Sayfa 344/1230 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,745 - 2,752 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Trade Shark Yazıyı Oku

En iyi yatırım " Yurtdışına Yatırımdır"...Dolar bazında getiri en iyi getiridir.
    T.C. vatandaşı olmak cezamız adeta...
    Orada da temettulere vergi fazla, her şeyin komisyonu fazla, . Şirketleri tanıyabilmek için baya iyi ingilizce bilmek lazım. ancak fonlar üzerinden alım satım yapabiliyoruz. Fonlarda da yönetim gideri kesiyorlar. Vs
    Yoksa çok parası olan için tek makul yatırım yeri yurtdışı borsalar.

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

2. öncelikle herkese teşekkürler. tecrübe ve bilgilerini paylaştıkları için. yurtdışına özellikle amerikadaki borsalarda yatırım yapmak orada yaşamayanlar için pek de kazançlı görünmüyor. peki aramızda amerikada yaşayıp borsada yatırım yapanlar var mı ? varsa biraz bu konuda bilgilendirme yaparlarsa çok faydalı olacağını düşünüyorum .

Alıntı Originally Posted by celoxant Yazıyı Oku
    Günaydın,

Viop ile ilgili merak ettigim bir hususta bilgi verebilirseniz sevinirim.

Örnegin TRYUSD kontratı sattık ve bir gecede kur soku sonucunda teminattan fazla zarar ortaya çıktı. Kontratımıza ne oluyor? Otomatik olarak kapanırsa eğer Karşı tarafta alıs yapan kişinin kontratına ne oluyor?

Teşekkür ederim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    bildigim kadariyla sözlesmenin son gunu kapanis degeri üzerinden iki tarafin da kontrati sona eriyor ... o an artik kar zarar ne kadar ise katlaniyorlar... syg
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

4.  Alıntı Originally Posted by celoxant Yazıyı Oku
    Günaydın,

Viop ile ilgili merak ettigim bir hususta bilgi verebilirseniz sevinirim.

Örnegin TRYUSD kontratı sattık ve bir gecede kur soku sonucunda teminattan fazla zarar ortaya çıktı. Kontratımıza ne oluyor? Otomatik olarak kapanırsa eğer Karşı tarafta alıs yapan kişinin kontratına ne oluyor?

Teşekkür ederim.

Redmi Note 4 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
    Kontratın otomatik kapatılması kontratın karşılıklı iptali anlamına gelmez.

Kontrat sizin yerinize taşıyacak yeni alıcıya satılır.

Karşı tarafın hakları saklıdır, aynen korunur.

Aradaki fark teminatınız tarafından karşılanmıyorsa sizden ayrıca tahsil edilir. Ben öyle biliyorum.

Selamlar
    Ben hikaye anlatıyorum, benim hayal ürünümdür. Yatırım tavsiyesi değildir.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Dünyanın merkezi İstanbul
    Gönderi
    1,707
    Diyelim 10.000 TL yatırım ile gerçek kur 6,08 ve USD TL Haziran 2019 vadeli 6,30 TL iken karşılığı 18 adet kontrat aldınız. 18x445=8.010TL(1 usd kontratı teminat tutarı 445 TL) 10.000TL -8.010=1.990 TL serbest para ile işleme girdiniz.
    Şimdi ;1.990tl/18000=0,11 tl düşüş olursa teminat sınırına kadar zarar edersiniz,yani paranız 8.010 TL ye düşer ama hesap kapanmaz. Eğer bu sınıra kadar gelmeden piyasa kapanır ve dolar piyasalar kapalı iken
    10.000/18.000=0,55 kuruş tan fazla düşerse mesela gerçek kur 6,08 iken kapandık diyelim ve öyle güzel gelişmeler(burayı siz hayal edin) yaşandı ki Pazartesi sabah açılışımız 5,40 TL olsun. bu durumda Haziran vadenin de yaklaşık 65-68 kuruş civarında aşağıdan açılması beklenebilir.
    Böyle bir durumda haziranvadeli kur 5,65 açıldığında bizim portföyümüz 1 usd başına 0,65 tl zarar edeceği için 18.000*0.65=11.700 tl değer kaybına uğrar. Anaparamız da 10.000 TL olduğu için aracı kurum sizi arayarak 10.000-11.700=1.700 TL yı ayrıca getirmemizi ister.
    Buradan şuna geliyorum. Viopta risk yönetimi herşeyden önce gelir. Aldığınız riski bilmeden işleme girerseniz sonuç büyük olasılıkla hüsran olur ve kayıplar hisse senedi yatırımından daha hızlı ve acımazsızca yaşanır. Hisse de hiç olmazsa beklerim çıkarsa satarım deme şansınız olur ama burada o olmaz..

6. BİST Dolar bazında tarihi dip mi oldu? Yoksa ben mi yanlış hesaplıyorum? 2008-2009 dolar bazlı dip seviyesi neresiydi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

7. Portföyündeki hisseler için bilanço değerlendirmem,

Aksa: iyi
    Arçelik: iyi
    Brisa: kötü
    Cimsa: nötr
    Doas: nötr
    Deva: çok iyi
    Klimasan: çok iyi
    Petkim: iyi
    Pegasus: çok iyi
    Trkcm: nötr
    Toaso: iyi
    Ttrak: nötr
    Uluun: iyi
    Yünsa: kötü

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,014
     Alıntı Originally Posted by Serkan74 Yazıyı Oku
    BİST Dolar bazında tarihi dip mi oldu? Yoksa ben mi yanlış hesaplıyorum? 2008-2009 dolar bazlı dip seviyesi neresiydi?

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    1.27 cent idi..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Sayfa 344/1230 İlkİlk ... 244294334342343344345346354394444844 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz