Sayfa 298/1230 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,377 - 2,384 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Soda hakkında ne düşünüyorsunuz? Son bilanço ve bugünkü düşüşle 4.2fk’da ve Son 2-3 sene ortalama 6.5-7 fk ile fiyatlanmış. Doların buraları dip oluşturduğu kanaatindeysek dolar yerine soda almak daha mantıklı değil mi ?

http://www.yurtgazetesi.com.tr/m/pol...n-h116379.html

Bugün bir kaç gazetede görmüstüm... sahibin önemini cok iyi anlatiyor...iyi aksamlar ... syg ...
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3.  Alıntı Originally Posted by monaroza Yazıyı Oku
    Herkese merhabalar.
    Malumunuz borsa için şirketlerin prospektif karlarını doğruya yakın tahmin edip gelecek 1 yıl içinde kâr patlaması yapabilecek şirketleri bulmak çok önemli.
    Buradaki çoğu kişi patronundan dolayı beğenmeyecek olsa da vesbe’de 2019 yılı boyunca çok büyük potansiyel görüyorum. Manisa’da yaşamam hasebiyle şirketi yakından tanıyorum. Çok ciddi ihracat yapıyorlar ve son 6 ayda ihracat oranı %80’e yaklaştı. Sektörde Arçelik’ten bile daha fazla ihracat yapıyor firma.
    Geçenlerde beyaz eşya ile ilgili bir rapor okumuştum. Raporda şu an dünyada işçilik ve diğer maliyetler açısından en avantajlı ülkelerden birinin Türkiye olduğu söyleniyordu.
    Şirketin yeni devreye aldığı kurutma makinesi fabrikası 2019 itibariyle devreye girdi.
    Bu yatırımın ve artan ihracatın etkisiyle 2019’da ciro ve karın ciddi oranda artacağını düşünüyorum.
    Ayrıca vesbe’nin %96’sı Vestel’e ait. Vestel de çok borç var. Bu sarmaldan çıkması için vesbe’deki temettüye çok ihtiyacı var.
    Bu sebepler şirketin yüksek temettü dağıtımına da (2018: %80) devam edeceğini düşünüyorum.

Şirket şu an çok uygun çarpanlardan işlem görüyor. Bu belki de patronun anz olmasından kaynaklı. Zaten bu şirket koç grubuna ait olsa fiyatı en az 30 lira olurdu. Dileyen Arçelik ve vesbe’nin çarpanlarına bakıp kıyaslamasını yapabilir.

Velhasıl vesbe’yi 2019 yılı boyunca izlemeye ve kademeli olarak almaya devam...

hisse.net kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    7 Ocak’ta yazmıştım bu başlıkta. Nihayet fiyatlanmaya başlandı. 8 Ocak’tan bugüne %30 yapmış. Yabancı deli gibi almaya başladı. 2019 yılında da 800 milyon kâr bekliyorum.
    Yazdıklarım yatırım tavsiyesi değildir.

Sent from my iPhone using hisse.net mobile app

İyi ki bilmiyor kalabalıklar,/ Yağmura bakmayı cam arkasından/
    İnsandan insana şükür ki fark var; / -Birine cennet birine zindan- /İyi ki bilmiyor kalabalıklar

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,086
     Alıntı Originally Posted by firklover Yazıyı Oku
    Soda hakkında ne düşünüyorsunuz? Son bilanço ve bugünkü düşüşle 4.2fk’da ve Son 2-3 sene ortalama 6.5-7 fk ile fiyatlanmış. Doların buraları dip oluşturduğu kanaatindeysek dolar yerine soda almak daha mantıklı değil mi ?
    Ben 6.00-6.50 araliginda dengelenir bir sure yatay gider diye umuyorum.

Hatta 5.50-6.50 araligi gelecek 6-9 ay yatay dalgalanma araligi olabilir eger dolares sakin kalirsa.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

5.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Ben 6.00-6.50 araliginda dengelenir bir sure yatay gider diye umuyorum.

Hatta 5.50-6.50 araligi gelecek 6-9 ay yatay dalgalanma araligi olabilir eger dolares sakin kalirsa.

Syg,
    6 civarında göz koydunuz sanırım

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Dün ve bugün elindeki toaso ları da sattım...Arçelik de aynı şekilde sıfırlandı...bir ayda %30 giden kağıdı satıyorum mecburen...ama düşerlerse tekrar alırım.
    Cuma toaso ları sattım...bugün %8 düştü...bazen şans da yanınızda olur

normalde yarısını satmayı düşünüyordum...ısrarlı alımlar biraz da rahatsız etti..hepsini satmış oldum.

ama arçelik de tık yok mesela...ondan da ilerleyen günlerde düşüş hareketi bekliyorum,

Not: bu arada toaso ları kısa sürede hızlı gitti diye sattım..uygun seviyelerden tekrar girmeyi düşünüyorum.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,086
     Alıntı Originally Posted by Miriel Yazıyı Oku
    6 civarında göz koydunuz sanırım
    Onumuzdeki 2-3 sene genis bir bandda kismetse Soda ve Eregl toplayacagim...

Bu benim emeklilik portfoyume son sekli vermem olacak insallah.

Sonra da pek kurcalamayacagim, yilda bir dengeleme yaparim en fazla..

Yoruldum artik..

Sonra da elime dolar gecerse yurtdisinda eglencelik bir seyler alirim.

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Onumuzdeki 2-3 sene genis bir bandda kismetse Soda ve Eregl toplayacagim...

Bu benim emeklilik portfoyume son sekli vermem olacak insallah.

Sonra da pek kurcalamayacagim, yilda bir dengeleme yaparim en fazla..

Yoruldum artik..

Sonra da elime dolar gecerse yurtdisinda eglencelik bir seyler alirim.

Syg,
    Sizin kadar "çok güvenli" diyebileceğimiz bir stratejisi olan birini bile bu kadar yorduysa BIST nasıl olacak bu işler bilmiyorum..

Sayfa 298/1230 İlkİlk ... 198248288296297298299300308348398798 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •