Sayfa 192/1230 İlkİlk ... 921421821901911921931942022422926921192 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,529 - 1,536 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Teşekkürler bilgi için

Uzun vadeli bakınca dediğiniz gibi bu hisseyle yola devam.
    Ama ben hisse değeri kişisel hedefime ulaşınca yükün kısmen hafifletilmesi yönündeyim.

Bu hareket, malesef borsamızdan kazanılan kötü bir huy oldu bende. Zamanında Hektaş ve bir kaç kağıt dışında da üzmedi

Yatırım tavsiyesi değildir
    Arçelikle yolumuz uzun daha. Darısı pegasusa Bol kazançlar
    Ben buna "Ucun Biri Kurali" diyorum.
    Bir hisse gorece kisa bir surede X3 yaparsa, ki en son Asels'de yasasmistim bunu, 15 den alip 1/3 unu 45 de satip geri kalanlari bedavaya getirmistim, mutlaka "Ucun Biri" kurali uygulanmali bana gore.

Gecmisde defalarca yasadim.
    Biz ucun birini vermezsek sonunda ucun birini aliyoruz.
    Ayrica muthis rahatlatici oluyor.
    Hararetle tavsiye ederim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku
    biriktirmek ,finansal özgürlük ve akıllı yaşam isteyenler okumalı
    syg.

https://www.wsj.com/articles/the-new...ing-1541217688

The New Retirement Plan: Save Almost Everything, Spend Virtually Nothing
    Bu yaziyi okumak icin abonelik istiyor namissiz...
    Kopyalayip yapistirmak mumkun mu?
    Syg,

3.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben buna "Ucun Biri Kurali" diyorum.
    Bir hisse gorece kisa bir surede X3 yaparsa, ki en son Asels'de yasasmistim bunu, 15 den alip 1/3 unu 45 de satip geri kalanlari bedavaya getirmistim, mutlaka "Ucun Biri" kurali uygulanmali bana gore.

Gecmisde defalarca yasadim.
    Biz ucun birini vermezsek sonunda ucun birini aliyoruz.
    Ayrica muthis rahatlatici oluyor.
    Hararetle tavsiye ederim.

Syg,
    Ben olayı bu kadar veciz ifade edemezdim...ama üçün biri kuralını şartlara göre revize etmek lazım...boğa trendlerinde geçerli olabilir bu kural...içinde bulunduğumuz yatay/düşen trendlerde üçe katlayan hisse çok çok zor( spekülatif olmayan sağlam hisselerden şu ortamda üçe katlanmasını bekleyemeyiz)...içinde bulunduğumuz şartlarda, kısa sürede fiyatını ikiye katlayan hissenin yarısının satılması taraftarıyım şahsen.

Bu arada sanırım dudu abi de benzer görüştedir..uzun vadeli yatırımcı olarak kısa vadeyi 1 yıl ve altındaki süreler için kullanıyorum ben.

4.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Bu yaziyi okumak icin abonelik istiyor namissiz...
    Kopyalayip yapistirmak mumkun mu?
    Syg,
    Hocam Allah aşkına senin bu yazıları okumaya ihtiyacın var mı? Adamların dediklerini zaten yıllardır uyguluyorsun.. hem girişten anladığım gençlere yönelik bir yazı..şunu demeye çalıyor,

Çok tasarruf edin, az harcayın...iyi yatırımlar yapın...40 lı yaşlarda sistemin kölesi olmadan, dilerseniz erken emekli olabilecek maddi-manevi birikime sahip olun.

Not: bu beyaz yaka kölelik sistemi de Amerikan icadı, ve oradaki lanet vahşi kapitalist sistemin tüm dünyaya ihracı şeklinde hayat buluyor..abd nin gelişiminde çok etkili olan kölelik sisteminin, modern versiyonu... eski ve modern kölelik sisteminin bir karmasını da 2. Büyük ekonomi Çin de görüyoruz maalesef.

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hocam Allah aşkına senin bu yazıları okumaya ihtiyacın var mı? Adamların dediklerini zaten yıllardır uyguluyorsun.. hem girişten anladığım gençlere yönelik bir yazı..şunu demeye çalıyor,

Çok tasarruf edin, az harcayın...iyi yatırımlar yapın...40 lı yaşlarda sistemin kölesi olmadan, dilerseniz erken emekli olabilecek maddi-manevi birikime sahip olun.

Not: bu beyaz yaka kölelik sistemi de Amerikan icadı, ve oradaki lanet vahşi kapitalist sistemin tüm dünyaya ihracı şeklinde hayat buluyor..abd nin gelişiminde çok etkili olan kölelik sisteminin, modern versiyonu... eski ve modern kölelik sisteminin bir karmasını da 2. Büyük ekonomi Çin de görüyoruz maalesef.
    Not üzerine sesli düşünmedir... Aslında bu kölelik sisteminden sıyrılma çabamızla bizler de farklı bir noktadan sistemi besliyoruz. Şöyle ki yatırım yaptığımız şirketlerdeki beyaz yakaların daha verimli (yani daha fazla kırbaçlanarak) çalıştırılması bizim de kazancımızı yükseltecek, portföyümüzü büyütecek, pasif gelirimizi artıracak...
    Mal da mülk de yalan ama oyalanıyoruz işte...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Kendimi onaylanmis hissediyorum

Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,008
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Ben olayı bu kadar veciz ifade edemezdim...ama üçün biri kuralını şartlara göre revize etmek lazım...boğa trendlerinde geçerli olabilir bu kural...içinde bulunduğumuz yatay/düşen trendlerde üçe katlayan hisse çok çok zor( spekülatif olmayan sağlam hisselerden şu ortamda üçe katlanmasını bekleyemeyiz)...içinde bulunduğumuz şartlarda, kısa sürede fiyatını ikiye katlayan hissenin yarısının satılması taraftarıyım şahsen.

Bu arada sanırım dudu abi de benzer görüştedir..uzun vadeli yatırımcı olarak kısa vadeyi 1 yıl ve altındaki süreler için kullanıyorum ben.
    Akilda kolay kalmasi icin "Ucun Biri Kurali" dedim.
    Bunu 2 nin 1 biri olarak da modifiye edebiliriz tabii yerine ve piyasasina gore.
    1 yil icinde X2 yapanin ( veya yaptigi katsayi kadar mesela x4 yapanin 1/4 unu) yarisini verip kalani bedava maliyet olarak portfoyde ayri bir bolume atabiliriz.
    Syg,

8.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Akilda kolay kalmasi icin "Ucun Biri Kurali" dedim.
    Bunu 2 nin 1 biri olarak da modifiye edebiliriz tabii yerine ve piyasasina gore.
    1 yil icinde X2 yapanin ( veya yaptigi katsayi kadar mesela x4 yapanin 1/4 unu) yarisini verip kalani bedava maliyet olarak portfoyde ayri bir bolume atabiliriz.
    Syg,
    Dudu Abi' nin eski başlıkta Aselsan'ın 47 yükselişi esnasında yazması ile kesinlikle kayda aldığım çok önemli bi kural oldu bu benim için ... Söylediği gibi uzun vadeci için uygulandığında pek çok keşkeyi olumlu yönde değiştiriyor... Zaman maliyetini minimuma indiriyor, karı cebe koyuyor, bekleme stresini çok azaltıyor, yeni sermaye oluşturuyor, geri çekilmede kağıda güveniyorsan tekrar mal alma şansı veriyor vs ... Benim uzun vadeci olarak şimdiye kadar uygulamadığım ama tavsiyeden sonra %100 uygulamaya karar verdiğim bi kural... 1/2 ya da 1/3 her şekilde kullanılabilecek oranlar benim için...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

Sayfa 192/1230 İlkİlk ... 921421821901911921931942022422926921192 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •