Sayfa 234/1230 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334734 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 1,865 - 1,872 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Tofaş akmaz kokmaz. Sıkıntısı italya ortamlar düzelsin buralar hayal olur.
    Yüzde 70 ihtaç payı var ve satış garantisi var. Tofaş güzeldir. Şuan maliyetlenmek için bence uygun

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,108
     Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Üstadım toaso gitsin dedin beni bitirdin bende de var ve çok değer verdiğim şirket. sanırım froto var diye gitsin dedin. Genel olarak Toaso ya bakışın nedir?
    Uygun bir yerden dedim zaten.. simdi bu seviyelerden gitsin demedim..
    Aynen oyle Froto varken Toaso da olmasin.
    Yalinlik ve sadelik guzeldir..
    60 li yillarima tuprs froto hekts soda ve eregl ile girmek isterim.
    Bunun icin calismam lazim daha..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

3. elımde 7-8 senedır hem froto hem toaso var... devamlı bırını tutmanın getırısı 100 ıse ıkısını bırden bellı oranda tutup zaman zaman pahalı olandan ucuza kaymanın getırısı 150-200 oluyor...

2009 basında frotoya nazaran toaso cok ucuz kalmıstı mesela... 2010'da bu duzeldı... 2013'de froto pahalı toaso ucuzdu, 2015'de duzeldı, 2016 sonunda froto cok ucuz kalmıstı bu sefer... bu sene de toaso cok ucuz kaldı...

bıraz dınamık portfoy yonetımı gerekıyor bu hareketlerden faydalanmak ıcın. Oyle her gun alıp satmaktan da bahsetmıyorum, 3 ayda bır bılancolar geldıkce ayarlama yapılsa yeter de artar..

aynı sektorden benzer hısseler tutulacaksa hep bu stratejı uygulanmalı bana gore uzun vadelı getırı arttırılmak ıstenıyorsa...
    Markets may remain irrational longer than you can remain solvent.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,108
     Alıntı Originally Posted by Desperado Yazıyı Oku
    elımde 7-8 senedır hem froto hem toaso var... devamlı bırını tutmanın getırısı 100 ıse ıkısını bırden bellı oranda tutup zaman zaman pahalı olandan ucuza kaymanın getırısı 150-200 oluyor...

2009 basında frotoya nazaran toaso cok ucuz kalmıstı mesela... 2010'da bu duzeldı... 2013'de froto pahalı toaso ucuzdu, 2015'de duzeldı, 2016 sonunda froto cok ucuz kalmıstı bu sefer... bu sene de toaso cok ucuz kaldı...

bıraz dınamık portfoy yonetımı gerekıyor bu hareketlerden faydalanmak ıcın. Oyle her gun alıp satmaktan da bahsetmıyorum, 3 ayda bır bılancolar geldıkce ayarlama yapılsa yeter de artar..

aynı sektorden benzer hısseler tutulacaksa hep bu stratejı uygulanmalı bana gore uzun vadelı getırı arttırılmak ıstenıyorsa...
    Ben de froto/toaso grafigine bakiyorum uzun vadeli...
    1 froto = 3 Toaso ile 1 Froto = 1.5 Toaso arasinda git geller goruyorum.
    Su anda da Froto satip Toaso almak lazim gibi duruyor.
    Bu isi yapabiliyorsaniz tabii ki yapmak lazim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Uluse, portföyümün göz bebeği, gelin olmuş elin gavuruna gidiyor
    Sn Cautionary,

Grafik pahalı yaklaşımı ile beğendiğiniz bazı hisseleri almadığınızı biliyorum. Peki grafik pahalı deyip elinizdeki ULUSE ile vedalaşmayı düşünüyor musunuz? Tabii ki grafik nerede pahalı olacak size göre bu da ilişkili bir soru olacak. Ben uzun vade için bu hisseyi biriktiriyordum (başka hisselerim de var) ULUSOYların temettü politikası da hoşuma gitmişti ancak sahibi değişecekse aynı anlayışta bir yönetim olmayabilir, bu yükselişi de fırsat olarak değerlendirip satış yapabilirim diye düşünüyorum. Bu tip durumlar için stratejinizi öğrenmek isterim.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Uluse, portföyümün göz bebeği, gelin olmuş elin gavuruna gidiyor
    Oh, my baby

Yüksek yüksek tepelere ev kurmasınlar, aşrı aşrı memlekete kız vermesinler

Şaka bir yana, ülkemizin göz bebeği şirketlerinden, iyi de yönetiliyor...ancak ülkemize doğrudan yabancı yatırım da çok önemli...bu nedenle üzüntülü de olsak, kızı vermemiz ülkemiz açısından daha faydalı gibi.

7.  Alıntı Originally Posted by Apprentice Yazıyı Oku
    Sn Cautionary,

Grafik pahalı yaklaşımı ile beğendiğiniz bazı hisseleri almadığınızı biliyorum. Peki grafik pahalı deyip elinizdeki ULUSE ile vedalaşmayı düşünüyor musunuz? Tabii ki grafik nerede pahalı olacak size göre bu da ilişkili bir soru olacak. Ben uzun vade için bu hisseyi biriktiriyordum (başka hisselerim de var) ULUSOYların temettü politikası da hoşuma gitmişti ancak sahibi değişecekse aynı anlayışta bir yönetim olmayabilir, bu yükselişi de fırsat olarak değerlendirip satış yapabilirim diye düşünüyorum. Bu tip durumlar için stratejinizi öğrenmek isterim.
    Grafik pahalı kriteri temelde al ya da alma kararı için kullanılıyor...satım kriterlerinden biri değil...ama Ulusoy 20 li fiyatlara gelince gözümün yaşına bakmam. Kademeli alım yapmama rağmen maliyetim 8 tl civarı...borsa için bu kadar kötü bir ortamda, 10 ay bile olmadan %150 kazanç...üstelik kumar kağıdı değil, temel temel gerekçelere dayanıyor bu hareket.

8. Peki şu noktadan sonra girilir mi diyenlere, yuvarlak değil net konuşacağım,

Artık grafik pahalı, girilmez.

Buradan temel felsefemi tekrar vurgulayayım...her firmanın Eti, budu belli,,, varabileceği optimum nokta da belli...Ulusoy elektrik 20 li fiyatlarda nirvanaya varmış olur, sonrasında endeksi yenemez bence. Bu nedenle artık uzun vade alım önermem.

Sayfa 234/1230 İlkİlk ... 134184224232233234235236244284334734 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •