Sayfa 351/1230 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 2,801 - 2,808 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    Flyoil baldan tatlidir...

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

puan muan harçatmaya yönelik, tehlikeli işlerdir. vakti ve parası bol olan kişilere uygundur. tasarruf yapacak gençler için işbank ve akbank aidatsız kartları uygundur.marifet kredi kartını mümkün olduğunca az kullanabilmekte.

bist için tahminlerim;
    -en düşük seviye bu ay ya görüldü, yada 2 hafta içinde görülecek.
    - haziran ayı daha yüksek seviyede kapanacak.
    -3 ay yükseliş olacak, 110bin-120bin hedef.
    cek-cak kesinlik ifadesi değil şüphesiz, tahmin. yada benim bu düşünce doğrultusunda poz almam olarak düşünün.
    genç insan portföy yapmaz, ömrüm boyunca yapmadım, yaşlanınca planımda var, 80 e geldiğimde bakarız.
    para nerede kaybedilmişse orada aranacak. ahırda iğneyi düşürüp, aydınlık diye dışarıda aramanın anlamı yok. şahsen kaybetmedim lakin genel olarak borsada kaybedildi mi, evet. o halde bist şu anda dolardan daha güvenilir bir konumdadır. elbette uzun vade hesabıyla.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    Kredi kartsiz yasayamam.
    Kendimi cok zengin hissettiriyor.
    Verebilecekleri en yuksek limitli ve prestijli kartlari isterim ama aidatsiz olacak.
    Cuzdandan cikarirken zevk alarak cikartacaksin..
    Syg,

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    Bist candir gerisi heyecandir.
    Hayatta en guzel sey hatta sexden bile tatli temettu yemektir.
    Ama once bir temettu portfoyu olusturmak lazim tabii..
    Syg,

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Kredi kartsiz yasayamam.
    Kendimi cok zengin hissettiriyor.
    Verebilecekleri en yuksek limitli ve prestijli kartlari isterim ama aidatsiz olacak.
    Cuzdandan cikarirken zevk alarak cikartacaksin..
    Syg,
    sn dudu zaten gençlere önerimdir. sen ömrün boyunca biriktirdiklerini afiyetle tüketebilirsin. temettüleri yesen bitiremezsin.

Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    bist için tahminlerim;
    -en düşük seviye bu ay ya görüldü, yada 2 hafta içinde görülecek.
    - haziran ayı daha yüksek seviyede kapanacak.
    -3 ay yükseliş olacak, 110bin-120bin hedef.
    cek-cak kesinlik ifadesi değil şüphesiz, tahmin. yada benim bu düşünce doğrultusunda poz almam olarak düşünün.
    genç insan portföy yapmaz, ömrüm boyunca yapmadım, yaşlanınca planımda var, 80 e geldiğimde bakarız.
    para nerede kaybedilmişse orada aranacak. ahırda iğneyi düşürüp, aydınlık diye dışarıda aramanın anlamı yok. şahsen kaybetmedim lakin genel olarak borsada kaybedildi mi, evet. o halde bist şu anda dolardan daha güvenilir bir konumdadır. elbette uzun vade hesabıyla.
    gençler portföy yapmaz; cautionary cinsi sağlamcı( % 20 altın, % 20 hisse , % 20 dolar, % ...) yada dudu cinsi temettücü yatırımla portföy takla atmaz.
    genç şef cinsi yatırım yapar;
    -günlük siyasi-ekonomik olaylara takılmadan yatırım yapar.
    -korkaktır, satma düşüncesinin s si aklına geldimi satar, alma düşüncesi geldimi , kimseye bakmaz, yavaş yavaş alır.
    -faize yatırım zorunluluktan olur.
    -hisse ve dolar arasında gezinir. buradaki püf nokta dolar bazlı bistin alt ve üst noktalarını mümkün olduğunca doğru belirleyebilmekte. 2000 e kadar aralık 0,5- 1,5cent arası idi. sonra 2 sonra 5 cent üst nokta oldu. şimdi 2,5 -4 centi üst, 1,5-1 centi alt nokta olarak belirlenebilir. alt noktada % 100 hissede, üst noktada % 100 dolarda olacak şekilde , aktif olarak dolar- hisse arasında kademeli geçiş yapılacak.

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
     Alıntı Originally Posted by şef Yazıyı Oku
    gençler portföy yapmaz; cautionary cinsi sağlamcı( % 20 altın, % 20 hisse , % 20 dolar, % ...) yada dudu cinsi temettücü yatırımla portföy takla atmaz.
    genç şef cinsi yatırım yapar;
    -günlük siyasi-ekonomik olaylara takılmadan yatırım yapar.
    -korkaktır, satma düşüncesinin s si aklına geldimi satar, alma düşüncesi geldimi , kimseye bakmaz, yavaş yavaş alır.
    -faize yatırım zorunluluktan olur.
    -hisse ve dolar arasında gezinir. buradaki püf nokta dolar bazlı bistin alt ve üst noktalarını mümkün olduğunca doğru belirleyebilmekte. 2000 e kadar aralık 0,5- 1,5cent arası idi. sonra 2 sonra 5 cent üst nokta oldu. şimdi 2,5 -4 centi üst, 1,5-1 centi alt nokta olarak belirlenebilir. alt noktada % 100 hissede, üst noktada % 100 dolarda olacak şekilde , aktif olarak dolar- hisse arasında kademeli geçiş yapılacak.
    Sadece gencler ve genc kalanlar icin bir strateji bu..
    Bana gitmez.
    Benim yasli yurecigim dayanmaz.
    Syg,

Sayfa 351/1230 İlkİlk ... 251301341349350351352353361401451851 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz