Sayfa 342/1230 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,729 - 2,736 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

bazen bazı hisselere hiç bulaşmamak, yokmuş gibi davranmak gerekir, örneğin halkbank buna örnektir. son günlerde isbank içinde buna benzer bir durum oluşuyor sanki. diğerinde dışsal bir etki varken, işbankta içsel bir etki mi var, acaba. kaç zamandır, isc hariç , diğer isbank hisseleri öyle böyle değil, uçtu. bunun gerçek bir nedeni varsa, yani diğerleri pastadan daha fazla pay alacaksa, isc den de uzak mı durmalı?

işatr ve işkur hisselerinin değerini arttırıp hazineye devri olursa pahalıya satmayı deneyebilirler diye düşünüyorum .. aklıma bir tek bu neden geliyor... syg
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

3.  Alıntı Originally Posted by HATAKE Yazıyı Oku
    işatr ve işkur hisselerinin değerini arttırıp hazineye devri olursa pahalıya satmayı deneyebilirler diye düşünüyorum .. aklıma bir tek bu neden geliyor... syg
    Ben borsacı değil, İş B ciyim.Bence tam tersi.

Borsadan toplayıp bankaya daha pahalıya satacaklar diye düşünüyorum.

Yıllardır gözardı edilen, ezilen kağıt bazı sebeplerden dolayı gündeme geldi.

1998 de 4000 $ a satılan İş B daha yeni o rakama geldi. 20 yılda satınalma gücü olarak dolar aynı dolarmı?
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Ben borsacı değil, İş B ciyim.Bence tam tersi.

Borsadan toplayıp bankaya daha pahalıya satacaklar diye düşünüyorum.

Yıllardır gözardı edilen, ezilen kağıt bazı sebeplerden dolayı gündeme geldi.

1998 de 4000 $ a satılan İş B daha yeni o rakama geldi. 20 yılda satınalma gücü olarak dolar aynı dolarmı?
    düşük kalmasının nedeni ne idi!

5.  Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    düşük kalmasının nedeni ne idi!
    Sayın şef,

imtiyazlı hisse konusu birkaç cümle ile özetlenemiyecek kadar karışık.

Detaylı bilgiyi forumda iş B, işkur ve iş A bölümlerinde bulabilirsiniz.
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Alıntı Originally Posted by balık Yazıyı Oku
    Sayın şef,

imtiyazlı hisse konusu birkaç cümle ile özetlenemiyecek kadar karışık.

Detaylı bilgiyi forumda iş B, işkur ve iş A bölümlerinde bulabilirsiniz.
    sn balık, zaten konuyu biliyorum. hani elimde isc de yok. önceden o olmuş, bu olmuş konumuz dışı. bugün için konuşuyorum. temettü isA, isB hisselerine daha fazla verilirse, haliyle isc ye daha az verilecektir. sadece verilen temettüyü % 10 az verin, hisse fiyatınında % 10 gerilemesi gerekir. konunun bu yönünü dikkate alarak isc konusunda arkadaşları uyarmak amaçlı yazdım.

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bilançolar gelmeye başladı...Arçelik ve Toaso güzel...ttrak nötr..,brisa bence kötü...böylece brisa ilk eksiyi aldı bilançodan...2. Çeyrek de kötü gelirse..vedalaşırım..,bildiginiz gibi 2 çeyrek üst üste eksi not şutlanma sebebi.
    Arçelik güzel kar açıkladı. Şubatta vedalastım kendisiyle ama ilk temettümü aldığım için yeri ayrı.
    mart 2014de başladığım borsa işlemlerinde, ilk temettümü nisan başı kendisinden almıştım 160 lota 60tl civarı temettü vermişti. hisse fiyatı 11,5-12 idi.

Cookshop c.bostanda* 2tabak yemek 2mesrubat 1magnolia tatlıyı o para karşılamıştı.
    Şimdi tahminin o menu 100dtl eder.
    *Bu sene temettü vermiyor galiba. Ben bulamadım.
    62kurus net temettü vermesi gerekirdi.

TL bazlı Temetttu yatırımı yapanlar bu riske de dikkat ederlerse faydalı olur.

YTD

8.  Alıntı Originally Posted by syılmaz Yazıyı Oku
    Bu arada kim bu adam, şöyle yapın diye tavsiye veriyor ama kendi yapıyor mu sanki diye düşünmeniz gayet normal diye kendimi özet geçeyim.

2010'dan beri borsa ile ilgilenirim, 2013 Haziran (gezi olayları sonrası) itibari ile bütün parası ile borsaya girmiş, halen bütün parası ile borsada olan, iki gayrimenkulünü satıp borsaya koymuş, 14 yıllık çalışma hayatı boyunca biriktirdiği herşeyi borsada olan biri olarak yazıyorum.

Beni örnek alın demiyorum, benimki fazla riskli bir davranış ama Sn. Cautionary gibi aşırı defansifte olmayın.
    Sizi twitterda takip ediyorum, sizin taktiği çok beğendiğim için uyguladım ve malum hissede sizin dediğiniz gibi lot sayım al satlar ile arttırdım .teşekkürler verdiğiniz değerli bilgiler için.

Sayfa 342/1230 İlkİlk ... 242292332340341342343344352392442842 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •