Sayfa 176/1230 İlkİlk ... 761261661741751761771781862262766761176 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,401 - 1,408 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Tuncay turşucu yu severim, ama geleceğe dönük projeksiyon yapamıyor, anı değerlendiriyor maalesef.... Ereğli çok iyi bilanço diyor, ama hedefimi 14 Den 11 e revize edeceğim diyor... uluslararası piyasalarda Demir Çelik sektörüne gelen satışlardan hiç bahsetmiyor, habersiz değildir inşallah.

Değerleme yaparken bize benzer ülkelerdeki benzer firma çarpanlarına da bakılmalı. Bu konuda eksik bence tt.

Hepsi bir yana uzun vade için sasa önermekten vazgeçemedi. Hem de bu fiyatlardan hangi cesaret ile öneriyor... kağıt 2,5 yılda 20 kat gitmiş...kağıdı götüren iyi götürmüş, pazarlamasını da çok iyi yapıyor... 2020 de 1 milyar euro satış vs bence hayal tacirliği.
    Yazdıklarınıza katılıyorum ara ara aracı kurum çalışanları popüler oluyor.Bir ara belgin maviş meşhurdu otokar hissem vardı sürekli hisseyi överdi bizde sazan gibi takip ederdik.Takaslara bakınca biz hisse alırken çalıştığı aracı kurum satış yapıyormuş sonradan fark ettim o gün bu gündür güvenmem aracı kurum çalışanlarına.Küçük yatırımcı için en sağlam yorum yapan iki kişi tanırım yaşar erdinç ve halil buhur geri kalanı boş verin.Tofaş yorumum işleri pek parlak değil.Iç pazardaki daralma ve italyadaki belirsizlik hisseyi ciddi anlamda etkiliyor.Önümüzdeki hafta fabrika bir hafta üretime ara veriyor kapa bildiridimi bilmiyorum.2019 hedefleri önceki yıllara göre daha düşük.Üretim adetlerinde %30-40 azalma olacak.Kar marjları düşüyor.Amacım hisseyi kötülemek değil kısa vade ve orta vade yatırım yapacak arkadaşları bilgilendirmek.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

2. Sn Dudu'nun çoookk eski bir mesajından esinlenerek bir deneme yaptım.. Hisse ismi yok, grafik dolar cinsinden. Tavsiye veya yönlendirme içermez.

3.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Sn Dudu'nun çoookk eski bir mesajından esinlenerek bir deneme yaptım.. Hisse ismi yok, grafik dolar cinsinden. Tavsiye veya yönlendirme içermez.
    2009 da bir ara 0 dolar olmuş sanki��

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    2009 da bir ara 0 dolar olmuş sanki��
    Buna dikkat etmemiştim Sonsuz lotumuz olabilirdi

5.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Buna dikkat etmemiştim Sonsuz lotumuz olabilirdi
    Bu kağıtta 6 tl beklentim vardı, dolar bazlı 1 usd yapar, gelirse oraya alırım... gelmezse kendi bilirâ˜ºï¸ Zaten grafik 1 usd nin uzun vade iyi bir fırsat olduğunu söylüyor

6. Halka açık olup ,
    menkul kıymetler borsasında işlem gören şirketlerle ilgili analiz yaparken ,
    bu şirketlerin halka açık olan hisselerindeki ve ana ortaklık paylarındaki yabancı ortaklık paylarının oranına da bakmamız gerektiğini,
    aklımızın bir köşesine koymamız gerektiğini vurgulamak isterim.
    Halka açık ortaklıktaki yabancı payları, bu şirketleri yerel ekonomik koşulların dışında değerlendirmeyi gerektirecek öneme sahiptir.
    Yılda bir iki defa temettü aldıkları şirketleri iç piyasa koşullarının zorluklarıyla baş başa bırakacakları mantıklı olabilir mi ?
    Nitekim bu tip şirketlerde iç piyasa satışlarının azalmasına rağmen dış piyasa satışlarının arttığını görebilmekteyiz.
    Piyasanın bozulduğunu düşündüğümüz sektörlerde nasıl oluyor da şirketler ciddi temettüler verebiliyorlar ?
    Globalleşmeyi göz ardı edersek , bazı gerçekleri doğru değerlendiremeyebiliriz.
    Selam ve Saygılar

7. Beya Yaka'nın Derin Uykusu
    https://rhetorica.blog/2017/05/04/be...-derin-uykusu/
    Sınıfını Bilmeyen İşçi Sınıfı: Beyaz Yaka
    https://rhetorica.blog/2017/05/02/si...fi-beyaz-yaka/

8.  Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    Beya Yaka'nın Derin Uykusu
    https://rhetorica.blog/2017/05/04/be...-derin-uykusu/
    Sınıfını Bilmeyen İşçi Sınıfı: Beyaz Yaka
    https://rhetorica.blog/2017/05/02/si...fi-beyaz-yaka/
    Bu yazılar beyaz yaka arasında meşhur zaten��

Özel okullara karşı olan ben, hele hele ilkokul icin para harcamayı beyaz yaka icin lüks gören ben...ilk çocuğunu özel okula verdim...mahallemizdeki tek ilkokul imam hatip olmuş, yenisi de yetişmemişti...servisle diğer mahallelere 40-50 kişilik sınıflara göndermektense, özel okula gitsin dedik...devlet teşviği de o yıl basvuran herkese çıktı nerdeyse, ucuza mal etmiş olduk mevzuyu.

Bu yıl ikinci çoçuğum okula başladı, tabii ki yeni açılan ve nispeten iyi bir devlet okulu olan mahallemizdeki okula...okul biraz iyi olunca adres taşıması vs gelen çok oldu...sahte taşımalar yanında, gerçekten taşınan aileler de oldu...krizin de etkisiyle, tek öğretim olmasına rağmen önceki yıllarda 25 Olan sınıflar 35 e çıktı.

Allah kimseyi gördüğünden geri koymasin, ilk çocuktan biraz rahat alışmışız, üstüne bir de sınıfta hır gür çıkması, bir kaç yaralanma vakası derken...bizim ufakligi da birinci ayin sonunda abisinin okuduğu özel okula aldık...ilginç bir süreç yaşadık...Allah tan abisi yâri burslu, kardeş indirimi vs derken bütçemizi çok sarsmadan okuyacaklar insallah.

Çocukların eğitimi konusu tekrar hortlasın istemem, ama şahsen kafamın rahat olmasını cebimin rahat olmasına tercih ettim dlyebilirim...ve bu konu çok öznel olduğundan, her tercihe saygılı olduğumu belirteyim...sadece şunu ekliyim, bu işin sonu yok, iyinin de iyisi, pahalının da pahalısı var...sırf bu eğitim mevzusu nedeniyle 60-65 yaşına kadar yüksek performansla çalışmak “zorunda†kalmamaya dikkat etmek gerekiyor bence.

Sayfa 176/1230 İlkİlk ... 761261661741751761771781862262766761176 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •