Sayfa 170/1230 İlkİlk ... 701201601681691701711721802202706701170 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,353 - 1,360 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Brisa'dan sonra Ereğli ve İsdemir'i de listeye aldım. Takipte olacağım ve üzerine çalışmaya çalışacağım.

2. Bu arada uzun vadeciler ne durumda merak ettim, belki biraz fazla cesaretle kendi bütçemde güzel lot arttırdığım hisseler oldu. EMA 200 civarındakileri elimden geldiğince değerlendirdim.

Bundan sonra nasıl ilerleyecek göreceğiz..

3.  Alıntı Originally Posted by sonhissebukucu Yazıyı Oku
    Merhabalar
    Kendimden bahsedeyim. 28 yaşındayım evliyim bir oğlum var 2012de mezun oldum sınıf öğretmeniyim bilen bilir mezun olduğum sene ilkokul 4 seneye düşünce devlette kadrolu çalışma hayali birkaç sene suya düştü özel okulda çalışmaya başladım yatırım olarak her ay tam altin alip kenara koymaya başladım bir sene sonra bes e giriş yaptım düğün masrafları araba falan derken birikimlerimin hepsi gitti. Sonra işten ayrıldım askere gittim evi memlekete taşıdık çocuk oldu derken eşim izne ayrıldı oda öğretmen şükür ki kadrolu 2 sene eşim baktı çocuğa bende asker dönüşü kpss denedim olmadı ailelerimizin yanında kalabilmemiz için bir sene 45 km yol gittim geldim her gün bir senenin sonunda eşimi eş durumundan yaşadığımız yere tayin çıkarttık eşimden çalışmaya başladı askerlik çalıştığım yerden ayrılıp yeni iş yerimde eski maaşımı alamam çocuğun doğması vb durumlardan 3 senenin sonunda anca kendimize gelebildik. Borsaya sağdan soldan duyduğum kağıtlardan giriş yaptım kutpo alctl polho gibi hisselerde parayı erittikten sonra seçim sonrası katmercilerden çıkarttık bı nebze ve borsa defteri benim için kapandı sonra bu forum denk geldi buradaki paylaşımları okudukça ne kadar bilgisizce hareket ettiğimi ve bu şartlarda ne kadar ucuz kurtulduğumu farkettirdiniz bana geçen ay 3k lık gram altın alımıyla tekrar başladım biriktirmeye. Her ay alacağım kismetse. Her ay altın almak ne kadar mantıklı bilmiyorum ama hisseye girmeye şuan hiç cesaretim yok. Her ay altın alımlarıyla yaşadığım ilçeden ev almak yada güzel bir fırsat gelirse yada faizler duzelirse peşinat yapıp ev alma derdindeyim. Tavsiyeniz olursa çok sevinirim ilk başlığı da okudum burayı da takip ediyorum. Sabah 1 saat akşam 1 saat yolda burayı takip ediyorum kendimi geliştirmek adına sizlerden tavsiyeler bekliyorum başlıkta gerçekten çok değerli paylaşımlar yapıyorsunuz hepinize teşekkür ediyorum. Ders arasında yazdım anlatım bozuklukları için özür diliyorum.
    Saygılar

MI 4W cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    sana tek tavsiye verebilirim, cok cocuk yapma..: D

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,130
     Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Bence 2 tane yeter...

1 tane yetmez cocuk yanliz kalir hayatta...

3 tane de cok fazla...

En guzeli 2 tane...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Sadece beyaz yakayı değil tüm çalışanları bekleyen diğer bir Trend ise dijitalleşme ve yapay zeka uygulamaları.

Bugün insan odaklı yapılan işlerin birçoğu gelecekte makinalara devrolacak.

birçok branşta emeğin değeri gün geçtikçe daha da düşecek.

her noktada bu sürece de hazırlanmak lazım.
    Keşke borsamızda bu alanlarda faaliyet gösteren şirketler olsa da yatırımımızı onlara yönlendirebilsek ama nerdee?

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Zaten çokta anlamam bu işlerden!

6.  Alıntı Originally Posted by hamza sütbıyık Yazıyı Oku
    iş yatırım elektrikli araçlar karma fonu.... haziran halka arzdan sonra % 30 üzeri pik yapmıştı... gene başladığı yere döndü süzüldü...
    aynen öyle oldu. azar azar toplamaya devam...

7.  Alıntı Originally Posted by asiyanik Yazıyı Oku
    Azimut Portföy Yönetim şirketinin çıkardığı özel sektör kira sertifikalarına dayalı yatırım fonu var.

Son bir yıllık getirisi fena durmuyor (%23,91). Ben de alternatif faizsiz kazanç yollarına bakarken dikkatimi çekmişti.

Fonun getiri performansı ve detaylarını ve diğer bütün fonları www.tefas.gov.tr 'den inceleyebilirsiniz.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Teşekkürler. Geniş bir vakitte bakacağım. Toplu param olmadığı için ay ay düşünmek yordu beni. En iyisi biraz birikim yapıp sonra karar vermek galiba kafam çok karıştı

8.  Alıntı Originally Posted by martind Yazıyı Oku
    Bir tane yetti bana

Sayfa 170/1230 İlkİlk ... 701201601681691701711721802202706701170 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •