Sayfa 4/1230 İlkİlk ... 2345614541045041004 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 25 - 32 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by eren2008 Yazıyı Oku
    Beyaz yaka lafı her zaman itici gelmiştir.Beyaz yaka ortalama maaşi nedir gerçekten merak ediyorum.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Neden tabir rahatsız ediyor, anlatılmak isteneni kolayca anlatıyor sonuçta. Şöyle de diyebilirdik, “genelde en az uni mezunu, beden gücünden çok zihinsel emek ile kazanç sağlayan, çoğunlukla masa başı islerle iştigal eden kesimâ€.

Görüleceği üzere ücretle alakalı bir sınıflama yok. Zaten ülkemizde asgari ücret ten tutun da 10-15 bin arası ücrete kadar geniş bir skala var( üst düzey yöneticiler hariç tabii ki).

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    AKİNONYA ŞATOSU
    Gönderi
    11,789
    Blog Entries
    1
    Hayırlı ve uğurlu olsun.

Psikolojik YAS süreci
    1.İnkâr 2.Kızgınlık/öfke 3.Pazarlık 4.Depresyon 5.Kabullenme

3.  Alıntı Originally Posted by secbul Yazıyı Oku
    Hayırlı ve uğurlu olsun.
    üstad, moraller aşırı yükseldiğinde gelir bir yorum atarsın

4. hayırlı ugurlu olsun sayın cautionary..umarım karşılıklı güzel paylaşımların oldugu bi topik olur.saygılar

5. Hisse topiğinde pegasus ile ilgili aşağıdaki gibi bir paylaşımım oldu..Teknik, temel, konjonktür vs, hissenin patronu dışında olumsuz bir görüşünüz var mıdır? Portföyümdeki 8 hisseden 2. çeyrek itibariyle en umutlu olduğum pegasus.

Pegasus thy den farklı oılarak ağırlıklı iç pazara çalışıyor (gelir olarak)...önümüzde iç pazarı hareketlendirecek gelişmeler,

i-) seçim hareketliliği,
    ii-) ramazan bayramı
    iii-)kurban bayramı,
    iv-) iç turizm

Ben bile bu yaz 1000 km lik 6-8 seyahat planladım (biri seçim, biri bayram, biri düğün vs)

özellikle kurban bayramının 10 gün daha öne gelmesinin turizm etkisi pozitif olacaktır.

sonuçta, pegasus tan çok iyi bir 2. çeyrek bekliyorum...petrol fiyatları bu çeyrek ilk çeyreğe göre çok artmadı, ilk çeyrek ilave olumsuz bir etkisi olmadıysa, 2. çeyrekte de olmayacaktır diye düşünüyorum.

özetle, daha önce de yazdığım gibi, olumsuz iç ve dış borsalara rağmen..pegasus un pozitif ayrışıp u-100 de en iyi 2. çeyrek getirisi sunan kağıtlardan biri olacağını düşünüyorum.

ayrıca teknik olarak yukarıda vurgulandığı gibi görüntü güzel...temeli zaten iyiydi, 1. çeyrek sonuçları itibariyle.

6.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Hisse topiğinde pegasus ile ilgili aşağıdaki gibi bir paylaşımım oldu..Teknik, temel, konjonktür vs, hissenin patronu dışında olumsuz bir görüşünüz var mıdır? Portföyümdeki 8 hisseden 2. çeyrek itibariyle en umutlu olduğum pegasus.

Pegasus thy den farklı oılarak ağırlıklı iç pazara çalışıyor (gelir olarak)...önümüzde iç pazarı hareketlendirecek gelişmeler,

i-) seçim hareketliliği,
    ii-) ramazan bayramı
    iii-)kurban bayramı,
    iv-) iç turizm

Ben bile bu yaz 1000 km lik 6-8 seyahat planladım (biri seçim, biri bayram, biri düğün vs)

özellikle kurban bayramının 10 gün daha öne gelmesinin turizm etkisi pozitif olacaktır.

sonuçta, pegasus tan çok iyi bir 2. çeyrek bekliyorum...petrol fiyatları bu çeyrek ilk çeyreğe göre çok artmadı, ilk çeyrek ilave olumsuz bir etkisi olmadıysa, 2. çeyrekte de olmayacaktır diye düşünüyorum.

özetle, daha önce de yazdığım gibi, olumsuz iç ve dış borsalara rağmen..pegasus un pozitif ayrışıp u-100 de en iyi 2. çeyrek getirisi sunan kağıtlardan biri olacağını düşünüyorum.

ayrıca teknik olarak yukarıda vurgulandığı gibi görüntü güzel...temeli zaten iyiydi, 1. çeyrek sonuçları itibariyle.
    Bütün olumlu beklentilerinizin yanına patronu ekleyince koca bir sıfir çıkıyor ortaya.Kişiden kişiye hisse hakkında görüş değişebilir.Ali sabancı ile fetö görüşmelerinin dillendirildiği ortamda hissedeydim.Hisse aylarca düşmesine rağmen tek bir açıklama gelmemişti şirketten.Koç grubu oyak grubu iş grubu hisseleri varken sabancı hisselerine bulaşmak cesaret ister.

SM-J710FQ cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.

7. topiğin tekrar aktive olduğunu görmek güzel oldu.
    financial freedom ile alakalı türkçe bloglara vs.. bakınca insanlar dolar cinsinden kazanç için bazı şeyler deniyorlar.
    belki bu toikte de bilgili arkadaş varsa paylaşabilir.

8.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    topiğin tekrar aktive olduğunu görmek güzel oldu.
    financial freedom ile alakalı türkçe bloglara vs.. bakınca insanlar dolar cinsinden kazanç için bazı şeyler deniyorlar.
    belki bu toikte de bilgili arkadaş varsa paylaşabilir.
    önceki başlıkta bu konuyla ilgili paylaşımlar olmuştu, özetleyecek olursak,

i-) portföy mantığı mutlaka olmalı, çeşitlendirme yapılmalı ve mutlaka döviz bazlı getiriler olmalı (%30-50 kişinin defansif-ofansif portföy anlayışına göre değişir)

ii-) az riskli sabit getiri olarak, eurobond ve dth,
    iii-) hisse olarak, kurumların yurtdışı teknoloji fonu gibi fonları, ya da doğrudan yurtdışı hisse alımları(doğrudan alımın dezavantajları var, o da konuşuldu)
    iv-) alternatif olarak portföyde belli bir oranda gram altın

Sayfa 4/1230 İlkİlk ... 2345614541045041004 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •