Sayfa 397/1230 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,169 - 3,176 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1. Bazen en iyi hareket hareket etmemektir.

3,5 yıldır bes hesabımda tuttuğum gram altın fonu bugün itibariyle %150 kazanca ulaştı..devlet kendi verdiği katkıya hisse senedi aldıracakmış vs bunlar tali konular...önemli olan sen kendi fonunu nasıl yönetiyorsun!!!

Eğer fon kendi hesabımda olsa, 50 kere satıp daha aşağıdan alayım diyecek ve arkasından bakacaktım...ben o kadar iyi bir trade değilim.

Pek çok kez satması 2 gün, alması 2 gün...hem yılda 6 kez işlem yapma hakkım var diye caz geçtim işlemden...iyiki de vazgeçmişim.

Önemli olan hükümet devlet eliyle bes'de ne haltlar yiyo.

3.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bazen en iyi hareket hareket etmemektir.

3,5 yıldır bes hesabımda tuttuğum gram altın fonu bugün itibariyle %150 kazanca ulaştı..devlet kendi verdiği katkıya hisse senedi aldıracakmış vs bunlar tali konular...önemli olan sen kendi fonunu nasıl yönetiyorsun!!!

Eğer fon kendi hesabımda olsa, 50 kere satıp daha aşağıdan alayım diyecek ve arkasından bakacaktım...ben o kadar iyi bir trade değilim.

Pek çok kez satması 2 gün, alması 2 gün...hem yılda 6 kez işlem yapma hakkım var diye caz geçtim işlemden...iyiki de vazgeçmişim.
    Dogru konusmuyorsun. BES de ki altın fonunu sattın sen.

geçenlerde selçuk geçer bir videosunda katarlılarin 4 bucuk milyar tl kadar bir parayi hisselerden cektigini soylemisti bunun piyasaya etkisi ne kadar olur bilemiyorum ... ben yine de bes teki parami dövize endeksli fonlarda 55 yasina kadar tutucam ins cok zarar etmeyiz hic dokunmayacagim bir meblagin olmasi bile olumlu bir motivasyon...
    sayın cautionary de bes teki portföyuyle oynamadi hatta aksine beste altinin durdugundan bahsetti diye hatirliyorum ama eski sayfalardan bakmak gerekebilir...
    bununla birlikte nişanlim da hisse senedi birikimi yapmak istedigini söyledi bu hafta... tekfen... sasa ... parsan.. hektaş... cemtaş.. alkim ve petkim'den cüzi miktarlarda biriktirmeye baslayacak... politeknik ve uluse yi fk lari yukseldi diye tskb yi ise faize duyarli oldugu icin eledik... ins ileride guzel bir birikim yapabiliriz... yt degil tabii ki.. herkese hayirli bol kazançlar
    yazdıklarım tamamen kişisel yorumlarım olup hiçbir şekilde yatırım tavsiyesi değildir ... sizi mutlu edecek ninja yolunu kendiniz çizmeniz dileğiyle...

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
     Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    tarihimizde iç edilmiş bu kadar fon varken bu iyimserliğiniz gerçekten beni şaşırtıyor, en güncel örnek işsizlik fonu ne kadar birikti nereye kullanılıyor kısa bir google ile bulabilirsiniz diyecem ki zaten benden iyi biliyorsunuzdur.

azıcık geriye gidersen KEY,Nema şu bu; OYAK harici tüm sandık yardımlaşma vs.. kurumları.

yöneticilerimize güvenmiyorum, koltuklarını korumak için yapabileceklerinin bir sınırı olmadığını son İstanbul seçimlerinden bu yana gün be gün görüyoruz.

ayrıca güven denen şey hukukun olduğu yerlerde olur, hukuk yoksa güvende yoktur.

diğer yandan yaşı nispeten genç beyaz yaka arkadaşlara en büyük yatırım önerim kendilerine yatırım yapıp yurtdışına gitmeleridir.

bu dakikadan sonra kim gelirse gelsin fark etmez, ülkede işe yaramaz milyonlarca insan var.

tüm partilerin bu işe yaramaz yığınlardan oy almak için birilerinden çalıp, ki bu birileri tabii ki zenginler veya fakirler değil orta direkt yani beyaz yaka olacaktır.

mültecileri falan kastetmiyorum bu arada sırf bu konu bile yönetime güvenmemek için tek başına bir sebep adamlar benim emekli maaşı için yatırdığım sgk yı mültecilere harcıyorlar.

sürçü lisan ettiysem affola, topiği kirletmemek adına bu konuda son mesajımdır.
    Bence super bir katki olmus..
    Devam etmelisin.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,116
    60 yasina yaklastigim su gunlerde bu ulkeye haketmedigi kadar guvenmis oldugumdan pismanim.
    Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

7.  Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    60 yasina yaklastigim su gunlerde bu ulkeye haketmedigi kadar guvenmis oldugumdan pismanim.
    Syg,
    Siz pişmanlık duyuyorsanız,biz gençler ne yapalım????

...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

Alıntı Originally Posted by Dudu Yazıyı Oku
    Syg,
    Ben size göre oldukça gencim. Evet yurtdışında yaşamak isterdim. Ama insanın ait olduğu yer sevdiklerinin olduğu yer. Benimde sevdiğim insanlar burada mecbur burada yaşayacağız. Boşa pedal çevirir gibi çalışıp yaşayacağız. Sizin gibi büyüklerimizin ve bilgili forumdaşların değerli bilgilerini kullanacağız.

Ben mesela neleri benimsedim.

- Türkiyede borsada uzun vade yerine dönemsel yatırımı tercih et. Blok alımdan uzak dur.
    - Dolar düşük olduğu zaman al faiz yükselince eurobonda geç.
    - Borsanın düşüşüne karşı viopta hedge mekanizmasını kullan
    - Akşam rahat uyuyacağın yatırımı yap
    - Bir ayağın doğada olsun.

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi
    O egeli ben değilim

Sayfa 397/1230 İlkİlk ... 297347387395396397398399407447497897 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz