Sayfa 393/1230 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,137 - 3,144 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    @mulumbu,

Her yıl yenmek derken ortalamada %10-20 yenmekten bagsediyorum...yoksa bir yıl -10 olur göreceli performans, ertesi yıl %30... ortalaması %10 olmuş olur.

Buffet da %10 yenmiş zaten ortalamada 65 ten 2013 e...48 yıl boyunca zaten iyi performans göstermiş sp yi ortalama %10 yenmek müthiş başarı..bizim endeksi ortalama %20 yenmek de benzer bir başarı olmuş olur.
    Evet ilk olarak her yıl yenmeyi anlamıştım. Ortalama olarak yenmek daha makul ama yine de imkansıza yakından biraz daha olası Ama ülkemizde %1 bile ortalama da 10+ yenmiş var mı gerçekten merak ediyorum.

Bana göre amaç zaten endeksi yenmek değil uzun vadede finansal amaca ulaşmak olmalıdır diye düşünüyorum.

Tapatalk kullanarak iPad aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,002
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Aşk yaşamayacağız sahibiyle, sevmek zorunda değiliz tabii ki

Şöyle bir fark var...benim için sahibinin güvenilir olup olmaması olmazsa olmaz değil...kriterlerden bir tanesi, önemli olan kriterlerden toplam puan olarak geçer not alması.

Ayrıca Sabancı'ları galip Öztürk'le bir tutmuyorum şahsen...kimisi Sabancı hissesi de almıyor sonuçta.
    Brisa tecrubemden sonra Samanci icin tovbe diyenlerdenim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Brisa tecrubemden sonra Samanci icin tovbe diyenlerdenim.
    Syg,
    Geçmişte benim de Brisa hissesi tecrübem ve grubun diğer hisselerine ilişkin olumsuz izlenimim nedeniyle samancılardan uzak duruyorum.

Bir yakınımın kullanmadığı sözkonusu gruba ait bankadaki bilgisi olmadan açılmış kredili mevduat hesabını kapatmak için ne kadar çok uğraşmıştık. İlla 1 kuruş kredi limiti bırakıyorlardı, o dönemler mevduat hesaplarından hesap işletim ücretleri alınıyordu. Dikkatli olmasan yıllar sonra o açık bıraktıkları 1 kuruş kredi limitinden çekecekleri hesap işletim ücretinden kaynaklanan kredi kullanımı yüksek bileşik faizleri, icra, avukat vb masraflarla inanılmaz boyutlara ulaşabilirdi. Bir zamanlar basında çok duyardık bazı bankaların böyle çok küçük borç bakiyeleri için yıllar sonra dehşet icra, avukat masraflarıyla ve çok yüksek bileşik faiz ile şişmiş borç takiplerini.

Aynı grubun bir teknoloji mağazasından aldığım ve sorunlu çıkan pahalı bir bilgisayarı hemen iade etmiş olmama ve kabul etmelerine rağmen bedelini kredi kartıma iadesini tam bir ay geciktirmeleri de hiç şaşırtmadı, zira grubun ruhunda, her yerinde malum anlayış hakim.

Özetle samancılar kendilerinden uzak durmayı öğrettiler.

Yatırım Tavsiyesi Değildir. Tecrübe, malum yenilen kazıkların bileşkesidir.

bende samancılar konusunda dudu ya katılıyorum. bende öyle yer etti ki aksa daki sa dan dolayı hisseye ısınamadım. varın siz düşünün

5.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada geçen yıldan bu yana Pegasus dedim..hatta THY yerine Pegasus tercih edilmeli dedim...burun kıvıran Arkadaşlar olmustu...patron filan demişti bazı arkadaşlar..ben de doğru, ama bazı olumlu değişiklikler ve stratejik bir fırsat var demiştim.

2019 da şu ana dek bist50 deki getiri şampiyonu.,.%70 e yakın bir artış.

Sanırım başlıkta sadece ben de var Pegasus?
    Uzun vadelik bir kağıt değil bence,
    Zamanlaması önemli sadece. Tekniği olana kazandırır.
    4yıl sonra 37de olabilir 237de.

Bence şuan ederi pahalı değil. Maillere baktım Ara sıra alıp satmışım, ilkkez 2014de 28de almışım uzun vadeli düşünseydim heralde borsaya küsmüş biri olurdum.

Yatırım tavsiyesi değildir.

6.  Alıntı Originally Posted by oguzvortex19 Yazıyı Oku
    Uzun vadelik bir kağıt değil bence,
    Zamanlaması önemli sadece. Tekniği olana kazandırır.
    4yıl sonra 37de olabilir 237de.

Bence şuan ederi pahalı değil. Maillere baktım Ara sıra alıp satmışım, ilkkez 2014de 28de almışım uzun vadeli düşünseydim heralde borsaya küsmüş biri olurdum.

Yatırım tavsiyesi değildir.
    Bazen dönüm noktalarını da yakalamak gerekir...mesela geçtiğimiz 10 yılda iyi bir uzun vade kağıdı olan, bundan sonraki yıllarda aynı performansı gösteremeyebilir

Ya da son 10 yılda uzun vade başarısız bir görüntü veren hisse ilelebet böyle devam edecek diye bir kural yok...10 hissem varsa, 7 si kendini bu açıdan ispat etmiştir..3 tanesi de bu potansiyele sahiptir...tercih meselesi yani

7.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada geçen yıldan bu yana Pegasus dedim..hatta THY yerine Pegasus tercih edilmeli dedim...burun kıvıran Arkadaşlar olmustu...patron filan demişti bazı arkadaşlar..ben de doğru, ama bazı olumlu değişiklikler ve stratejik bir fırsat var demiştim.

2019 da şu ana dek bist50 deki getiri şampiyonu.,.%70 e yakın bir artış.

Sanırım başlıkta sadece ben de var Pegasus?

Alıma başlanabilir mi sorusunu başlıkta TEK kişi cevaplamıştı ...

____|| @cizgilereitaat ||____ ( Hunharca teknik analiz )...

Duhul : 2004 ...
    ... Ben bitti demeden bitmez ... CR7 ...

8.  Alıntı Originally Posted by onelle Yazıyı Oku

Alıma başlanabilir mi sorusunu başlıkta TEK kişi cevaplamıştı ...
    Evet, bu vesile ile seni de tebrik edelim...en başından bu yana kağıda güvendin, orta vade için analizlerimiz de örtüşüyor...sen biraz daha teknik ağırlıklı bakarken, ben temel ve konjonktür analizi ağırlıklı bakıyorum.

Sayfa 393/1230 İlkİlk ... 293343383391392393394395403443493893 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •