Sayfa 273/1230 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,177 - 2,184 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by tosunpasa Yazıyı Oku
    Avrupa merkez Bankası faiz arttırımlarina başlaması düşünülüyor. Bu satışları baskilayabilir. Bir miktar daha geri gelebilitesi var gibi. Ama ucuz kaldığı kesin. Uzun vadede güzel getiriler göreceğimizi düşünüyorum.
    Sayın cautionary dkkkat ettim de aşağı yukarı aynı hisseleri topluyoruz ����
    Aklın yolu bir

Merak, sabır, şükür..

Hem ilgi turnusol testlerine fayda, hem de gereği için..

3. @Cautionary;

Çok müteşekkir oldum, ancak daha gidilecek çok yol var. Bir senede bu kadar yol alabildiysem, mihenk taşlarından birisi de bu başlıktır

@Carrah;

Güzel bir tesadüf olmuş ortak hisselerimiz olduğuna ben de inanıyorum, zaten BİST'te yatırıma uygun çok fazla hisse bulmak da mümkün değil. Ancak 10 sene çok iyimser oldu, Mr.Moneymustache'daki emeklilik hesabına ve tasarruf oranıma göre emekliliğe yaklaşık 30 senem var. Her ne kadar kira vb. giderler düşecek olsa da evlilik, çocuk vb. giderler ekleneceği için henüz net bir hesaplama yapmak pek mümkün değil gibi. Bu sebeple Sn. Dudu'nun söylediği gibi şuan tasarrufa odaklanıp daha fazla yatırım yapmak gerekiyor.

@ironarm;

Çok teşekkür ederim. Ben de sizinle aynı fikirdeyim, zamanla bu oranın artacağını düşünüyorum.

Bu arada Sn. Dudu tutkunu bul, sevdiğin işi yap dediği için ve benim de başlığa bir katkım olması adına nacizane bir kitap önerisinde bulunacağım;

7 Habits of Highly Effective People-Stephen R. Covey

Kitabın Türkçe'si de mevcut. Eminim okuyanlar da vardır. Çalıştığım şirket aracılığıyla kitabın 3 günlük bir çalıştayına katılma fırsatım oldu. Yatırım kitabı olmasa da gerek profesyonel, gerek özel hayatımda bana birçok şey kattı diyebilirim.

Selamlar

4.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    grafik pahalı analizinde son 8 senede 4 e katlama fair değeri, 8 e katlamak ise grafik pahalı sınırını gösteriyordu.
    Bu kriter tüm hisseler için mi geçerli ? 8 sene net Efk olarak 100 katbüyüyen şirketlerle diğerleri bir mi ?

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Toaso da bugün itibariyle portföyüme girmiş durumda...aşağı ve yukarı %5-10 harekette planladığım alımın %10 unu yaparım...ilk parçayı aldım...toplamda 10 eşit parça alım düşünüyorum.

Aşağı yönlü en önemli risk ana ihracat pazarı olan Avrupa da beklenen durgunluk...yukarı yönlü ise ötv indirimlerinin kalıcı olması ve faizlerdeki düşüş beklentisi önemli katalizörler.

Grafik pahalı mı ? son düşüşle artık değil...96 da 1 usd ile işlem hayatına başlarken, şu an 3 usd...22 senede eurobond getirisi kadar bir şey getirmiş...son 8 senede 4 e katlamış tl olarak...grafik pahalı analizinde son 8 senede 4 e katlama fair değeri, 8 e katlamak ise grafik pahalı sınırını gösteriyordu.
    Üstadım sanırım sen tasarruf kısmını bitirdin, artık her ay düzenli tasarruf edip alım yapmıyorsun. Elindeki portföyü çeviriyorsun. Yanılıyor muyum?

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by Bold Yazıyı Oku

Bu arada Sn. Dudu tutkunu bul, sevdiğin işi yap dediği için ve benim de başlığa bir katkım olması adına nacizane bir kitap önerisinde bulunacağım;

7 Habits of Highly Effective People-Stephen R. Covey

Kitabın Türkçe'si de mevcut. Eminim okuyanlar da vardır. Çalıştığım şirket aracılığıyla kitabın 3 günlük bir çalıştayına katılma fırsatım oldu. Yatırım kitabı olmasa da gerek profesyonel, gerek özel hayatımda bana birçok şey kattı diyebilirim.

Selamlar
    https://books.google.ca/books/about/...on&redir_esc=y

Ben de bir inceleyeyim bu kitaabi...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by zagos Yazıyı Oku
    Üstadım sanırım sen tasarruf kısmını bitirdin, artık her ay düzenli tasarruf edip alım yapmıyorsun. Elindeki portföyü çeviriyorsun. Yanılıyor muyum?
    Erken emekli olarak, mevcut birikimi yönetiyoruz artık

8. Selamlar,

Ben yilbasindan beri Is Bankasinin internet subesi ustunden sundugu mobil borsa platformu ile sorun yasiyorum.

Yeni yil ile beraber kullanici arayuzunde guncelleme yaptilar; ve bu guncelleme ile ben artik hicbir veriyi gorememeye basladim.

Pencereler aciliyor ama ne rakamlar geliyor ne de bagil hesaplamalar. Ayni sekilde KAP haberlerini de gorebiliyorum.

Isbankasi borsa platformunu internet explorer, firefox ya da safari ile bilgisayar ustunden acip problem yasayan oldu mu?

Burada kritik nokta platformunun internet subesi ustunden aciliyor olmasi gerektigi, yoksa iscep subesinde problem yok zaten.

Ne bankanin internet sitesinde ne de yazilim forumlarinda konu ile ilgili bir kaynak bulamadim.

Yorum yapabileceklere simdiden tesekkurler...

Sayfa 273/1230 İlkİlk ... 173223263271272273274275283323373773 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •