Sayfa 402/1230 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502902 ... SonSon
Arama sonucu : 9840 madde; 3,209 - 3,216 arası.

Konu: ...::: Beyaz Yaka İçin Tasarruf ve Yatırım Koçluğu-2 :::...

1.  Alıntı Originally Posted by thron Yazıyı Oku
    en büyük yatırım insanın kendisine yaptığı yatırımdır, İngilizceni geliştir sertifika almaya çalış, 2 yıldan fazla çalışma sürekli iş değiştir vs. diye gider.

borsa hisse tasarruf falan bunları yapma demiyorum ama ana odağın olmasın.

hisse.net te vakit geçireceğine Udemy de geçir.

örneğin ben şu an aylık 30 dolara online koçluk hizmeti alıyorum.

o paraya geçen sene hisse alıyordum, koçluk hizmetine bana faydası hisse alımından kısa vadede bile fazla oldu.

yurtdışı İngilizce kursuna vereceğin parayı borsaya yatırma veya bu kurs için BES inin bozmakta tereddüt etme.

bakma sen hisse.net bağımlılık yine de azaltamıyoz ama bir noktadan sonra vakit kaybından başka bir şey değil.
    Hisse net bağımlılık bence de, ama faydalı kullanırsan ve sende fayda sağlarsan güzel platform.

Verdiği eğitimler:
    Sosyoloji: çok farklı türde insan var
    insan psikolojisi: kriz&ralli de davranışlar.
    Yatırım tool bilgisi: portföy oluşturma, hedge kaldıraçli piyasalar, Ppf,hisse,yurtdışı,viop

Finansal terimler bilgisi :cds,swap,faiz,zk,ema

Hayatın içinden önemli bilgilerde var : yemek tarifi, gezilecek yerler vs. Geçen Sn Hamza S. isimli birisi menemen tarifi vermişti not aldım

Ytd.

2.  Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bu arada geçen yıldan bu yana Pegasus dedim..hatta THY yerine Pegasus tercih edilmeli dedim...burun kıvıran Arkadaşlar olmustu...patron filan demişti bazı arkadaşlar..ben de doğru, ama bazı olumlu değişiklikler ve stratejik bir fırsat var demiştim.

2019 da şu ana dek bist50 deki getiri şampiyonu.,.%70 e yakın bir artış.

Sanırım başlıkta sadece ben de var Pegasus?
     Alıntı Originally Posted by Cautionary Yazıyı Oku
    Bazen dönüm noktalarını da yakalamak gerekir...mesela geçtiğimiz 10 yılda iyi bir uzun vade kağıdı olan, bundan sonraki yıllarda aynı performansı gösteremeyebilir

Ya da son 10 yılda uzun vade başarısız bir görüntü veren hisse ilelebet böyle devam edecek diye bir kural yok...10 hissem varsa, 7 si kendini bu açıdan ispat etmiştir..3 tanesi de bu potansiyele sahiptir...tercih meselesi yani
    Evet, acaba makus talihini yeniyor mu Pegasus...son bir haftada sağlam duruşu devam etti...44 deki zirveyi geçmesi ve üzerinde kalması,,,yeni bir faz başlıyor demek olacak benim için.

Ne diyorduk dönüm noktası...işte bu dönüm noktalarını yakalamak çok kritik.

3. Benn de cuma sattım

SM-N920C cihazımdan hisse.net mobile app kullanarak gönderildi.
    Nil Satis Nisi Optimum

4. Karar veremiyorum. Zorlaniyorum elimde biraz nakitim var. 15 bin kadar. Kafamda 5 tane hisse var. Amacım uzun vade ve temettü. Nasıl bir bölme yapmalıyım ve kafamdaki uzun vade hisseler dogru mu sizce ? #adana #isyat #eregl #soda #aygaz

5. Daha önce de yazılmıştı. @dudu dan daha iyi değerleme yapmak haddimize değil. Illa hisse diyorsan onun yazdıklarına göre gözünü karartıp gireceksin.

Ben biriktirme yapıyorum 18 başından beri. Biriktirmeyi sadece hisse ile yaptım pişman oldum. Burasının türkiye olduğunu unutmayın.

Bence :

Yeni başlıyorsanız portföyünüzü sizin risk algınıza uygun şekilde
    hisse,
    eurobond veya eurobond fonu
    ve altın (fiziki, gram, fon hangisini seçerseniz) olarak bölün.
    Sonuçta uzun vadede paranız enflasyona karşı yenilmez. Istediğiniz zaman ağırlıklarda değişim yapabilirsiniz. Baktınız işler iyiye gidiyor satın altınları girin tupras a mesela. Şunu unutmayın kimse geleceği göremez para işinde. 2008 krizi en sağlam piyasada herkesi altüst etti. Yarın en sağlam dediğimiz şirket çökebilir.
    Siz defansif yatırımcı iseniz fazla dert etmeyin. Ülkenin durumuna göre hisseleriniz net şekilde değer kazanacağı gibi değer de kaybedecektir. Diğer türlü ise allah kolaylık versin.

Nil Satis Nisi Optimum

6.  Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Daha önce de yazılmıştı. @dudu dan daha iyi değerleme yapmak haddimize değil. Illa hisse diyorsan onun yazdıklarına göre gözünü karartıp gireceksin.

Ben biriktirme yapıyorum 18 başından beri. Biriktirmeyi sadece hisse ile yaptım pişman oldum. Burasının türkiye olduğunu unutmayın.

Bence :

hisse,
    Sonuçta uzun vadede paranız enflasyona karşı yenilmez. Istediğiniz zaman ağırlıklarda değişim yapabilirsiniz. Baktınız işler iyiye gidiyor satın altınları girin tupras a mesela. Şunu unutmayın kimse geleceği göremez para işinde. 2008 krizi en sağlam piyasada herkesi altüst etti. Yarın en sağlam dediğimiz şirket çökebilir.
    Siz defansif yatırımcı iseniz fazla dert etmeyin. Ülkenin durumuna göre hisseleriniz net şekilde değer kazanacağı gibi değer de kaybedecektir. Diğer türlü ise allah kolaylık versin.

Dudu üstad hangi kağıtları önermişti acaba? Yanlış hatırlamıyorsam en çok sevdiği kağıt HEKTAŞ ama bu kağıt dışında tavsiye ettiği kağıtların ne olduğunu bilmiyorum

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Duhul
    Feb 2017
    İkamet
    Istanbul
    Gönderi
    35,135
     Alıntı Originally Posted by oguz90tr Yazıyı Oku
    Daha önce de yazılmıştı. @dudu dan daha iyi değerleme yapmak haddimize değil. Illa hisse diyorsan onun yazdıklarına göre gözünü karartıp gireceksin.

Bence :

hisse,

Estagfurullah, simdi bana da sorsalar 30 sene onceye geri gidebilsen neleri farkli yapardin deseler bi ton sey yazarim..
    En onemlisi tasarruf yapmak..
    Sonra mantikli yatirimlar gelir..
    Ben simdi yeni baslasam, yurtdisi yatirimin vergi konusunu cozemiyorsam %50 turk hisseleri ve %50 T.C hazine eurobondlarindan bir portfoy yapardim..
    Bazi donemler icine %10 a kadar fiziki altin da koyardim.
    Hisseleri secim kriterimi artik biliyorsunuz tekrar yazmama gerek yok.
    Eurobond icin de dovizin sakin yatay gittigi zamanlarda doviz biriktirir sonra 3-5 senede bir gelen orta/buyuk olcekli turbulanslarda 10-30 senelik eurobondlardan yilda 10 degisik vadede kupon faizi alacak sekilde 5 ayri eurobonda girerdim, eurobondlari trade amacli almaz, surekli bir nakit akisi elde etmek icin itfa tarihine kadar tutardim..
    Yatirim araclari dogru secildi ise her sey sureklilikle ve zaman icinde olusur, bu nedenle en onemlisi gereken sureyi vermek ve sabirla beklemektir..

Syg,
    Sabir ve zaman: iste benim bahadir askerlerim.. TOLSTOY

8. Sn Dudu üstad. 25 yaşında bir arkadaşınız olarak kararsızlığımı az çok anlamışsınızdır. Benim niyetim ulaşılması güç olan ssk emekliligi(60 yaş) beklemeden, hayatımın daha güzel yıllarında 40 yaşından sonra finansal özgürlüğümü sağlamak ve çalışmak zorunda olmamak. Bu isteklerime binaen 2015de bireysel emeklilik açtım ve şu an Beste biriken tutarım 32 bin. Yatırım getirim yüzde 32. Bugün ise şöyle birşey yaptım. Elimde yaklaşık 18 bin tl vardı. Ve çoğunluğu uzun vade temettü verimliligi önceligim olarak 1300 lot #krdmd 500 er lot #adana #aygaz #soda #eregli ve 600 lot #isyat aldım. Amacım her ay belli oranlarda alış yapmak ve uzun vade min 10 yıl birikim yapmak burada. Gelecek temettuleriyle tekrar hisse almak gibi. Benim her ay 1000 tl yatırım için ayıracagim miktar kalıyor. Sizce dogru yoldamıyım hedefime ulaşabilirmiyim(40 yaş finansal özgürlük) ve bu 1000tlyi ağırlık olarak nasıl degerlendirmeliyim hisselerde (lot bazında) çok teşekkür ederim. Diğer bilgi sahibi tecrübeli abilerimden kardeşlerimdende yorum bekliyorum.

Sayfa 402/1230 İlkİlk ... 302352392400401402403404412452502902 ... SonSon

Yer İmleri

Yer İmleri

Gönderi Kuralları

• Yeni konu açamazsınız
  • Konulara cevap yazamazsınız
  • Yazılara ek gönderemezsiniz
  • Yazılarınızı değiştiremezsiniz
  •