Sayfa 339/1230 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,705 - 2,712 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Temettü hisseleri 20 yıllık sürede 50-60 kat yükseldi. Tüekiye de bu dönemde 4-5 kat büyüdü. Türliyenin büyümesi tüm hisselere yansıdı.

Önümüzdeki 10 yıllık süreçte , geçmiş 20 senede sağlanan getiriler mümkün gözükmüyor. 50 kat gibi.

O yüzden ucuzlayan temettü hissesini pusuya yatıp almak, makul kar elde edince satmak görünüyor en iyi strateji.

20 civarı temettü hissesi takip edilir. Ucuz pahalı olanlar arasında sürekli devirdaim yapılır.

Basit düzeyde temel teknik bilgiyle halledilir diye düşünüyorum.

LG-D802TR cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    yeni düzenlemeyi çok kolay kabullenmişsiniz

ben şahsen IMF dayatması olmadan devreye alınmasını düşük ihtimal olarak görüyorum.

ya makul bir işsizlik maaşı ya kıdem tazminatı ikisinden biri olmalı (detayları ayrı konu)

aksi halde toplumsal yapı dibe vurur.
    Cok haklisiniz ben de bu sekilde bir uygulama yapilmamasi gerektigini dusunuyorum... halkin sırtına yuklenilmemeli.... bireysel olarak da onumuzdeki sorunlari gözardı etmeden buna gore plan yapip önlem almaliyiz.. syg ...
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Son bir haftadır buralar çok sessiz.

piyasalar gerilmiş yay gibi bekliyor gibi, ne yöne patlayacağı meçhul.

Sayın Cauti gidişat ile ilgili bir yorum alabilseydik iyi olurdu.

Syg.

4.  Alıntı Originally Posted by KARDELEN 54 Yazıyı Oku
    Son bir haftadır buralar çok sessiz.

piyasalar gerilmiş yay gibi bekliyor gibi, ne yöne patlayacağı meçhul.

Sayın Cauti gidişat ile ilgili bir yorum alabilseydik iyi olurdu.

Syg.
    İlk kez Bundan 6 ay kadar önce 90-100 bin ana bant, 85-105 bin de geniş banttan bahsetmiştim..Hatta 105 bin üzerinde kalıcılık beklemediğimi ve buralardan portföy hedge yapılabileceğini belirtmiştim...bu bantların 2019 Ağustos-Eylül e kadar geçerli olmasını beklediğimi de aktarmıştım.

Sonra zaman zaman bi görüşümü tekrar ifade ettim...görüşlerimde bir değişiklik yok...85-90 bin araliginda ek portföy alımları yapılabilir, 105 bin üzerinde portföy düzenlemeleri için kar satışı yapılabilir.

Not: başlığın sıkı takipçileri bu görüş ilk paylaşıldığında, bazılarının “millet bir ay sonrasını öngöremiyor, sen yıllık projeksiyon çiziyor, hem de dar bir banttan bahsediyorsun†eleştirilerini hatırlar...marifet iltifata tabidir diyor, herkese iyi yatırımlar diliyorum.

5. sn cauti tebrikler.eğilip bükülmeden yanlışa yanlış diyen yapınız var.başarılar bol kazançlar.

6. Tebrikler sayin cauti. Öngörüleriniz yol göstericimiz oldu.

Uzun zamandır başlığı takip edip yazmayanlardanım. Teşekkür borçluyum.

Sormak istediğim şey; geçen sürede altın/ons 1400$ hedefinizde bir değişiklik var mı? Son dönemde aşağı hareketin sebepleri ile ilgili fikirleriniz nedir?

Saygılarımla,

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7.  Alıntı Originally Posted by celoxant Yazıyı Oku
    Tebrikler sayin cauti. Öngörüleriniz yol göstericimiz oldu.

Uzun zamandır başlığı takip edip yazmayanlardanım. Teşekkür borçluyum.

Sormak istediğim şey; geçen sürede altın/ons 1400$ hedefinizde bir değişiklik var mı? Son dönemde aşağı hareketin sebepleri ile ilgili fikirleriniz nedir?

Saygılarımla,

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Onsaltın hedefimde değişiklik yok...hatta global piyasalarda faiz artırım sürecinin sonlanıp, indirim konuşulması görüşümü destekledi...bu nedenle yılın ikinci yarısında 1400 usd hedefinin üzerini, hatta 1600 usd leri bile konuşuyor olabiliriz.

Burada kritik nokta ABD borsaları..ABD borsaları ralli yaparken yatırımcılar genelde altın gibi enstrümanlarda pozisyon almıyor....dow önderliğinde %10-20 arası satış Mayıs ayı sonrasında gelebilir..bu durumda onsaltın yükseliş hareketi de başlayacaktır.
    Son düzenleme : Cautionary; 26-04-2019 saat: 10:31.

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    Selam Arkadaşlar;
    elime yıllık prim sebebi ile 2 maaş kadar para geçecek, hisse almayı düşünmüyorum ama dolar mı altın mı karasız kaldım.

Siz olsanız ne yapardınız?
    Primin çoğu ile digital dolar, birkaç yüz TL si ile hisse aldım.

dolar aldı başını gitti, hisse portföyünden 7% civarı zarardayım

Temettüler dahil tabii ki bu zarara.

benden borsacı olmayacak, foruma arada girer talep gören hisseden cüzi alımımı yapar devam ederim hayatıma.

Sayfa 339/1230 İlkİlk ... 239289329337338339340341349389439839 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •