pasaportuna el konularak tum ailenin hayatinin karartilma ihtimalinin oldugu bir ulkede yasamak var.

MI 5 cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Dünyanın 1. sınıf vatandaşları zengin olanlar kalan herkes 2. sınıf zaten.
    Bunun en güzel örneği para karşılığı vatandaşlık dağıtılması

Sosyal şartlara adapte olunduğu takdirde avrupaya giden arkadaşların fikir birliği ettiği konu çalışma şartlarının daha iyi olduğu en azından bizdeki gibi keyfilik olmadığı yönünde.

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

6. Arkadaşlar, bu konuda tartışmanın sonu gelmez. Kendi fikrim herkesin yazdığında haklılık payı var. Ama temel felsefe olarak kim nerede mutlu ise orada yaşasın, tercihlere saygı duymaktan başka yapabileceğimiz bir şey yok.

Bu çerçevede, başlığın temel amacından uzaklaşmadan yazarsak sevinirim, teşekkürler.

7. İstiklal caddesi Türkiye'nin her daim ortalaması olmuştur. Misal bir Bağdat caddesi-Nişantaşı ya da Bağcılar çok farklıdır, kendine hastır, kolay değişmez ama İstiklal caddesi hepsinin ortalaması olmuştur daima.

İstiklal caddesine bakarak Türkiye'yi bir çırpıda analiz edebilirsiniz. Hatta oraya gelen turistlere bile bakarak Türkiye'nin gitmek istediği ve hedeflediği yönü bile bulabilirsiniz. Doğu mu batı mı tercihi hemen anlarsınız.

En son İstiklal'i ziyaret ettiğimde resmen şok olmuş tanıyamamıştım. Çehresi 180 derece değişmişti...

Size tavsiyem 2013 gezi öncesi ve sonrası İstiklal caddesi'ni(Taksim'i) iyi analiz edin ve Türkiye'nin son durumunu görün.

Madem yaşadığımız yer konusu gündeme geldi beyaz yakalıya bir şeyler karalayayım istedim.

Avrupa'da yasayan biri olarak ekleme yapayim. herkes mutlu oldugu yerde yasamali mutlaka. Yurt disina gidip, bir kac yil bire bir tecrube etmek, her ne olursa olsun guzel bir deneyim. Yurt disinda ikinci sinif vatandas olarak hissediyorsaniz kesinlikle turkiye'ye geri donun. Bu hayata bir kere geliyorsunuz, ikinci sinif vatandas olarak hissederek omrunuzu ne olursa olsun(para, cocuklarin egitimisi vs) harcamayin.

Kendi kisisel deneyimime gelince, kisisel olarak bize ozgu olan bazi tutum ve davranislara sahip degilim. Bunu pozitif ya da negatif olarak yazmiyorum. herkesin bir karakteri var. Benim karakterime avrupa'da(ozellikle bati avrupa) yasamak daha uygun. 3 sene once geldim, keske daha once gelebilseydim. Kardesim mesela, hayatta burada yasayamaz. Kendisi milliyetci birisi. Onun turkiye'de kalmasi onun mutlulugu icin daha uygun. Ben de amerika'da yasamak istemiyorum mesela. Kazandigimin 3 katini verseler gitmem. Sevmiyorum cunku. Tercih meselesi.

Tek diyecegim, para kazanmak vs bunlar sizi mutlu yapmaz. Nerede kendinizi huzurlu hissediyorsaniz orada yasayin.

Sayfa 164/1230 İlkİlk ... 641141541621631641651661742142646641164 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •